ameerika viipekeel

Mis on ameerika viipekeel?

Kas viipekeele sama ka teistes riikides?

Kust ASL pärinevad?

Kuidas ASL võrrelda kõnekeeles?

Kuidas kõige lastel õppida ASL?

Miks rõhutatakse varajast keeleõpet?

Mis teadus on teinud ASL ja muu märk?

Kust leida lisateavet ameerika viipekeel?

American Sign Language (ASL) on täielik, keeruline keel, mis töötab märke teinud liigutades käed koos näoilmete ja asendid keha. See on peamine keel paljude Põhja ameeriklased, kes on kurdid ja on üks paljudest kommunikatsiooni võimalusi kasutada inimesed, kes on kurdid või kuulmispuudega.

Keegi kujul viipekeel on universaalne. Erinevad märk kasutatakse erinevates riikides või piirkondades. Näiteks briti viipekeele (BSL) on teine ​​keel ASL ja ameeriklased, kes teavad ASL ei pruugi mõista BSL.

Täpne alguse ASL ei ole selged, kuid mõned soovitavad, et see tekkis rohkem kui 200 aastat tagasi saadud segunemine kohaliku märk ja prantsuskeelne viipekeel (LSF või Langue des Signes Française) .Today on ASL sisaldab mõningaid elemente LSF pluss originaal kohaliku märk, mis on aastate jooksul melded ja muutunud rikas, keeruline ja küps keeles. Kaasaegne ASL ja kaasaegne LSF on erinevad ja kuigi nad sisaldavad veel mõned sarnased tunnused, ei saa enam aru üksteise kasutajad.

Kõnekeeles, sõnad tootmisel kasutatakse suu ja hääl tegema häält. Aga inimesed, kes on kurdid (eriti neile, kes on sügavalt kurt), kõnehääle sageli ei ole kuulnud, ja vaid murdosa häälikute võib näha huultel. Liitu põhinevad ideel, et nägemine on kõige kasulikum vahend kurt inimene peab edastama ja vastu võtma informatsiooni.

ASL on keel täiesti iseseisev ja inglise keeles. See sisaldab kõiki põhilisi funktsioone keele tal on oma reeglid hääldus, sõnade järjekord ja keeruline grammatika. Kuigi igas keeles viise signalisatsiooni erinevaid funktsioone, nagu paludes küsimus selle asemel et teha avaldus, sõltub sellest, kuidas seda tehakse. Näiteks inglise keele küsida, tõstes pigi oma häält; ASL kasutajate küsida tõstes kulmud, laiendades oma silmad, ja kallutada oma keha ettepoole.

Nii nagu teiste konkreetseid võimalusi väljendada mõtteid ASL erineda nii palju kui ASL kasutajad teevad. Lisaks individuaalsed erinevused väljendus, ASL on piirkondlikud aktsendid ja dialektid. Nii nagu teatud inglise sõnad räägitakse erinevalt riigi osades, ASL on piirkondlikud erinevused rütmis allkirjastamist, vormi ja hääldust. Rahvus ja vanus on veel mõned tegurid, mis mõjutavad ASL kasutamist ja aidata kaasa selle sort.

Vanemad on sageli allikas lapse varases keele omandamine, kuid lapsed, kes on kurdid, täiendavad inimesed võivad olla eeskujuks keele omandamine. Kurt laps sünnib vanemad, kes on kurt ja kes juba kasutavad ASL hakkab omandama ASL kui looduslikult ärakuulamine laps korjab üles kõnekeel kuulmise vanemad. Kuid kurt laps kuulmise vanemad, kes ei ole eelnev kogemus ASL, keel võib omandada erinevalt. Tegelikult üheksa 10 last, kes on sündinud kurt sünnivad vanematele, kes kuulevad. Mõned kohtuistungil vanemad valivad tutvustada viipekeele oma kurtidele lastele. Kuulmise vanemad, kes otsustavad õppida viipekeelt sageli õppida seda koos oma lapsega. Üllatav, lapsed, kes on kurdid saab õppida kirjutama üsna ladusalt oma vanematelt, isegi siis, kui nende vanemad ei pruugi olla täiesti ladus ise.

Vanemad peaksid looma lapsele, kes on kurdid või kuulmispuudega keele nii kiiresti kui võimalik. Mida varem ühtegi last ähvardab ja hakkab omandama keeles, seda parem, et lapse suhtlemisoskus muutub. Uuringud näitavad, et esimese paari eluaasta jooksul on kõige olulisem, et lapse keeleoskuse arendamise ja isegi esimestel kuudel elu võib olla oluline õnnestunult side. Tänu sõeluuringutesse kohas peaaegu kõik haiglad USAs ja selle territooriumid, vastsündinud testitakse kuulmine, enne kui nad lahkuvad haiglast. Kui laps on kuulmislangus, seda sõelumine annab vanematele võimaluse õppida kommunikatsiooni võimalusi. Vanemad saavad seejärel alustada oma lapse keeleõppe protsessi käigus see oluline varases arengujärgus. Täpsema info saamiseks vt teatis kaalutlused Vanemad kurtidele ja kuulmispuudega lapsed.

Toed teadus vaadates, kas laste sisekõrva implantaadi saanud kakskeelne kõnekeeles ja viipekeelt samamoodi, et (või erinevalt sellest, kuidas) kohtuistungil lapsi saada kakskeelne nii. See uurimus räägib meile lähemalt, kuidas keele arengut lastel sisekõrva implantaadid võivad erineda kuulmine ja nonhearing peredele ning võib pakkuda olulist teavet, et aidata suunata hariduslike otsuseid ja vanema nõustamine.

NIDCD rahastatud teadlane õpib Al-Sayyid beduiini viipekeel (ABSL), viipekeele kasutatud viimase 75 aasta jooksul nii kuulmis- ja nonhearing inimesi isoleeritud beduiinikülast Iisraelis. Sest see töötati seas väike grupp inimesi vähe pole välismõjudest ja puudub otsene keeleline sisend, ABSL pakub teadlastele võimaluse dokumenteerida uut keelt, kuna see arendab ja areneb. Seda saab kasutada ka modelleerida oluliste osade ja korralduse loomulik keel.

Teine NIDCD rahastatud uurimisrühma otsib ka viipekeele süsteemid, mis töötavad välja isolatsioonis. Uurimisrühm on rohkem teada, kuidas grammatika on ehitatud ja laiendatud olukordades, kus on vähe keeleline sisend. Ühes seade, nad on kinni “kodu märk” süsteemid kasutavad kurdid lapsed, kes elavad eraldi. Teises, nad õpivad pere viipekeel, mida on kasutatud ja langetanud mitme põlvkonna kõrvalises kalapüügi saarel.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele.