Alkoholi ja narkootikumide kuritarvitamise PTSD

Kui olete läbi elanud traumaatilise sündmuse, siis võib tekkida kiusatus kasutada alkoholi või narkootikumide viisil toime tulla. Mõned inimesed traumajärgse stressi (PTSD) proovida tegeleda nende sümptomid sel viisil.

Võttes alkoholi või ravimite kasutamine võib mõnuainete. See on siis, kui alkoholi või narkootikumide põhjustada probleeme oma elus. Mõnuainete võib kahjustada teie suhted sõprade ja pereliikmetega, ning see võib põhjustada probleeme tööl. Samuti võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme.

Kui kasutate alkoholi või narkootikume, siis võib jääda sõltuvusse. See tähendab, et sa ei saa loobuda või sul on võõrutusnähud, kui sa püüad loobuda. Ülevõtmine võib põhjustada teie arvates haige või nõrk. Ka siis, kui sa muutunud sõltuvaks, siis võib-olla kasutada rohkem alkoholi või narkootikume, et saada sama efekti.

Mitte igaüks PTSD on probleem joomine või narkootikumide tarvitamist, kuid millel PTSD muudab tõenäolisemaks, et probleem areneb. Sa ei tea, kas joomise või narkootikumide tarbimine on probleem teie jaoks. See võib juhtuda väga aeglaselt, nii et sa ei märka seda, või see võib olla osa teise tegevuse ja ei ole selge. Näiteks võite kulutada laupäeviti vaadates jalgpalli ja juua koos sõpradega. Sa ei näe, et alkohol on sulle olulisem kui jalgpalli.

Joomine või narkootikumide kasutamise probleem on, kui see põhjustab oma käitumist muutma või muutub, kuidas te kasutate alkoholi või narkootikume. Võtke see test või vastata alljärgnevatele kinnitustele, et näha, kas teil on probleem narkootikume või alkoholi.

Minu joomise või narkootikumide kasutamise on

Teie põhjustel juua või narkootikume tarvitama ja kui palju sa neid võib tähendada probleemi.

Kohati võite proovida veenda ennast, et te ei ole probleem. See võib hoida teid saada abi vajate. Te võite öelda, ennast või teisi asju

Kui mõni neist avaldused on tõsi, siis võib arendada või on juba probleeme alkoholi või narkootikume.

Tunnistades vajate abi on väga raske. See võib olla raske otsida abi, sest sa tunned häbi või süütunnet või kuna sul on kahtlusi, kas saad lõpetada. Pea meeles, et paljud inimesed on pekstud alkoholi või narkootikumide probleeme, ja kõik on hakanud neid tundeid ja kahtlusi.

Kui sa tunned, joovad või tarvitavad narkootikume, sest PTSD, rääkige inimestega, kes aitavad teid.

Adam Husney, MD – Family Medicin; Jessica Hamblen, PhD – posttraumaatiline stressihäire

14. november 2014