Alkoholi (etanooli) toime ohud ja hoiatused

Mis on alkohol?

Alkohol või etanool, on uimastava aine, mida kasutatakse õlle, veini ja likööri. Alkohol on kääritamise teel pärm, suhkrud, tärklised. 1 puuviljad nagu viinamarjad ja teraviljad nagu oder ja nisu on kõige sagedamini kasutatakse veini, õlut ja vedelik. Muud taimed, nagu kaktus või suhkruroog võib kasutada likööri tootmisel.

Neliteist grammi ehk umbes 0,6 vedeliku untsi puhast alkoholi võrdub ühe “juua”. Näiteid selle summa võib olla üks kaheteistkümnest untsi õlut (5 protsenti alkoholi), kaheksa-üheksa untsi linnased likööri (7 protsenti alkoholi), 5 untsi veini (12 protsenti alkoholi) või 1,5 vedelikuunts “shot” 80 proof likööri ( 40 protsenti alkoholi).

USA-s, Federal Uniform joomine Vanus seaduse allkirjastas seaduse 1984 tõstis joomine vanuses kuni 21 aastat. Kõik riigid nüüd keelata osta alkoholi noored vanuses alla 21 aasta, sest 1988. See on ebaseaduslik müüa või osta alkoholi kellelegi alla 21. Vastavalt Office Lääkintöhallitus, alkoholi kasutatakse rohkem noori inimesed Ameerika Ühendriikides ei ole tubakas, või ebaseaduslike uimastite, mille tulemuseks on tõsine rahvatervise probleem. 2

Alkoholi (etanooli) Farmakoloogia

Alkohol on selge, lenduv vedelik, mis on vees hästi lahustuvad. Imendumine (etanool) on vähenenud toidu, eriti rasvase toidu. Imendumine toimub peamiselt soolest. Alkohol jaotub organismis vett. Vere alkoholi kontsentratsioon (BAC) sõltub kaalu ja keha rasva, suuruse ja aja jooksul alkoholi tarbimine ja toidu mõju. Alkoholi tarbimine lühemate perioodide või suuremates kogustes ja tühja kõhuga viib suurema BAC. BAC väljendatakse tavaliselt grammides detsiliiter (g / dl). Kõik 50 USA osariikide, 0,08 g / dl oleks võrdne 0,08 protsenti BAC või seadusliku piiri, kus üks ei ole enam lubatud sõita. Määrused on rangemad paljudes riikides juhtidele vähem kui 21-aastane.

Alkohol metaboliseerub peamiselt (90 protsenti) maksas. Ensüüm alkoholi dehüdrogenaas muundab alkoholi atseetaldehüüd, sümpatomimeetiline toksiini sageli süüdistatud “pohmelus” efekti. Atseetaldehüüd metaboliseeritakse edasi aldehüüdi dehüdrogenaasi äädikhape ja lõpuks süsinikdioksiidiks ja veega. Eritumine väikeses koguses alkoholi esineda ka uriiniga, kopsud / hingeõhu ja higi. Alkohol eritumist kopsud moodustab aluse alkomeetri abil antud õiguskaitse, kes võib kahtlustada joobes juhtimise eest.

Alkohol tõstab pärssiva neurotransmitteri GABA (gamma aminovõihape) ja vähendab närvide signaale piki et närvirakkude rada. Kuna sellest toimingust alkoholi tuntakse kesknärvisüsteemi (KNS) depressant, ja langetab mõlemad kognitiivsed ja füüsilist võimekust. Koos teiste kesknärvisüsteemi pärssivate nagu opiaadid, barbituraadid, või bensodiasepiinide võib olla lisaaine ja ohtlikke tagajärgi.

Pikaajaline alkoholi kuritarvitamise seostatakse maksa ja südame-veresoonkonna haiguste, vähi ja närvisüsteemi kahjustusi samuti psühhiaatriliste probleemide nagu depressioon, ärevus ja antisotsiaalse isiksushäire. 4

Terviseriskid alkoholi liigtarvitamisest tingitud

Alkohol ja selle tarbimine võib põhjustada mitmeid märgatavaid muutusi käitumises. Isegi väikestes annustes oluliselt kahjustada otsustusvõimet ja koordineerimine. Väikestes kogustes võib see esile kutsuda tundeid lõõgastust ja rahu, varjata ärevust ning mõned, inspireerida tundeid usaldust. Kuid kui annust suurendatakse, tavaliselt üle kuue untsi 100 tõend alkoholi, meeldiv eufooria hakata andma teed depressiooni. Intoxication ilmneb seetõttu maksas ei suuda ainevahetus rohkem kui üks untsi alkoholi iga tund. Seega, kui inimene tarbib rohkem alkoholi, kui keha ainevahetus, joove tekib. Mürgistus võib üldiselt kestab kuskil üks kuni 12 tundi ja järelmõjud ( “rippuda üle”) mürgistuse võib kesta 24 tundi või rohkem.

