Aldoril-25 suulise: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): metüüldopaks / hüdroklorotiasiidi

See ravim, mida kasutatakse kõrge vererõhu (hüpertensiooni). Langetamine kõrge vererõhk aitab vältida lööki, südameinfarkt ja neeruprobleemid. See toode sisaldab 2 ravimeid: metüüldopaks ja hüdroklorotiasiidi. Methyldopa lõõgastavad veresooni nii, veri liiguks kergemini. Hüdroklorotiasiid on “vesi pill” (diureetikum). See suurendab uriinieritust teha, eriti kui te esimest algab ravimeid. Samuti aitab lõdvestuda veresooni nii, et veri liiguks kergemini.

Need ravimid on kasutatud koos, kui 1 narkootikumide üksi ei oma vererõhu kontrolli all. Arst võib suunata teid alustavad üksikud ravimid esimene ja seejärel lülitatakse Teid üle see kombinatsioon toodet, kui see on parim annuste kombinatsioon teile.

Võtke seda ravimit suu kaudu koos toiduga või ilma, nagu teie arst on tavaliselt 1 kuni 3 korda päevas. See on parim, et vältida selle ravimi 4 tunni jooksul pärast teie magamaminekut vältida tõusta urineerida. Konsulteerige oma arsti või apteekriga, kui teil on küsimusi oma doseerimiseeskirja.

Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravile reageerimine.

Kasutage seda ravimit regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu saada. Et aidata teil meeles pidada, võtke see samal ajal (s) iga päev. Oluline on jätkata selle ravimi isegi kui tunnete end hästi. Enamik inimesi kellel on kõrge vererõhk ei tunne haige.

Kui te võtate teatud ravimeid, et vähendada oma kolesterooli (sapphappeid siduvad vaigud nagu kolestüramiin või colestipol), võta see toode vähemalt 4 tundi enne või vähemalt 4 kuni 6 tundi pärast neid ravimeid.

Kui seda ravimit kasutatakse pikka aega, võib see ei toimi nii hästi. Rääkige oma arstiga, kui seda ravimit lakkab töötamast ka (nagu vererõhku näidud jäävad kõrge või tõusu).

Peapööritus, pearinglus, unisus, peavalu, nohu ja nõrkus võivad esineda keha kohaneb ravimeid. Kui mõni neist kõrvaltoimetest püsivad või süvenevad, rääkige oma arsti või apteekrit kohe.

Et vähendada uimasust ja peapööritust, tõusta aeglaselt tõuseb istuvast või lamavast asendist.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

See ravim võib põhjustada kaotus liiga palju kehavedelikku (dehüdratsioon) ja soola / mineraale. Rääkige oma arstile, kui teil esineb dehüdratsioon või mineraalse kaotus, sealhulgas: äärmuslik janu, väga suukuivus, lihaskrambid, nõrkus, kiire / südame rütmihäired, segadus.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: minestamine, toe / liigesevalu, muutus uriini (välja arvatud normaalset kasvu uriini esmakordsel see ravim), paistetus pahkluude / jalad, seletamatu / äkiline kaalutõus, lihaskrambid / kontrollimatu lihaste liigutusi, vastamata / peatatud perioode, vähenenud seksuaaliha / võimalik, suurenenud rindade suurus (meestel), vaimse / meeleolu muutused (nt depressioon), langus nägemine, silmade valu.

Methyldopa on harva põhjustanud väga raskeks (harva surmaga) maksahaigus või madal punaste vereliblede arv (aneemia). Rääkige oma arstile, kui teil tekib mingeid sümptomeid maksahaigus või aneemia, sealhulgas: ebatavaline väsimus, seletamatu palavik, tume uriin, püsiv iiveldus / oksendamine / isutus, tugev mao / kõhuvalu, kollaseks naha / silmadega.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne selle toote kasutamist informeerige oma arsti või apteekrit, kui te olete allergiline metüüldopaks või hydrochlorothiazid; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: neeruhaigus, maksahaigus, südamepuudulikkus, podagra, lupus, ravimata mineraalide tasakaalu (nt madal kaaliumi), ületalitlus, madal punaste vereliblede arv (aneemia), teatud geneetiline haigus (glükoos-6-fosfaat dehüdrogenaasi defitsiit).

