amiodaroon otstarbeks, doosi ja kõrvaltoimete

Mis on amiodaroon?

Amiodarone kasutatakse raviks ventrikulaarne tahhükardia või vatsakeste virvendus.

Amiodaroonil on mõeldud kasutamiseks ainult ravivad eluohtlikke südame rütmihäired. Te saate mõne esimese annuse haiglas, kus teie südame rütmi võib jälgida elektrokardiograaf või EKG (mõnikord nimetatakse EKG).

Amiodaroonil on mõeldud kasutamiseks ainult ravivad eluohtlikke südame rütmihäired.

oluline info

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline amiodarooni või jood, või kui teil on esinenud raske südamehaigus, näiteks “AV-blokaad” (kui teil on stimulaator), ajalugu aeglane südametegevus, või kui teie süda ei pumpa vere korralikult.

See ravim võib põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid maksale või kopsudesse.

Helistage oma arstile, kui teil on: valu rinnus, hingamisraskused, valu ülakõhus, tume uriin, kollatõbi (naha kollasus või silmad), või kui sa laduma verd.

Ärge kasutage amiodaroon ilma oma arsti, kui olete rase. See võib kahjustada loodet. Kasutage rasestumisvastaseid ning informeerige oma arsti, kui te rasestute ravi ajal.

Enne ravimi võtmist

Et olla kindel, et see ravim ei põhjusta kahjulikke mõjusid, võib teie veri on vaja kontrollida regulaarselt. Teie kilpnäärme ja maksafunktsiooni võib vaja olla kontrollida, ja te peate silma eksamid ja rindkere röntgen. Ära jäta arstivisiiti.

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline amiodarooni või jood, või kui teil on

Teatavate tõsiste südamehaiguste, eriti “AV-blokaad” (kui teil on stimulaator)

ajalugu aeglane südametegevus, mis on põhjustanud teil minestada; või

kui su süda ei ole võimeline pumpama verd korralikult.

Amiodaroon võib põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid südant, kopse, või kilpnäärme.

Veendumaks, amiodaroon on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

astma või mõni muu kopsuhaigus

maksahaigus

kilpnäärme häire

nägemishäired

kõrge või madal vererõhk

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt madal kaaliumi või magneesiumi veres); või

Kui teil on stimulaator või defibrillaator implanteeritud rinnus.

Ärge kasutage amiodaroon, kui olete rase. See võib kahjustada loodet. Kasutage rasestumisvastaseid raseduse vältimiseks ravi ajal.

Amiodaroon võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Võtke amiodaroon täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Kui te olete võtnud teise südamerütmi ravimid, võib tekkida vajadus järk-järgult lõpetama, kui sa kasutama hakata amiodaroon. Järgige oma arsti doseerimisjuhiste väga hoolikalt.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma, kuid võta seda samamoodi iga kord.

Kuidas ma peaksin amiodaroon?

See võib kesta kuni 2 nädalat enne südamerütmi paraneb. Hoidke seda ravimit kasutavad vastavalt juhendile, isegi kui te tunnete hästi.

Kuigi kasutades amiodaroon, siis on vaja sagedast meditsiinilised analüüsid ja rindkere röntgen, et kontrollida oma kilpnääret, nägemine, kopsud ja maksafunktsiooni. Amiodaroon võib olla pikaajaline mõju keha. Teil võib tekkida vajadus meditsiinilise katseid mitu kuud pärast selle ravimi kasutamist lõpetada.

Kui teil on vaja operatsiooni (sealhulgas laser silma operatsioon), öelge kirurgile, et te kasutate amiodarooni. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Amiodaroon võib põhjustada ebatavalisi tulemusi teatud meditsiiniliste testide. Rääkige arstile, kes ravib teid, et te kasutate seda ravimit.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse.

Loe kogu patsiendi andmed, ravimid juhendid ja juhendeid antakse teile. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

 Üledoos amiodaroon võib lõppeda surmaga.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla nõrkus, südame löögisageduse aeglustumine, peapööritus või teadvuse kadu.

Greip ja greibimahl võivad suhelda amiodaroon ja põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid. Vältige greibimahla tooteid samas amiodarooni.

Vältida kokkupuudet päikesevalguse või solaariumist. Amiodaroon võib sind päikesepõletuse kergemini. Kanda kaitseriietust ja kasutada päikesekaitsekreemi (SPF 30 või kõrgem), kui olete väljas.

See ravim võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Ole ettevaatlik, kui juhite autot või teete midagi, mis nõuab teil olema tähelepanelik.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni amiodaroon: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Amiodaroonil võtab kaua aega, et täiesti selge kehast. Teil võivad jätkuvalt kõrvaltoimeid pärast kasutamise lõpetamist see. See võib kesta mitu kuud ravimit täiesti selge kehast.

Helistage oma arstile, kui teil on mõni neist kõrvaltoimetest, isegi siis, kui need tekivad kuni mitu kuud pärast te lõpetate amiodaroon

Mida tuleks vältida amiodarooni?

hingeldus, köha, valu rindkeres, veriköha, hingamisprobleemid, et süveneda

Uue või halveneb südame rütmihäired muster (kiire, aeglane või raskepärane südamelöögid)

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

Amiodaroonil kõrvaltoimeid

ähmane nägemine, nägemise kaotus, peavalu või valu silmade taga, mõnikord oksendamine

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimustunne, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad)

märke kilpnäärme – kaalulangus, hõrenemine juuksed, halb liiga kuum või külm, suurenenud higistamine, ebaregulaarne menstruatsioon, paistetus kaelal (struuma); või

märke kilpnäärme – äärmuslik väsimus, kuiv nahk, liigesevalu või kangust, lihasvalu või nõrkus, kähe hääl, tunne enam tundlikud külma temperatuuri, kaalutõus.