Korduv alkoholi tarvitamine võib suurendada sallivust, mis omakorda toob kaasa suuremaid summasid vaja, et saavutada oma soovitud mõju. Kui keha areneb sõltuvus alkoholist, äkki lõpetamisest tarbimine võib tekitada võõrutusnähte. Võõrutusnähud võivad olla eluohtlikud ja sisaldavad tugev ärevus, värisemine, hallutsinatsioonid ja krambid.

Alkohol võib olla surmav kui kogus alkoholi kontsentratsioon õhus üle 460 milligrammi alkoholi 100 milliliitri vere (0,46 g / dl). Surm respiratoorse depressiooni korral võib tekkida raske alkoholimürgistuse ja seda saab kiirendas kui alkohol on kombineeritud kesknärvisüsteemi pärssiv ravimeid.

Alkoholi segamine kofeiini, kas segatud jooke või lisades likööri energiajoogid on muutunud üldine ruumi noorematele rahvahulgad tarbija alkoholi. Selle ohtlik kombinatsioon, joodikud võivad tunda mõnevõrra vähem joobes, kui nad olid tarbinud alkoholi üksi. Kuid need on lihtsalt nii halvenenud ning tõenäoliselt võtma riske. See joomise tava toimub tihti ja ümber kolledži ülikoolilinnakud.

Liigne alkoholi tarbimine võib põhjustada alkoholismi või alkoholisõltuvus. Seal on neli kardinal sümptomite alkoholism: iha, kontrolli kaotus, füüsiline sõltuvus ja sallivust. Raviarst on võimalik diagnoosida alkoholism põhineb konkreetsete kriteeriumide avaldatud Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon ja Maailma Terviseorganisatsioon. 5

Joobesjuhtimise tulemusi paljudes auto õnnetusi, vigastusi ja surmajuhtumeid aastas. 2009. aastal oli üle 10.800 crash hukkunute koos juhiga BAC 0,08 või kõrgem, umbes 32 protsenti kõigist liiklusõnnetustes hukkunute arvu aastaks. Neist autojuhid, viiskümmend kuus protsenti oli BAC 0,15 või suurem. Kuid alates 1982. aastast, alkoholiga seotud surmajuhtumitest on langenud 60 protsenti kuni 38 protsenti 2009. aastal 6

Alkoholism on ravitav haigus, kuid peetakse eluaegne krooniline haigus, mis vajab nõustamist, toetust ja sageli ravimeid, et kontrollida isu. Ägenemist on üldine probleem alkohoolikud. Riskid arendamiseks alkoholism hulka geneetiline eelsoodumus ja elustiili tavasid. Stress, lihtsus alkoholi kättesaadavust ja eakaaslaste võib suurendada riski alkoholism.

Levimus alkoholi tarvitamist USA on laialt levinud. Vastavalt USA Department of Health ja Human Services 2010 kokkuvõte Health Statistics USA Täiskasvanud National Health Interview Survey, protsent täiskasvanud 18-aastased ja vanemad, kes olid praeguse regulaarselt joodikud (vähemalt 12 jooke viimase 12 kuu jooksul) oli 50,9 protsenti. Protsent täiskasvanuid, kes on praeguse harva joodikud (1-11 jooke viimase 12 kuu jooksul) oli väiksem, 13,6 protsenti. 7

Alkoholi tarbimine ja joomingud teismeliste on peamiseks rahvatervise probleemiks. Aastal 1999, alkoholi tarvitamine keskkooli õpilased esines 1-iga 2 üliõpilast. 2009. aastal praeguse alkoholi tarbimise määr keskkooli õpilased vähenes 42 protsenti, 24 protsenti aruandluse juhusliku suure või joomingud. 8

2009. aastal 10 protsenti keskkooli õpilastele teatatud sõidu viimase 30 päeva jooksul, kui nad olid joonud alkoholi. Kakskümmend kaheksa protsenti õpilastele teatatud sõidavad autoga või muu sõiduki viimase 30 päeva ajendatud keegi, kes olid tarvitanud alkoholi. 8

Ei kogus alkoholi tarbimist võib pidada ohutuks raseduse ajal. Alkohol on kiiresti üle ema vereringesse lootele läbi platsenta ja nabanööri. Alkohol võib olla mürgised areneva lapse, mitte ainult esimese kolme raseduskuu jooksul, kui oluline elundid arenevad, kuid igal ajal, kui aju areng jätkub kogu raseduse vältel. Kahjustused võivad ilmneda ka juba raseduse ajal enne naine võiksid teada, et ta on rase. Kuigi ei ole teada, ohutu kogus alkoholi, et naine võib juua, on oht raseduse katkemist, sünnidefekte, kasvupeetus ja vaimse defektid suurendavad rohkem alkoholi rase naine tarbib ühes seade ja sagedamini ta joob üldiselt.

