ambien otstarbeks, doosi, kõrvaltoimeid ja hoiatusi

Mis on Ambien?

Ambien kasutatakse raviks unetus. Kiiresti vabastava tableti kasutatakse, et aidata teil uinuda, kui esimest korda voodisse minna. Laiendatud vabanemisega vormis, Ambien CR, mis on esimene kiht, mis lahustub kiiresti aidata teil uinuda, ning teine ​​kiht, mis lahustub aeglaselt, et aidata teil püsida magama.

Arst otsustab, mis vormis Ambien on teie jaoks parim.

Ambien võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Sul võib siiski uniseks hommikul pärast selle ravimi võtmist, eriti kui võtta laiendatud vabastav tablett, või kui te olete naine. Oodake vähemalt 4 tundi või kuni olete ärkvel, enne kui teha midagi, mis nõuab, et ärkvel olla.

oluline info

Zolpideem põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone. Lõpetage selle ravimi võtmist ja saada meditsiinilist abi, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni märkidest: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Ärge andke seda ravimit teisele isikule, isegi kui neil on samad sümptomid sul on. Soovitatavad annused zolpideemi ei ole samad meestel ja naistel, ja see ravim ei ole heaks kiidetud kasutamiseks lastel. Väärkasutamine see ravim võib põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid.

Mõned inimesed kasutavad seda ravimit on tegelenud tegevus nagu sõidu, söömine, jalutamine, tehes telefonikõnesid või seksimise ja hiljem millel puudub mälu aktiivsust. Kui see juhtub, lõpetage Ambien ja räägi oma arstiga teise ravi oma unehäired.

Ärge kasutage seda ravimit, kui olete tarbinud alkoholi päevasel ajal või vahetult enne voodisse.

Enne ravimi võtmist

Zolpideem võib tekitada harjumust. Hoidke ravimit kohas, kus teised ei saa seda.

Mõned inimesed kasutavad Ambien on tegelenud tegevus nagu sõidu, söömine, jalutamine, tehes telefonikõnesid või seksimise ja hiljem millel puudub mälu aktiivsust. Kui see juhtub, lõpetage Ambien ja räägi oma arstiga teise ravi oma unehäired.

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline zolpideemi. Tabletid võivad sisaldada laktoosi. Olge ettevaatlik, kui olete tundlik laktoosi.

Veendumaks Ambien on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus

maksahaigus

kopsuhaigus nagu astma, bronhiit, emfüseem või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK)

uneapnoe (Hingamise seiskumisel une ajal)

müasteenia

oli depressioon, vaimuhaigus, või enesetapumõtted; või

narkootilise või alkoholisõltuvus.

Ambien võib olla sõltuvust tekitav ja seda peaks kasutama vaid isik, kellele see oli ette nähtud. Ei jaga seda ravimit teise inimesega, eriti keegi, kellel on esinenud ravimite väärkasutamise või sõltuvusega. Hoidke ravimit kohas, kus teised ei saa seda.

Ei ole teada, kas Ambien kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda, kui kasutate seda ravimit.

Zolpideem võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Sedatiivset toimet zolpideem võib olla tugevam vanematel inimestel.

Ärge andke seda ravimit keegi noorem kui 18-aastane.

See on ohtlik, et proovida ja osta Ambien internetis või müüjate väljaspool Ameerika Ühendriigid. Ravimid, mida levitatakse interneti müük võib sisaldada ohtlikke komponente, või ei tohi jaotada litsentseeritud apteegist. Proovid Internetis ostetud on leitud sisaldada haloperidool (Haldol), mis on tugev Antipsühhootikum millel on kahjulikud kõrvalmõjud. Täpsema informatsiooni saamiseks pöörduge USA Food and Drug Administration (valitsus) või külastada www.the government.gov/buyonlineguide.

2013. aasta jaanuaris, Food and Drug Administration (valitsus) alandas Soovitatav annus Ambien, Edluar ja Zolpimist. Kui te olete võtnud zolpideem varem, võib arst suunab teid kasutada väiksemat annust seda ravimit, kui sa tegid enne.

Võtke Ambien täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates kogustes või kauem kui ettenähtud.

Kuidas ma peaksin Ambien?

Loe kogu patsiendi andmed, ravimid juhendid ja juhendeid antakse teile. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Ambien võib olla sõltuvust tekitav. Ei jaga seda ravimit teise inimesega, eriti keegi, kellel on esinenud ravimite väärkasutamise või sõltuvusega. Hoidke ravimit kohas, kus teised ei saa seda. Müük või anda ära seda ravimit on seadusega vastuolus.

