aliskireeni (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud selle ravimi kasutamise ajal, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sealhulgas anafülaksia ja angioödeem. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, näo, huulte, keele või kõri, kui te kasutate seda ravimit.

Peapööritus või peapööritus võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit, eriti kui teil on diureetikumi (vesi pill). Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane. Kui te tunnete pearinglust, pikali, et sa ei ole nõrga. Siis istub mõni hetk enne seisma, et vältida pearinglust taasteket. Kui te minestada, lõpetage selle ravimi kasutamist enne, kui olete rääkinud oma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui jääte haigeks Selle ravimi võtmise ajal, eriti siis, kui sul on raske või jätkata iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus. Need tingimused võivad põhjustada te kaotate liiga palju vett või soola ja võib põhjustada madalat vererõhku. Võite kaotada vee higistamine, nii juua palju vett treeningu ajal või kuuma ilmaga.

Hüperkaleemia (kõrge kaaliumisisaldus veres) võivad tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on järgmised sümptomid: kõhuvalu või kõhuvalu, segadus, hingamisraskused, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, närvilisus, tuimus või pakitsus, käte, jalgade või huulte, õhupuudus, või nõrkus või raskustunne jalgades. Ärge kasutage toidulisandeid või kaaliumi sisaldavad soolaasendajad ilma arstiga.

Sa ei tohiks seda ravimit kasutada (kui arst seda ütleb, et), kui te saate ka tsüklosporiin (Gengraf® Neoral, Sandimmune®) või itrakonasool (Sporanox®).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See sisaldab üle leti (nonprescription) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme, kuna need võivad suurendada vererõhku.