Alzheimeri ennetamine: see on olemas?

Mitte veel. Aga seal on kindlaid tõendeid, et mitmed tegurid seostatud juhtiv tervisliku eluviisi võib mängida rolli vähendamisel oma riski Alzheimeri tõbi ja muud tüüpi dementsus. Samas on vaja rohkem uuringuid enne neid tegureid võib pidada osutunud strateegia, et vältida Alzheimeri tõbi.

Populatsiooniuuringud uuringud näitavad, et tegurid, mis on seotud üldise hea tervise juures, nagu regulaarne füüsiline aktiivsus, süüa tervislikku toitumist ja hoida oma aju aktiivne elukestva õppe kaudu, võib ka vähendada dementsuse riski ja kognitiivsete.

Lisaks Vahemere dieet on seostatud vähendatud riskiga dementsuse ja Alzheimeri tõve ja nende seas südamehaiguse riskiga ja teiste vaskulaarsete haiguste, paranenud tunnetuse. Vahemere dieet on rikas puuviljad, köögiviljad, kaunviljad, täisteratooted, kala ja kasutab oliiviõli esmase toiduvalmistamise rasva.

Kuigi on vaja rohkem uuringuid, et kinnitada konkreetse Alzheimeri ennetusstrateegiates, siin on mõned sammud, mis edendavad head üldist tervist

koos

külastada oma arsti