Aldactone suulise: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): spironolaktoon

Spironolactone kasutatakse kõrgvererõhutõve ja südamepuudulikkuse. Langetamine kõrge vererõhk aitab vältida lööki, südameinfarkt ja neeruprobleemid. Seda kasutatakse ka raviks turse (ödeem) põhjustavad teatud tingimustes (näiteks südamepuudulikkus, maksahaigus) eemaldades liigse vedeliku ja parandades sümptomid nagu hingamisprobleemid.

See ravim on kasutatud ka raviks madal kaaliumi tase ja tingimused, mille korral keha teeb liiga palju looduslike keemiliste (aldosteroon).

Spironolactone tuntakse “vett pill” (kaalium -sparing diureetikum).

MUUKS: See lõik sisaldab kasutab seda ravimit, mis ei ole loetletud heakskiidetud erialase märgistuse ravim, kuid see võib ette oma tervishoiutöötaja. Kasutage seda ravimit seisund, mis on loetletud käesoleva paragrahvi vaid siis, kui see on nii ette nähtud oma tervishoiutöötaja.

See ravim on kasutatud ka raviks liigne karvakasv (hirsutism) naistel polütsüstiliste munasarjade haigus.

Võtke seda ravimit suu kaudu, nagu teie arst. Kui seedehäireid tekib, võtab ta koos toidu või piimaga. See on kõige parem võtta oma annuse päeva alguses (enne 06:00), et vältida saada kuni öösel, et urineerida. Konsulteerige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravivastust. Lastel annus põhineb ka kehakaalu.

Võtke seda ravimit regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu saada. Palun kasutada seda samal ajal (s) iga päev vastavalt juhendile. Oluline on jätkata selle ravimi isegi kui tunnete end hästi. Enamik inimesi kellel on kõrge vererõhk ei tunne haige.

Võtke ravimit täpselt nii, nagu ette nähtud. Ära suurendada annust, võtke see sagedamini kui ette nähtud, või lõpetate ravi ilma arstiga nõu pidamata. Teie seisund võib halveneda, kui uimastite äkitselt seiskub.

Teavitage oma arsti, kui teie seisund halveneb (nt kui te märkate suurendada oma rutiinset vererõhku).

Uimasus, pearinglus, peapööritus, seedehäired, kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine või peavalu võib tekkida. Et vähendada peapööritus, tõusta aeglaselt tõuseb istuma või pikali asendis. Kui mõni neist püsivad või süvenevad, teavitage sellest oma arsti või apteekrit kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: suurenenud janu, muutus uriini, vaimse / meeleolu muutused, ebatavaline väsimus / nõrkus, lihaskrambid, menstruatsioon muutused, rindade valu, rindade suurenemine (günekomastia) meestel, seksuaalse funktsiooni probleeme, infektsiooni nähud (nt palavik, püsiv kurguvalu), raske kõhuga / kõhuvalu, püsiv iiveldus / oksendamine, okse kohvipaksu, tume uriin, silmavalgete muutumine kollaseks / nahk, kerged verevalumid / verejooks.

See ravim võib põhjustada kõrge kaaliumi, eriti patsientidel, kellel on probleeme neerudega. Kui seda ei ravita, väga kõrge kaaliumi tase võib lõppeda surmaga. Rääkige oma arstile, kui te märkate mõnda järgmistest tõsistest kõrvaltoimetest: aeglane / südame rütmihäired, lihasnõrkus.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne spironolaktoon, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: neeruprobleemid, maksaprobleemid, ravimata mineraalide tasakaalu (nt kõrge kaaliumi, madal naatriumi), vähenenud neerupealiste funktsiooni (Addisoni tõbi).

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, umbes kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiravimid, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid).

See ravim võib suurendada kaaliumi taset. Enne kaaliumisisaldusega toidulisandeid või soolaasendajates mis sisaldavad kaaliumi, konsulteerige oma arsti või apteekriga. Limit toidu kõrge kaaliumi nagu banaanid, tomatid, kartulid ja madala soolasisaldusega piima. Konsulteerige oma arsti või apteekriga lähemalt, sealhulgas soovitusi.

See ravim võib tekitada pearinglust või uimasust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti mõju kaaliumi (vt kõrvaltoimed sektsioonis).

See ravim peaks kasutama ainult hädavajadusel raseduse ajal. Arutage riske ja kasu oma arstiga.

See ravim eritub rinnapiima, kuid on ebatõenäoline, et kahjustada imikule. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Vaata ka ettevaatusabinõud jagu.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: Liitium, ravimid, mis võivad suurendada kaaliumi taset veres (näiteks amiloriidiga, tsüklosporiin, eplerenoon, takroliimus, triamptereen rasestumisvastaseid tablette, mis sisaldavad drospirenooni).

Saate silte kõiki oma ravimeid (nt köha-ja külma tooteid, toitumine AIDS või mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen, naprokseen), sest need võivad sisaldada koostisosi, mis võivad suurendada vererõhku või süvenevad paistetus (turse).

See ravim võib mõjutada teatud laboratoorsete analüüside (sh digoksiini või kortisooli tase), mis võivad põhjustada vale testi tulemused. Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Ärge andke seda ravimit teistele.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt neeru / maksafunktsiooni, vere mineraalainete kontsentratsiooni, nagu näiteks kaaliumi) tuleb teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kui te võtate seda ravimit kõrge vererõhk, eluviisi muutused, nagu stress vähendamise programmid, kasutamise ja toitumise muutused võivad suurendada tõhusust seda ravimit. Rääkige oma arsti või apteekriga elustiili muutused, mis võivad kasu teile.

Kas teie vererõhku regulaarselt kontrollida antud ravimi võtmise ajal. Arutage oma arstiga ja õppida, kuidas kontrollida oma vererõhku. Teavitage oma arsti, vererõhu näidud.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Ärge hoidke vannituba. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.