Alkoholi kuritarvitamise ja sõltuvuse-Mis suurendab riski

Paljud inimesed joovad alkoholi kogu elu ilma probleemideta. Teised inimesed, kes joovad alkoholi on sellega probleeme. Miks mõned inimesed kuritarvitavad alkoholi ja saada sellest sõltuvad, samas kui teised seda ei tee?

Riskifaktoriteks on: 2

Lihtsalt, sest teil on riskifaktorid alkoholiprobleemidega ei tähenda, et sa pead joomise probleem. Isik, kellel on palju riskifaktoreid ei ole alati arendada alkoholism. Ja inimene, kellel ei ole riskitegurid võivad muutuda alkoholisõltlased.

Genes. Alkoholiprobleemidega inimesed sageli perekonnas on esinenud alkoholi kuritarvitamise ja sõltuvuse Olles mees. Inimene on 3 korda suurem tõenäosus haigestuda alkoholiga probleeme kui naine on; Varajane kasutamiseks. Noorem sa olid, kui esimest korda hakkas alkoholi, seda suurem on risk alkoholiprobleemidega hiljem täiskasvanuna; Vaimne tervis. Kui teil on vaimse tervise probleemid, nagu depressioon, traumajärgse stressi (PTSD), bipolaarne häire, skisofreenia või ärevushäired, siis on tõenäolisem, et kasutada alkoholi; Muude ainete kasutamine. Teil on suurem tõenäosus, et alkoholi kuritarvitamise, kui sa kuritarvitada muid asju, nagu tubakas, illegaalsed narkootikumid või retseptiravimite; Keskkond. Kui te elate piirkonnas, kus alkohol on lihtne saada, inimesed joovad palju või raske joomise aktsepteeritakse elu osa, siis on tõenäolisem, et juua; Sõbrad. Sõprade võivad mõjutada teid juua otse kutsudes teid või juues, kui oled ümber; Probleemid teised. Sul võib olla tõenäolisem juua, kui sul on probleeme oma pere või sõpradega; Kellel ei ole eesmärk või rahulolu oma eluga. Kui sul ei ole tegevus, mis annavad teile tunde eesmärgil, siis on suurem tõenäosus, et juua.