Alzheimeri: ravimid aitavad hallata sümptomid

Roll praeguses Alzheimeri ravimid

Alzheimeri veel mingit ravi, kuid kahte erinevat tüüpi ravimid võivad aidata hallata haigussümptomeid.

koliinesteraasi inhibiitorid

Alzheimeri tõbi on heidutav diagnoosi. Aga tihedat koostööd oma tervishoiu meeskond leida parim juhtimise strateegiate teie sümptomid võivad aidata teil toime tulla ja elu paremaks muuta.

Alzheimeri ravimid pakuvad ühe strateegia, mis aitab hallata mälukaotus, mõtlemist ja põhjendusi probleeme ning päev-päevalt funktsiooni. Kahjuks Alzheimeri ravimid ei tööta kõigi jaoks, ja nad ei saa ravida haigust või lõpetada selle progresseerumist. Aja jooksul nende mõju kaob.

Uurimine enam tõhus Alzheimeri ravimid on käimas. Aga isegi siis, kui teadlased avastavad paremate ravimite, see on alati oluline luua tervishoiu meeskond, mis aitab teil uurida kõiki oma ravivõimalusi. See võib hõlmata ravimeid, puudutades oma tugivõrgustik ja juurdepääsu ühenduse ressursse ja teenuseid.

Food and Drug Administration (FDA) on heaks kaks liiki uimastite konkreetselt sümptomite raviks Alzheimeri tõbi.

Need ravimid

On heaks kiidetud konkreetsed Alzheimeri etappidel. Need etapid – kerge, mõõduka ja raske – põhinevad hinded vaimse funktsiooni testides mälu, teadlikkust aja ja koha, ja mõelda ja põhjendusi.

Arstid võivad siiski ette näha Alzheimeri ravimid etappidel, välja arvatud need, mis on FDA heaks kiitnud. Arstid seda teha, sest Alzheimeri etapid ei ole täpne individuaalne reageerimine ravimid võivad olla erinevad, ja praegune ravivõimalused on piiratud.

Kui arst määrab ravi osana oma Alzheimeri tõve ravi plaan, veenduge, et mõistate ravimi võimalikku kasu ja riske oma olukorrast.

Ei ole lubatud kerge kognitiivse häire (MCI). Seda tingimust, mis hõlmab peent muutused mälu ja mõtlemise, võib mõnikord olla üleminekuetapina vahel normaalne ealine mälu muudatusi ja Alzheimeri tõbi. Paljud inimesed MCI – kuid mitte kõik – lõpuks Alzheimeri tõppe.

Kliinilised uuringud testida, kas Alzheimeri ravimid võivad takistada progresseerumist MCI Alzheimeri üldiselt näidanud kestvat kasu. Kuid mõned väljakirjutajate ei valib proovida koliinsteraasi inhibiitorite MCI staadiumis.

Üks võimalus Alzheimeri kahjustab aju on kahaneva taset atsetüülkoliini, virgatsaine on oluline, erksust, mälu, mõtlemise ja kohtuotsus. Koliini (ko-lin-ES-tur-ays) inhibiitorid on teatud tüüpi ravim, mis suurendab summat, atsetüülkoliini kättesaadavaks närvirakke, takistades selle jaotus ajus.

Koliinesteraasi inhibiitoreid ei saa tagasi pöörata Alzheimeri tõbi, ja nad ei lõpe aluseks Närvirakkude hävimine. Kuna kahanev aju rakud toodavad vähem atsetüülkoliini nagu haigus progresseerub, need ravimid lõpuks kaotavad tõhusust.

On kolm FDA poolt heaks kiidetud koliinsteraasi inhibiitorid. Kliinilistes uuringutes, kõik koliinsteraasi inhibiitorid keskmiselt tööd umbes võrdselt hästi. Aga indiviididel, üks koliinsteraasi inhibiitor võib töötada paremini või vähem kõrvaltoimeid kui seda teeb teise.

Sageli esinevad kõrvaltoimed võivad olla iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus. Alustades ravi väikese annusega ja töötab kuni suuremat annust võib vähendada kõrvaltoimeid. Võttes neid ravimeid koos toiduga võib samuti aidata vähendada kõrvaltoimeid.

Kolm koliinsteraasi inhibiitoreid sagedamini ette

külastada oma arsti