Naised, kes plaanivad rasestuda või kes on hiljuti õppinud nad on rasedad ei tohiks tarvitada alkoholi. See on mõistlik küsida nõu tervishoiuteenuse osutaja, kui alkoholi ei saa peatada enne rasestumist ja kogu raseduse vältel. Nii Centers for Disease Control ja USA Kirurg Generals Büroo hoiatada naisi mitte juua raseduse ajal.

Emad, kes joovad liiga palju alkoholi raseduse ajal võib sünnitada imikud loote alkoholist häired (FASD) või fetaalalkoholisündroomi (FAS), mis võib sisaldada pöördumatuid füüsilisi ja vaimseid muutusi lapsele. FASD võib sisaldada elukestva õppe puudega, halb mälu, hüperaktiivsus, halb tähelepanuvõime, kõne või keele viivitusi ja muud häired. FAS võib põhjustada kasvupeetust, vaimsed häired, skeleti ja näo häired ja südame defekte. Tähtis on mitte juua üldse raseduse ajal, enne planeeritavat rasedust või kui rasestumisvastaseid ei kasutata. 9, 10, 11

Tarbimine väikestes kogustes alkoholi Väidetavalt on kasulik südame-veresoonkonna tervisele kasulik, eriti tarbimise punast veini. Punane vein sisaldab aineid nagu resveratrool ja flavonoidid, millel on antioksüdantsed omadused ja võib laenata südant kaitsev toime südamele. Kuid ainult väike kogus veini või alkoholi soovitatakse olla kasulik.

Antioksüdandid võivad aidata vältida südamehaigusi kasvu järgi kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL), või “hea” kolesterooli ja nende eest kaitsmiseks arteri kahjustuste suhtes. Antioksüdandid punase veini kutsutakse polüfenoole ja võib olla kaitsev südame laeva vooder. Resveratrooli on polüfenoolisoolade mis pärineb nahad punased viinamarjad. Samuti arutlesid, et kasulik südame mõju punane vein võib olla võimalik lihtsalt joomise punased või lillad 100% viinamarjamahla või süüa punased viinamarjad.

Kardioprotektiivseid mõju alkoholi ei tohi piirduda punast veini. Mõned uuringud on näidanud, et mõõdukas koguses kõiki alkoholi kasu oma südame, mitte ainult alkoholi leidub punast veini. Samas on vaja rohkem uuringuid. Mõõdukas alkoholi tarbimine võib tekitada HDL, vähendada trombide teket ja aitab ära hoida arterite kahjustus tõttu madala tihedusega lipoproteiin (LDL), või “halb” kolesterool.

See ei väideta alustada joomist ennetamiseks südamehaigusi. Ei American Heart Association ega National Heart, Lung and Blood Institute soovitan alustada alkoholi juua lihtsalt ennetada südamehaigusi. Alkohol võib põhjustada teiste tervise ja võib tekitada sõltuvust.

Ainult mõõdukas joomine on soovitatav neile, kes juba juua. Mõõdukas joomine on defineeritud kui keskmiselt kaks jooki päevas meeste ja üks drink päevas naistele. Jook on defineeritud kui 12 untsi (355 milliliitrit, või ml) õlut, 5 untsi (148 ml) veini või 1,5 untsi (44 ml) 80-proof likööri. 12

Alkoholismi raviks on vaja tugevat perekonda, sotsiaalse ja meditsiinilise abi. Alkoholisõltuvuse ravi hõlmab tavaliselt mitmekesised, muu hulgas astus ravi rühmas tuge, individuaalset nõustamist ja ravimeid.

Ulatus Alkohol kasutamise ja kuritarvitamise

Mõned patsiendid võivad valida liituda Anonüümsed Alkohoolikud (AA), rühma tugi organisatsiooni saadaval meestele ja naistele alates 1935. Üle 2 miljoni taastunud alkohoolikute Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja teistes riikides kuuluda AA. 13

Meditsiinilised protseduurid alkoholisõltuvuse sisaldab kolme heakskiidetud suukaudsete ravimitega – disulfiraamiga (Antabus) naloksooni (Depade Revia) ja akamprosaadi (Campral) – ja süstitav pikatoimeline vorm naltreksoon (Vivitrol). Kasuta seda ravi võib töötada, mis aitavad vähendada joomist, ägenemist ning viib täieliku paranemiseni ja hoidumine alkoholi. Vastavalt ühele vaadata naloksooni ja akamprosaadi on kindlaid tõendeid, ja soovitatakse ravi võimalusi alkoholisõltuvuse koos käitumishäirete raviga. Disulfiraamiga ei ole näidanud, et suurendada karskus määr või vähendada relapsimäära või isu võrreldes platseeboga, ning seda ei soovitata tavapäraseks kasutamiseks esmatasandi arstiabi. 14

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Alkohol raseduse ajal

Kasulikke mõjusid Alkohol

Ravivõimalusi alkoholi kuritarvitamise ja alkoholismi

Vaata ka

viited

etanool