alkoholi ja narkootikumide: enneaegne kuulsuste surmadest

Ravimite koostoimed võib olla surmav

Traagilist kaotust tuntud kuulsus või sportlane narkootikumide või alkoholiga seotud surma on sündmus, mis sageli jätab palju vastuseta küsimusi. Kuulsad ja armastatud kuulsused nagu Michael Jackson, Whitney Houston ja Heath Ledger on langenud selliste kahetsusväärne olukorras. Kuigi paljude surmajuhtumite põhjuseks võib olla kuritarvitamine keelatud aineid, need ravimid ei ole alati ebaseaduslik – ja üledoosi ei pruugi alati olla tahtlik.

Surm ravimid võivad olla tingitud ka segamise ravimitel teiste ravimitega (seaduslik või ebaseaduslik), alkohol, üle leti ravimeid või isegi taimseid preparaate. Ravimite koostoimete võib rolli mängida ka uimastitega seotud surmad. Näiteks tarbimise mitu kesknärvisüsteemi pärssivate nagu opioid valuvaigisteid, rahustid, uinutid, alkohol võivad kaasa tuua tahtmatu üleannustamise tõttu raske depressiooniga hingamine.

Segamine ebaseaduslik, retsepti või üle leti ravimid võivad olla ohtlikud ning patsiendid peavad alati välistada koostoimete oma tervishoiuteenuse osutaja. Kasutamine retseptiravimid ebaseadusliku narkootikumide või alkoholi võib põhjustada ettearvamatu ja surmaga vastus ja paljude surmajuhtumite tõttu sellistes tingimustes võis olla välditav.

Täiendavad ressursid

Allolevas tabelis on toodud surma tähelepanuväärne kuulsused ja sportlased, kes on olnud narkootikumide või alkoholi seostatud nende surma.