Ärge andke seda ravimit teisele isikule, isegi kui neil on samad sümptomid sul on. Soovitatavad annused Ambien ei ole sama nii meestel kui naistel ja seda ravimit ei ole heaks kiidetud kasutamiseks lastel. Väärkasutamine see ravim võib põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid.

Ärge võtke seda ravimit, kui sul ei ole täielik 7-8 tundi magada enne kui uuesti aktiivseks.

Ambien on lühiajaliste kasutamiseks. Rääkige oma arstile, kui teie unetuse sümptomid ei parane või kui need süvenevad pärast selle ravimi 7 kuni 10 ööd järjest. Ärge võtke seda ravimit kauem kui 4 või 5 nädalat ilma arstiga nõu.

Ärge lõpetage Ambien äkki pärast pikaajalist kasutamist või siis võiks tekkida ebameeldivad sümptomid. Küsige oma arstilt, kuidas vältida võõrutusnähte, kui te lõpetate ravimi kasutamise.

Unetus sümptomid võivad ka tagasi pärast te lõpetate Ambien. Need sümptomid võivad tunduda olevat isegi hullem kui enne sa hakkasid selle tarvitamist. Helistage oma arstile, kui te ikka on halvenenud unetuse pärast esimest paar ööd ilma zolpideem.

Ärge purustage, närige või murda Ambien CR tablett. Neelake tablett tervelt alla.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest. Mitte külmutada.

Kuna Ambien võtta ainult enne magamaminekut, kui vaja, siis ei ole tõenäoline, et annus jääb vahele.

 Üledoos Ambien võib lõppeda surmaga, eriti siis, kui seda võetakse koos teiste ravimitega, mis võivad põhjustada uimasust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla unisus, segasus, pinnapealne hingamine, peapööritus, minestus või kooma.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Ambien võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Sul võib siiski uniseks hommikul pärast selle ravimi võtmist, eriti kui võtta laiendatud vabastav tablett, või kui te olete naine. Oodake, kuni olete ärkvel, enne kui autot, töötage masinatega, lennukit või teha midagi, mis nõuab, et ärkvel olla.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Peapööritus või raske uimasus võib põhjustada kukkumisi, õnnetusi või tõsiseid vigastusi.

Vältida Ambien sõidu ajal, nagu magada lennukis. Sul võib olla ärganud enne, kui ravimi mõju on möödunud. Amnesia (unustamine) on rohkem levinud kui sa ei saa täielikku 7-8 tundi magada pärast pildistamist Ambien.

Mida tuleks vältida?

Ärge kasutage seda ravimit, kui olete tarbinud alkoholi päevasel ajal või vahetult enne voodisse.

Ambien võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone. Lõpetage Ambien ja saada meditsiinilist abi, kui teil on allergilise reaktsiooni zolpideemi: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga, nagu depressioon, ärevus, agressiivsus, agitatsioon, segasus, ebatavalised mõtted, hallutsinatsioonid, mälu probleemid, muutused isiksus, riskialdis käitumine, vähenenud pidurdusprotsessid, ei karda ohtu, või mõtteid enesetapu või enda vigastamisest.

Ambien kõrvaltoimeid

Loobuge Ambien ja helistage oma arstile, kui teil on

valu rinnus, kiire või ebaregulaarne pulss, hingeldus

hingamisraskus või neelamisraskused; või

tunne, nagu te võite minestada.

Ühine Ambien kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

päevast unisust, peapööritust, nõrkust, tunne “uimastatud” või uimasus

väsimustunne, koordinatsiooni kadumine

nohu, kuiv suu, nina või kurgu ärritus

iiveldus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, seedehäired; või

peavalu, lihasvalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Te võite vajada väiksemat annust Ambien kui te võtate teisi ravimeid, mis teevad teid uniseks või aeglustada oma hingamist (nagu külm, valuvaigistid, lihaslõõgastid ja meditsiin depressioon, ärevus või krambid). Rääkige oma arstile, kui te võtate praegu mõnda nendest ravimitest.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal Ambien, eriti

kloorpromasiinile

itrakonasooli või ketokonasooli

rifampiini; või

antidepressant – metoprolool, sertraliin.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda zolpidem sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

10.03.2016-02-01, 00:42:30

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

Millised teised ravimid mõjutavad Ambien?

CSA Graafik 4 Mõned võimalikku kuritarvitamist

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Ambien (zolpideem)

Unetus melatoniini, lorasepaam, amitriptüliin, Ativani, zolpidem difenhüdramiini, temasepaam doxepin, Elavil, Lunesta Restoril, eszopiklooni, Belsomra, Sonata, Rozerem, triasolaam, zaleplooniks, Silenor, Halcion, doksülamiini, Dalmane, ramelteon, 5-HTP, Tylenol PM, estasolaam