See ravim võib tekitada pearinglust või uimasust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

Liiga palju higistamine, kõhulahtisus või oksendamine võib tekitada liiga palju kehavedelikku (dehüdratsioon) ning suurendada riski pearingluse või peapööritus. Raport pikaajaline kõhulahtisus või oksendamine oma arstiga. Kindlasti juua piisavalt vedelikku, et vältida dehüdratsiooni, kui arst suunab teid teisiti.

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, umbes kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiravimid, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid).

Kui teil on diabeet, selle toote võib mõjutada teie veresuhkru taset. Kontrolli oma veresuhkru taset regulaarselt vastavalt arsti poolt. Rääkige oma arstile, kui teil on sümptomid kõrge veresuhkru nagu suurenenud janu ja urineerimine. Arst võib tekkida vajadus kohandada oma diabeedi ravim, kasutada programmi, või dieedi.

See ravim võib vähendada kaaliumi taset veres. Küsige oma arstilt, lisades kaalium oma dieeti. Kaaliumi täiendada võib arsti poolt.

See ravim võib muuta teid tundlik päikese käes. Vältida pikaajalist päikese käes, parkimist kabiinid ja päikeselambid. Kasutage päikesekreemi ja kandma kaitseriietust, kui õues.

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimeid seda ravimit, eriti pearinglus (tõenäolisem kui püsti), minestamine või depressiooni. Peapööritus ja minestamine võib suurendada kukkumisohtu.

Raseduse ajal seda ravimit tohib kasutada ainult hädavajadusel. Arutage riske ja kasu oma arstiga.

See ravim eritub rinnapiima, kuid on ebatõenäoline, et kahjustada imikule. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: tsisapriid, dofetiliidiga, raud tooteid (näiteks raudsulfaat, mustade konaadi), liitium.

MAO inhibiitorite See ravim võib põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) ravimite koostoimete. Vältida MAO inhibiitorid (isocarboxazid, linesoliidravi metüleensinisest, moklobemiidiga, fenelsiin prokarbasiinil, rasagilüni, selegiline, tranüültsüpromiin) ravi ajal seda ravimit. Enamik MAO inhibiitorid ei tohiks samuti võtta kaks nädalat enne selle ravimi kasutamist. Küsige oma arstilt, millal alustada või lõpetada selle ravimi võtmist.

Rääkige oma arstile või apteekrile, kui te võtate teisi tooteid, mis põhjustavad unisust, sealhulgas alkoholi, antihistamiinikumid (nt tsetirisiinina difenhüdramiini), narkootikumid magada või ärevus (nt alprasolaami, diasepaam, zolpideem), lihaslõõgastid ja narkootilisi valuvaigisteid (näiteks kodeiin).

Saate silte kõiki oma ravimeid (nagu allergia või köha-ja külma tooteid, toitumine AIDS või mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen, naprokseen), sest need võivad sisaldada koostisosi, mis põhjustada uimasust või suurendada oma vererõhku. Küsige oma apteekrilt rohkem üksikasju.

See ravim võib mõjutada teatud laboratoorsete analüüside (sh kõrvalkilpnäärme test, valguga seotud joodi testi, uriini katehhoolamiinide test), mis võivad põhjustada vale testi tulemused. Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse. Üleannustamise sümptomid võivad olla: tugev unisus / uimasus, minestus.

Ärge andke seda ravimit teistele.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (sealhulgas hematokrit / hemoglobiini, täielik vereanalüüs, Coombs test, neeru / maksafunktsiooni, vere mineraalainete kontsentratsiooni, nagu näiteks kaaliumi) tuleb teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Elustiili muutused, mis võivad aidata seda ravimit tööd paremini hulka stressi vähendamise programmid, kasutamise ja dieedi muutus. Rääkige oma arsti või apteekriga elustiili muutused, mis võivad kasu teile.

Kas teie vererõhku regulaarselt kontrollida antud ravimi võtmise ajal. Õpi jälgima oma vererõhu kodus ja jagada tulemusi oma arstiga.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Ärge hoidke vannituba. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.