Alzheimeri: võib peatrauma suurendada oma riski?

Vahetu mõju peatrauma võib sisaldada dementsuse sümptomid, nagu segadus, mälukaotus, ja muutused kõnes, nägemuse ja isikupära. Sõltuvalt raskusastmest oma vigastusi, need sümptomid võivad koristama kiiresti, kaua või mitte kunagi ära minna täielikult.

Kuid sellised sümptomid, mis algavad varsti pärast oma kahju üldiselt ei hullemaks ajas nagu juhtub Alzheimeri tõvega.

Teatud tüüpi peavigastusi, kuid võib suurendada oma riski haigestuda Alzheimeri tõve ja muude dementsuse vormide all hilisemas elus. Suurim kasv tulevikus dementsuse risk tundub esineda pärast raske peatrauma, et lööb sind välja rohkem kui 24 tundi. Mõõdukalt tõsine peatrauma, mis põhjustab teadvusekaotust rohkem kui 30 minutit, kuid vähem kui 24 tundi, tundub, et ka suurendada riski vähemal määral.

Ei ole tõendeid, et ühe kerge peatrauma, mis ei koputama sa välja, või mis lööb teid vähem kui 30 minutit, tõstab oma dementsuse riski. Samas kordas kerged vigastused võivad suurendada riski tulevikus probleeme mõtlemist ja põhjendusi.

Sa oled tõenäoliselt kõige suurem risk haigestuda dementsus või Alzheimeri hilisemas elus, post-peatrauma, kui te ka muid riskitegureid. Näiteks kannavad üht kujul apolipoproteiin E (APOE) geeni suurendab riski Alzheimeri tõve igaühte.

Oluline on märkida, et paljud inimesed, kes säilitada raske peatrauma kunagi arendada Alzheimeri tõbe või hiljem dementsus. Rohkem on vaja aru saada link.

koos

külastada oma arsti