Alzheimeri või depressioon: see võiks olla nii?

Sarnased sümptomid

Alzheimeri ja depressioon on mõned sarnased sümptomid. Õige ravi parandab elukvaliteeti.

Viidad depressiooni

Varase Alzheimeri tõve ja depressiooni osak palju sümptomeid, nii et see võib olla raske – isegi arstidele – eristada häired. Plus, paljud inimesed Alzheimeri tõvega ka depressioonist.

Nii nagu ravi on oluline depressiooni põdevate inimeste üksi, see on samamoodi tähtsad inimesed Alzheimeri tõvega ja depressiooni ravi saada nende depressiooni.

Inimesed, kes on nii Alzheimeri ja depressioon on lihtsam toime tulla muutustega, mis kaasnevad Alzheimeri kui nad tunnevad vähem depressioonis.

Mõned sümptomid esinevad mõlemas Alzheimeri ja depressiooni hulka

Nii palju kattuvad sümptomid, siis võib olla raske eristada kahte häired, eriti kuna neid esineb sageli koos. Põhjalik füüsilise eksamiga ja psühholoogiline hindamine võib olla kasulik teha diagnoosi.

Aga paljud inimesed rohkem arenenud Alzheimeri tõbi ei pruugi väljendada, kuidas nad tunnevad.

Et avastada depressioon inimestel, kellel on Alzheimeri tõbi, arstid peavad nad rohkem kasutama mitteverbaalset näpunäidete ja hooldajate kui ise aru sümptomeid. Kui isik Alzheimeri displays üks kahest esimesest sümptomid selles loetelus koos vähemalt kahe ülejäänu iga kahe nädala jooksul, võib ta olla alla surutud.

külastada oma arsti