Ühine amiodaroon kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

pearinglus, nägemishäired, nähes halod ümber tuled

koordinatsiooni kadumine, nõrkustunne või väsinud

iiveldus, oksendamine, kõhukinnisus

tuimus või kipitus

värinad; või

muutused maksafunktsiooni testides.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Tavaline annus täiskasvanutele arütmiate

Algannus (IV): 1000 mg üle esimese 24 tunni jooksul ravi, tarnitud järgmised manustamisrežiim; 150 mg üle esimese 10 minuti jooksul (15 mg / min); järgneb 360 mg üle järgmise 6 tundi (1 mg / min) .; Jätkuinfusiooni: 540 mg üle Ülejäänud 18 tundi (0,5 mg / min) .; Algannus (PO): küllastusannused 800-1600 mg / päevas vajatakse 1-3 nädalat (vahetevahel kauem) kuni esialgse terapeutilise vastuse esineb .; Kui piisavalt arütmia kontrolli saavutamisel, või kui kõrvaltoimetest muutub silmapaistev, tuleb annust vähendada 600 mg kuni 800 mg / päevas ühe kuu ja siis säilitusannus, tavaliselt 400 mg / päevas. Mõned patsiendid võivad vajada kuni 600 mg / päevas. Amiodarone võib manustada ühekordse päevase annusena või raskekujulise seedetrakti talumatus, kui kaks korda ööpäevas.

Tavapärane Pediatric Annus Paradoksaalne bronhospasm

vähem kui 1 kuu; Piiratud andmed kättesaadavad: suukaudsed laadimisannused: 10-20 mg / kg / päevas suu 2 annusena 7 kuni 10 päeva, Seejärel tuleb annust vähendada 5 kuni 10 mg / kg / päevas üks kord päevas ja jätkati 2-7 kuud see protokoll oli kasutatud 50 imikutel (alla 9 kuu vanuselt) ja vastsündinutel (noortele kui 1 elupäeval), intravenoosne küllastusannus: 5 mg / kg 60 minuti jooksul, Märkus: boolusinfusioonist määr ei tohiks üldiselt ületada 0,25 mg / kg / min, kui see on kliiniliselt näidustatud, kõige uuringus kasutati boolusinfusioonist aega 60 minutit, et vältida hüpotensiooni, võib korrata boolusannuse maksimaalselt kokku esialgse koormus: 10 mg / kg, ei ületa kokku iga päev boolusest 15 mg / kg / päevas .; vähem kui 1 aasta: Algannus: 600-800 mg / 1,73 m / ööpäevas suukaudselt 4-14 päeva toodud 1-2 annuseks jagatuna / päevas .; Säilitusannus 200 400 mg / 1,73 m² / päevas suu kaudu üks kord ööpäevas .; suurem kui 1 aasta: Algannus: 10-15 mg / kg / päevas suukaudselt 4-14 päeva toodud 1-2 annuseks jagatuna / päevas .; Säilitusravi doos: 5 kuni 10 mg / kg / päevas suu manustatakse üks kord päevas.

Paljud ravimid võivad suhelda amiodaroon. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud siin. Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

antibiootikum – asitromütsiini, tsiprofloksatsiin, klaritromütsiin, erütromütsiin, levofloksatsiini Moksifloksatsiiniga, pentamiidi Rifampiini ja teised

antidepressant – amitriptüliin, tsitalopraam, doksepiin, imipramiin, nortriptüliin, trasodoon ja teised

verevedeldaja – varfariini tarvitamist Jantoven

vähiravimite

Amiodaroonil doseerimisinfo

diureetikum ehk “vett pill”

statiini “kolesterooli meditsiin – atorvastatiin, lovastatiin, lipitor, Zocoriga Vytorin ja teised

Millised teised ravimid mõjutavad amiodaroon?

amiodaroon

südame või vererõhuravimid – digoksiin, disopüramiid, dofetiliidiga, flekainiidiga, prokaiinamidi, propranolool, kinidiin, sotaloolil, verapamiil ja paljud teised

HIV või AIDS ravimeid – indinaviir, nelfinaviir, rilpiviriinile, ritonaviir, sakvinaviir; või

ravim vaimuhaiguste – kloorpromasiin, flufenasiin, haloperidool, liitium, pimosiid, prometasiin, tioridasiin ziprasidoonil ja teised.

See loetelu ei ole täielik ja paljud teised ravimid võivad suhelda amiodaroon. See hõlmab retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Saada nimekirja kõigist oma ravimeid mis tahes tervishoiuteenuse osutaja, kes teid ravib.

Amiodaroonil võtab kaua aega, et täiesti selge kehast ja koostoimetest on võimalik kuni mitu kuud pärast te lõpetate amiodaroon. Rääkige oma arstiga enne ravi selle aja jooksul. Jälgi, kui kaua see on olnud pärast viimast amiodarooni annust.

6.02.2015-05-05, 09:30:49.

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Arütmia propranolool, verapamiil, lidokaiini, Inderal, Tikosyn, meksiletiinil

Vatsakeste virvendus lidokaiini, vasopressiini, Pacerone, Cordarone, Pitressin

Ventrikulaarne tahhükardia atenolooli, propranolooli, lidokaiini, flekainiidiga, Inderal, Tenormin

Paradoksaalne bronhospasm metoprolool, atenolooli, diltiaseem, Toprol-XL, verapamiil