amiodaroon (suukaudne) ettevaatusabinõud

On oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Rääkige oma arstile, kui teil on õhupuudus, rinnus, vilistav hingamine või mis tahes tüüpi hingamishäired selle ravimi kasutamise ajal.

See ravim võib põhjustada muutusi oma südame rütmihäired, nagu seisund, mida nimetatakse QT pikenemist. See võib põhjustada minestamist või tõsistest kõrvaltoimetest mõnedel patsientidel. Võta kohe oma arstile, kui teil esineb südame rütmihäireid, nagu kiired, või ebaregulaarne südametegevus.

Maks võib tekkida probleeme, kui te kasutate seda ravimit. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: kõhuvalu või hellus, savi värvi väljaheide; tume uriin, isutus, palavik, peavalu, sügelus, isutus iiveldus ja oksendamine, nahalööve; jalgade paistetus või sääred, ebaharilik väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk.

Pöörduge arsti poole, kui ähmane nägemine, raskused lugemise, või mis tahes muud nägemishäired tekib ravi ajal või pärast. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on põletamine, tuimus, kipitus, valulik aistingud, käed või jalad, või jalad. Need võivad olla sümptomid seisund, mida nimetatakse perifeerne neuropaatia.

Teil võib tekkida vajadus viia meditsiiniline isikutunnistuse või käevõru näitab, et te kasutate seda ravimit. Küsige oma arstilt selle kohta.

Enne võttes mingit operatsiooni (sh hambaravikabineti) või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Sa pead lõpetama selle ravimi kasutamist mitu päeva enne operatsiooni ajal või meditsiinilise katseid.

Amiodaroonil suurendab naha tundlikkust päikesevalgusele, liiga palju päikese käes võib põhjustada tõsiseid päikesepõletus. Teie nahk võib jätkuvalt olla tundlik päikesevalguse mitu kuud pärast ravi lõppu. Kasutage päikesekreemi, kui olete väljas. Kanda kaitseriietust ja mütsid. Vältida päikeselambid ja solaariumid.

Kui olete võtnud ravimit juba pikka aega, võib see põhjustada sini-halli värvi ilmuvad nahale, eriti piirkondades, päikest, nagu näo, kaela ja käed. See värv on tavaliselt kaob pärast ravi amiodarooni on lõppenud, kuigi see võib võtta mitu kuud. Pöörduge arsti poole, kui see värv muutub.

Greip ja greibimahl võivad suurendada kõrvaltoimete amiodarooni suurendades seda ravimit keha. Sa ei tohi süüa greipi või juua greibimahla, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.