albuterooliga sissehingamisel

Kasutab albuterooliga

Therapeutic Klass: Bronhilõõgastid

Farmakoloogilise Klass: Sümpatomimeetilisi

Albuterooliga kuulub perekond tuntud ravimite adrenergiliste bronhilõõgastiteks. Adrenergiliste bronhilõõgastiteks on ravimid, mida sisse hingata läbi suu avada bronhide (õhukanalid) kopsudes. Nad leevendavad köha, hingeldus, õhupuudus, ja rahutu hingamine, suurendades õhuvool läbi bronhide.

albuterooliga on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei kuulu toote märgistamist, albuterooliga kasutatakse teatud patsientidel järgmiste meditsiiniline seisund

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest albuterooliga järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon albuterooliga või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades albuterooliga

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga albuterooliga inhalatsiooniaerosol (nt Proair® HFA) lastel 4-aastased ja vanemad, albuterooliga inhaleeritav pulber (nt Proair® Respiclick ™) lastel 12-aastased ja vanemad, ja albuterooliga sissehingamisel lahendus (nt Accuneb®) lastel 2-aastased ja vanemad. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud, et albuterooliga inhalatsiooniaerosol lastel alla 4-aastased, albuterooliga inhaleeritav pulber lastel nooremad kui 12-aastased ja albuterooliga sissehingamisel lahendus noorematele lastele 2-aastastel lastel.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga albuterooliga inhalatsiooniaerosol (nt Proair® HFA) ja albuterooliga inhaleeritav pulber (nt Proair® Respiclick ™) Eakate ravi. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud südame, neerude või maksaprobleemid, mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide albuterooliga inhalatsiooniaerosol ja albuterooliga inhaleeritav pulber.

Puuduvad andmed suhete kohta vanusest mõju albuterooliga sissehingamisel lahendus (nt Accuneb®) Eakate ravi.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate albuterooliga, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades albuterooliga ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise albuterooliga. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasutage albuterooliga ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem see ja ei kasuta seda sagedamini kui teie arst määras. Samuti ärge lõpetage albuterooliga või astma ravi ilma arstile ütlemata. Selleks võib suurendada riski hingamisraskuste.

Albuterooliga inhalatsioonilahuse (nt Accuneb®) tuleks kasutada koos pihustiga, mis on ühendatud õhukompressoritega hea õhuvoolu. Sissehingamine lahendus ja pihustit tulevad patsiendile juhiseid. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Et kasutada inhalatsioonilahuse nebulisaatorisse

Albuterooliga inhalatsiooniaerosol (nt Proair® HFA) ja albuterooliga inhaleeritav pulber (nt Proair® Respiclick ™) kasutatakse spetsiaalset inhalaatorit, mis kaasneb patsiendi juhiseid. Loe suundades hoolikalt enne kasutamist albuterooliga. Kui teie või teie laps ei saa aru suunas või ei ole kindel, kuidas inhalaatorit kasutada, küsige oma arstilt, et näidata teile, mida teha. Samuti pidage nõu oma arsti, et kontrollida teie või teie laps regulaarselt, veendumaks, et kasutate seda õigesti.

Kui soovid kasutada inhalatsiooniaerosol

Kui soovid kasutada inhaleeritav pulber

Annus albuterooliga on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid salbutamooli. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse salbutamooli, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke mahuti toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest valgusest. Mitte külmutada. Ärge hoidke albuterooliga autosse, kus see võib kokku puutuda suure kuumuse või külma. Ära torka sisse augud kanister või viska tulle, isegi kui kanister on tühi.

Õige kasutamine albuterooliga

Hoidke ravimit fooliumtaskust kuni olete valmis seda kasutama. Säilitada toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest valgusest. Mitte külmutada.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Visake Proair® Respiclick ™ 13 kuud pärast pakendi avamist, kui Doosiarvesti jõuab “0”, või pärast aegumiskuupäeva, kumb on varasem.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja kontrollida soovimatuid tagajärgi.

albuterooliga ei tohiks kasutada koos teiste inhaleeritavate ravimitega, mis on sarnased, nagu isoproterenoolile (Isuprel®), levalbuterol (Xopenex ™), metaproterenool (Alupent®), pirbuterool (Maxair®) või terbutaliin (Brethaire®).

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal albuterooliga

albuterooliga võib põhjustada paradoksaalne bronhospasm, mis tähendab, et teie hingamine või hingeldus süveneb. Paradoksaalne bronhospasm võib olla eluohtlik. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on köha, hingamisraskused, hingeldus või vilistav pärast kasutades albuterooliga.

Rääkige oma arstiga või pöörduda arsti poole kohe, kui

Teie või teie laps võib ka võtta põletikuvastase ravimiga, näiteks steroid (kortisooni sarnased ravimid) koos albuterooliga. Ärge lõpetage põletikuvastane ravim, isegi kui teie astma tundub parem, kui sa ei rääkinud seda teha arst.

Albuterooliga võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergilised reaktsioonid, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel tekib nahalööve, nõgestõbi, sügelus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate albuterooliga.

Hüpokaleemia (madal kaaliumi sisaldus veres) võivad tekkida, kui te kasutate albuterooliga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks järgmistest sümptomitest: krambid, vähenenud uriini, suukuivus, suurenenud janu, südame rütmihäired, isutus, meeleolu muutused, lihasvalu või krambid, iiveldus või oksendamine, tuimus või surin kätes, jalgades, või huulte, õhupuudus, ebatavaline väsimus või nõrkus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

albuterooliga kõrvaltoimed

albuterooliga

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

KOK, äge albuterooliga, asitromütsiini, Zithromax, Ventolin, PROAIR HFA, Xopenex

Astma, äge albuterooliga, Ventolin, deksametasoon, PROAIR HFA metüülpredniso-, hüdrokortisoon

KOK, hooldus Spiriva, SYMBICORTiga, albuterooliga, Advair Diskus’es, Ventolin, PROAIR HFA

Bronhospasmi profülaktika albuterooliga montelukasti Singulair, Ventolin, PROAIR HFA, Proventil