ALIMTA (pemetrekseed) kasutab annuse kõrvaltoimed

Mis on Alimtaga?

Alimtaga kasutatakse raviks non-small kopsuvähk pärast teise vähi ravimeid on proovitud ilma edukas ravi.

Alimtaga kasutatakse ka teise ravimi tsisplatiiniga raviks mesotelioom, vormi kopsuvähki seotud asbestiga kokkupuutest.

Alimtaga võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

oluline info

Ärge kasutage Alimtaga kui te olete rase. See võib kahjustada loodet.

Enne saate Alimtaga, rääkige sellest oma arstile teil on neeru- või maksahaigus, luuüdi supressioon, nõrk immuunsüsteem, või liigse vedeliku ümbritsevasse ruumi kopsu, maksa, või muud siseorganid.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, eriti NSAID (mittesteroidsed põletikuvastased ravim), nagu ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve, Naprosyn, Naprelan, Treximet), tselekoksiibi (CelebrexR), diklofenak (Arthrotec , Cambia, Cataflam, Voltaren, Flector Patch, Pennsaid, Solareze), indometatsiin (Indocin), meloksikaami (Mobic) ja teised.

Selleks, et vältida teatud kõrvaltoimed Alimtaga, siis on vaja võtta foolhapet toidulisandeid ja vitamiine B12 süste (alates 7 päeva enne esimest annust Alimtaga). Võtke ainult summa foolhape, et arst on teile.

Enne Alimtat

Alimtaga võib alandada vere rakud, mis aitavad organismil võidelda infektsioonidega ja aidata oma vere hüübimist. Teie veri tuleb testida sagedamini. Teie vähiravi võib pidurdada põhineb nende katsete tulemused. Vältida lähedal inimesi, kes on haiged või on infektsioonid. Vältida tegevust, mis võib suurendada verejooksu oht vigastusi. Rääkige oma arstile, kui teil tekivad infektsiooni.

Helistage oma arstile, kui teil on tõsine kõrvaltoime kasutades Alimtaga nagu palavik, gripi sümptomid, kurguvalu, haavandid suus, kahvatu nahk, kergesti verevalumeid või verejookse, pidev oksendamine või kõhulahtisus, suurenenud janu, urineerimise vähenemine, raskepärane südamelöögid ja paistetus või kiire kaalutõus.

Sa ei tohiks saada Alimtaga kui te olete allergiline pemetrekseed.

Veendumaks Alimtaga on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus (eriti kui võtta ibuprofeeni (Advil, Motrin) või teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite või NSAID)

maksahaigus

nõrk immuunsüsteem; või

liigse vedeliku ümbritsevasse ruumi kopsu, maksa, või muud siseorganid, sealhulgas pleuraefusioon (vedelik kopsude ümber) või astsiit (vedeliku ümber maksas).

Ärge kasutage Alimtaga kui te olete rase. See võib kahjustada loodet. Kasutage rasestumisvastaseid vältida raseduse ajal ravi Alimtaga. Järgige oma arsti juhiseid, kuidas pikk raseduse vältimiseks pärast ravi lõppu.

Ei ole teada, kas pemetrekseed imendub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita, kui te kasutate pemetrekseed.

Alimtaga süstitakse veeni kaudu IV. Tervishoiuteenuse osutaja teile seda süsti.

Alimtaga tavaliselt iga 3 nädala järel. Arst otsustab, kui palju immutustsükleid siis peaks saama.

Selleks, et vältida teatud kõrvaltoimed Alimtaga, siis on vaja võtta foolhapet toidulisandeid ja vitamiine B12 süste (alates 7 päeva enne esimest annust Alimtaga). Võtke ainult summa foolhape, et arst on teile.

Arst võib määrata ka steroidravimit vähendada teatud kõrvaltoimed Alimtaga. Järgige oma arsti doseerimisjuhiste väga hoolikalt.

Alimtaga võib alandada vere rakud, mis aitavad organismil võidelda infektsioonidega ja aidata oma vere hüübimist. Teie veri tuleb testida sagedamini. Teie vähiravi võib pidurdada põhineb nende katsete tulemused.

Helistage oma arstile juhiseid, kui te ei pane kohtumine oma Alimtaga süsti.

Vältida lähedal inimesi, kes on haiged või on infektsioonid. Rääkige oma arstile, kui teil tekivad infektsiooni.

Kuidas Alimtaga andnud?

Vältida tegevust, mis võib suurendada verejooksu riski või vigastusi. Olge eriti ettevaatlik, et vältida verejooksu raseerimise ajal või hammaste pesemine.

Ära saada “live” vaktsiini kasutamise ajal Alimtaga ja vältida puutudes igaüks, kes on hiljuti saanud elusa vaktsiiniga. On võimalus, et viirus võib edasi anda sulle. Live vaktsiinide hulka leetrite, mumpsi, punetiste (MMR), rotaviirus, tüüfuse, kollapalaviku, tuulerõugete (tuulerõuged), zoster (vöötohatis), ja nina gripp (influenza) vaktsiin.

See võib erituda kehavedelikes (uriin, fekaalid, okse). Vähemalt 48 tunniks pärast annuse, sest muidu võivad oma kehavedelikud puutuda kätega või teisi pindu. Hooldajad peavad kummikindaid puhastamise ajal kuni patsiendi kehavedelikega, käitlemise saastunud prügikasti või pesu või mähkmete vahetamine. Pesta käed enne ja pärast kinnaste. Peske määrdunud riideid ja voodipesu eraldi teistest pesu.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid märke allergiline reaktsioon Alimtaga: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

raske pidev oksendamine või kõhulahtisus

luuüdi supressioon – palavik, igemed, valusad haavandid suus, külmetus või gripp sümptomid, kurguvalu, kahvatu nahk, kergesti verevalumeid või verejookse, naha haavandid, punane või roosa uriini, kiire pulss, peapööritus või hingeldus

neeruprobleemid – turse, kiire kaalutõus, vähe või üldse mitte urineerimisel

märke dehüdratsioon – tunne väga janu või kuum, ei suuda urineerida, raske higistamine, kuuma ja kuiva nahka; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine Alimtaga kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

väsimustunne, isutus, kaalulangus

seedehäired, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

kerge lööve; või

Mis juhtub üleannustamise korral?

juuste väljalangemine.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Mida tuleks vältida?

Alimtaga võib kahjustada neerusid. See efekt on suurem, kui kasutate ka teisi ravimeid, kaasa arvatud: viirusevastased ained, kemoteraapia, süstitakse antibiootikume, meditsiin soolehaiguste, meditsiin, et takistada organi äratõukereaktsiooni, süstitavate osteoporoosi ravimeid, ja mõningaid valu või artriidiravimid (sh aspiriin, Tylenol, Advil ja Aleve).

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda pemetrekseed, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

Alimtaga kõrvaltoimeid

5.02.2015-08-04, 10:55:03.

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu 10+ aastat kinnitas valitsus 2004

Non-kopsuvähiga Avastin, metotreksaat paklitakseeli, tsisplatiin, Opdivo paklitakseel, Tarceva, Abraxanes nivolumab bevatsizumab gemtsitabiini, Taxotere

Pleura maliigse mesotelioomi pemetrekseed

Millised teised ravimid mõjutavad Alimtaga?

Alimtaga (pemetrekseed)