amlodipiin (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida ka siis, kui treenite või kui ilm on soe. Heavy higistamine võib tekitada liiga palju vett ja tulemuseks madal vererõhk. Olge eriti ettevaatlik, kasutamise või kuuma ilmaga.

Kui olete kasutanud seda ravimit regulaarselt mitu nädalat, ei äkki kasutamine lõpetada. Peatumine äkki võib põhjustada valu rinnus või kõrge vererõhk tulla tagasi või süveneda. Kontrollige koos oma arstiga, et parim viis vähendada järk-järgult kogus võtate enne ravi täielikku lõpetamist.

Valu rinnus, mis tulenevad kasutamise või füüsilise pingutuse tavaliselt vähendada või vältida seda ravimit. See võib sind ahvatleda liiga aktiivne. Veenduge, et arutada oma arstiga ohutu summa kasutamise eest oma meditsiiniline probleem.

Pärast võttes selle ravimi annuse võite saada peavalu, mis kestab lühikest aega. See peaks saama vähem märgatav, kui olete selle ravimi manustamist mõneks ajaks. Kui see mõju jätkub, või kui peavalu on raske, pidage nõu oma arsti.

Mõnedel patsientidel, hellus, turse või verejooks igemed võivad ilmuda varsti pärast seda ravimit on alanud. Harjamise ja hambaniidi hambaid hoolikalt ja regulaarselt ja masseerides igemetele võib aidata ära hoida. Vaata oma hambaarsti regulaarselt on hambaid puhastada. Pöörduge arsti või hambaarsti, kui teil on küsimusi selle kohta, kuidas hoolitseda oma hammaste ja igemete, või kui te märkate mõnda hellust, turset või veritsus igemeid.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab eelkõige üle leti (nonprescription) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme, kuna need võivad suurendada vererõhku.