Alimtaga intravenoosse: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): pemetrekseeddinaatrium

Pemetrekseed kasutatakse teatud vähivormide (nt kopsuvähk, mesotelioom). On kemoterapeutikumiga, mida kasutatakse üksi või kombinatsioonis teiste ravimitega aeglustada või peatada vähirakkude kasvu.

See ravim on kaasas pakendi infolehest saadaval apteekriga. Lugege see läbi, enne kui hakkate pemetrekseed. Kui teil on küsimusi teavet, nõu oma arsti või apteekriga.

See ravim süstitakse veeni tervishoiutöötaja, tavaliselt 10 minuti jooksul, üks kord iga 3 nädala tagant. Annus sõltub teie tervislik seisund, keha suurusest ja ravivastust.

Et vähendada võimalikke kõrvaltoimeid, see on väga oluline, et te võtate foolhapet vitamiine ja saada vitamiin B12 kaadrid enne ja pemetrekseedravi ajal. Foolhape vitamiinid on saadaval üle leti ilma retseptita ja foolhapet võib leida paljude multivitamiinide tooteid. Veenduge, et teie vitamiini sisaldab vahel 400-1000 mikrogrammi (0,4 ja 1 mg) foolhapet. Foolhapet päevas vähemalt 5 out of 7 päeva enne esimest annust penetrekseedi, ravi ajal ja 3 nädalat pärast viimast ravi. Konsulteerige oma arsti või apteekrit, kui te vajate abi valides foolhape vitamiin. Arst annab teile vitamiin B12 lastud lihasesse, tavaliselt 1 nädal enne esimest annust penetrekseedi ja seejärel üks kord 9 nädalat ravi ajal. Ärge asendage suulise vitamiin B12 jaoks vitamiin B12 kaadrid. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

Selleks, et vähendada teie võimalus, millel on naha reaktsioon kasutades pemetrekseed, määrab arst teile kortikosteroidi meditsiinis (nt deksametasoon) võtta lühikese aja jooksul umbes samal ajal iga ravi. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

Kui seda ravimit puudutab nahka pesta nahka kohe ja täielikult seebi ja veega.

Iiveldus, oksendamine, isutus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, suuhaavandid, peavalu, valud kehas / valud, pearinglus ja väsimus võivad tekkida. Iiveldus ja oksendamine võivad olla tõsised. Mõningatel juhtudel ravimiga võib vaja hoida või leevendada iiveldust ja oksendamist. Ei söö enne ravi võib aidata leevendada oksendamine. Muutused dieeti nagu söömine mitu väikest einet või piirata aktiivsus võib aidata vähendada mõned neist mõjudest. Kui mõni neist püsivad või süvenevad, teavitage sellest oma arsti või apteekrit kohe.

Ajutine juuste võivad tekkida. Peaks normaalne juuksekasv tagasi pärast ravi lõppu.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: kiire / südamepekslemine, muutus uriini, tume uriin, kollaseks silmad / nahk, raske kõhuga / kõhuvalu, valu / punetus / paistetus käte või jalgade , kurguvalu, valus / raske neelata, vaimse / meeleolu muutused, depressioon, tuimus või surin kätes / jalgades, kerged verevalumid / verejooks.

Pöörduda arsti poole kohe, kui mõni neist haruldased, kuid väga tõsine kõrvaltoimetest: valu rinnus, uued või süvenevad õhupuudus.

See ravim võib vähendada organismi võimet võidelda infektsiooni. Teavitage oma arsti viivitamatult, kui teil tekib mõni infektsiooni nähud nagu palavik, külmavärinad või püsiv kurguvalu.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on ebatõenäoline, kuid arstiabi kohe kui see tekib. Sümptomid tõsine allergiline reaktsioon võib hõlmata: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

Pemetrekseed võib tavaliselt põhjustada löövet, mis ei ole tavaliselt tõsised ning mida saab vältida, kortikosteroidide ravi (vt Kuidas kasutada osa). Samas, kui sa lööbega, siis ei pruugi olla võimalik öelda, et peale haruldane lööve, mis võib olla märk tõsise reaktsiooni. Seega arstiabi kohe kui teil tekib lööve.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne pemetrekseed, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

See ravim ei tohi kasutada, kui teil on teatud haigusseisundid. Enne selle ravimi kasutamist nõu oma arsti või apteekriga, kui teil on: raske neeruhaigus.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: vähenenud luuüdi funktsiooni / vereliblede häired (nt aneemia, leukopeenia, trombotsütopeenia), neeruprobleemid, maksahaigus.

Ei ole immuniseerimise / vaktsineerimised nõusolekuta oma arstiga, ja vältida kontakti inimestega, kes on viimasel ajal saanud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini.

Olge ettevaatlik teravate esemetega, nagu ohutuse pardlid või küünte lõikamisega ja vältida tegevusi, nagu kontakti sport vähendada võimalust saada lõigatud, muljutud või vigastatud.

Peske käsi hästi, et vältida nakkuste levikut.

See ravim võib tekitada pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

See ravim ei ole soovitatav kasutada raseduse ajal. See võib kahjustada loodet. Oluline on, et mehed ja naised kasutavad seda ravimit kasutada usaldusväärsete rasestumisvastast vahendit (nt kondoomi, rasestumisvastaseid tablette) ravimise ajal ning mõne aja pärast.

Ei ole teada, kas ravim eritub rinnapiima. Kuna võimalikku ohtu imiku rinnaga toitmise ajal kasutate seda ravimit ei ole soovitatav. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Toode, mis võib suhelda see ravim on: probenetsiidile.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt täielik verepilt, neeru- ja maksafunktsiooni testid) tuleks teha, et jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Parimate kasu, on oluline saada iga doosi planeeritud seda ravimit vastavalt juhendile. Kui te unustate annuse võtmata, võtke ühendust oma arstiga, et luua uus doseerimiseeskirja.

Ei ole kohaldatav. See ravim on antud kliinikus ja ei salvestata kodus.

RAVI ALERT: Teie seisund võib põhjustada komplikatsioone kiirabiauto. Teavet registreerimisega MedicAlert helistage 1-888-633-4298 (USA) või 1-800-668-1507 (Kanada).

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.