allergiline nohu ja heinanohu

Mis põhjustab allergiline riniit / heinapalavik ja kes on ohustatud?

Allergiline nohu on antud nimi sümptomite kogum, mis esinevad peamiselt nina ja silmade ja põhjustavad õhus tolmuosakesed, kõõm, või taime õietolm inimestel, kes on allergilised neid aineid. Kui need sümptomid on põhjustatud õietolmu on allergiline nohu on tavaliselt nimetatakse heinapalavik.

Allergiad on põhjustatud üle-tundliku; immuunvastust. Immuunsüsteem kaitseb keha tavaliselt vastu kahjulikest ainetest nagu bakterid ja viirused. Allergy sümptomid tekivad siis, kui immuunsüsteem reageerib ainete (allergeenid), mis on üldiselt ohutud ja enamik inimesi ei põhjusta immuunvastust.

Kui inimene allergia hingab ühes; allergeen, näiteks õietolm ja tolm; toodetakse antikehi. Kui antikehad stimuleeritakse õietolmu ja tolmu, histamiini ja teiste kemikaalide vabastatakse ja põhjustada sügelust, turse ja lima tootmist. Sümptomid varieeruvad inimeselt inimesele. Väga tundlikel inimestel võib kogeda nõgestõbi või muud lööbed.

Sümptomid

Heinapalavik hõlmab allergiline reaktsioon õietolmu. Sarnane reaktsioon tekib allergia hallitusseente, loomade kõõm, tolmulestad ja muud ühist sissehingatud allergeeni.

Õietolm, mis põhjustavad heinapalavik varieeruda inimeselt inimesele ja piirkonniti. Suur nähtav õietolm on harva vastutab heinapalavik; väike, raske näha, õietolm on enamasti põhjuseks. Taimede näited sagedamini vastutavad heinapalavik hulka

Summa õhus õietolmu võib mängida rolli, kas heinanohu sümptomite tekkimist. Soe ja kuiv, tuuline päeva on tõenäolisem, et on suurenenud koguses õietolmu õhus kui jahe, niiske, vihmane päeva, mil enamik õietolmu pestakse maha.

Arst teeb füüsiline eksam ja küsida küsimusi oma sümptomeid. Teie Sümptomid on oluline, kui diagnoosimiseks allergiline nohu. Sa pead tähele, kas sümptomid varieeruvad sõltuvalt kellaajast või aastaajast, kokkupuutel lemmikloomad või teiste allergeenide suhtes, ning vastuseks toitumine muutusi. Kuigi see ei tohiks kunagi asendada külastada oma arsti sümptomit kontrollija aitab tuvastada sümptomid, et teie või teie lapsed, kellel see võib olla seotud allergilise nohu.

diagnoos

Allergia testimine võib esile konkreetseid allergeene olete reageerida. Naha testimine on kõige tavalisem meetod Allergiaanalüüside. See võib hõlmata nullist, plaaster või Nahasisese testid. Ajal kriipekatse tilk kahtlustatakse allergeen asetatakse nahale ja mitmeid kriimustusi või jobud on valmistatud nahale. Kui tõstetud, punane ala nahal tundub (nn kubla), see tähendab tavaliselt isikul on allergia selle aine. Palju erinevaid kahtlustatakse allergia ainete saab testida korraga nahaga testimist. Plaastrid kaasata asetades plaaster allergeeniga nahal 24-72 tundi otsima reaktsiooni. Intradermaalne katsetamine hõlmabsüst allergeenile naha alla otsima reaktsiooni; Kuid see meetod võib olla kõrge valepositiivseid tulemusi, mis tähendab, reaktsioon võib tekkida ka siis, kui isik ei ole tõesti allergiline aine. Mõnikord tuleb võtmine lõpetada teatud ravimid 1-2 nädalat enne nahatestid, eriti antihistamiinikumid. Kindlasti arutada kõiki oma ravimeid oma arsti enne Allergiaanalüüside.

Teine võimalus, et määrata allergeeni tundlikke mida saab kasutada asemel naha testimine on vereproovi. Need katsed hõlmavad ensüüm-(ELISA), radioallergosorbenttest testimine (RAST) vereanalüüsi, päevavalgus ensüümi immunoanalüüse (FEIAs) ning immunoloogiline analüüs püüdmise test. Need vereanalüüside otsida spetsiifilised antikehad (näiteks IgE) allergeenidele. Vere testimise on tavaliselt kallimad kui nahatestid ja tulemused ei pruugi olla nii kiire, kuid see võib olla parem valik patsientidele, kes ei saa või ei peaks olema nahatestid tõttu võimalik anafülaksia või kui neil on laialdane ekseem.

Helistage oma arstile, kui

Küsi ametisse oma tervishoiuteenuse osutaja, kui rasked sümptomid allergia või heinapalaviku tekkida, kui varem edukas ravi on aegunud või kui sümptomid ei allu ravile.

Ravi eesmärgiks on vähendada allergia poolt põhjustatud põletik mõjutatud kudedes. Parim “ravi” on vältida mis põhjustab teie allergilisi sümptomeid esimese koha. See võib olla võimatu täielikult vältida kõik allergeenid, millele olete tundlik, kuid võib tihti võtta meetmeid, et vähendada kokkupuudet.

American Academy of Allergy, Asthma ja immunoloogia soovitab järgmisi samme, et piirata kokkupuudet allergeenidega

Ravimite võimalused on järgmised

Sobivaim ravimit sõltub liigist ja raskusastmest sümptomeid. Konkreetsed haigused, mis on põhjustatud allergia (nagu astma ja ekseemi) võivad nõuda muud ravi.

Allergia kaadrid (immuunravi) on aeg-ajalt soovitav, kui allergeeni ei ole võimalik vältida, kui sümptomid on raske kontrollida. See hõlmab regulaarseid süstid allergeeni, manustada suurenevates annustes (iga annus on veidi suurem kui eelmine annus), mis võivad aidata keha kohaneda antigeeni

Aprillis 2014 kinnitas valitsus ORALAIRi (Sweet Vernal, Orchard, Karjamaa rukis, Timothy ja Aasnurmika Mixed õietolm NAHASÕBRALIK Extract) raviks allergiline nohu (heinapalaviku) või ilma konjunktiviit (silmapõletik), mis on põhjustatud teatud muru õietolm inimesed vanuses 10 kuni 65 aastat. ORALAIRi esimene keelealune (keele alla) allergeeni ekstrakt heaks USAs. ORALAIRi võib võtta kodus pärast esimest annust, mis on antud kliinikus. Inimesed mõjutavad heinapalavik võivad kannatada korduv aevastamine, nina sügelus, nohu, ninakinnisus ja sügelevad ja vesised silmad ja võib vajada allergia kaadrid; need, kellel on teatud rohuallergia ORALAIRi võib olla alternatiiviks.

ravivõimalused

Vaata ka

allikad