Ala-Tet suulise: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): tetratsükliin-HCl

Tetratsükliin kasutatakse raviks mitmesuguseid infektsioonide, sealhulgas akne. See on antibiootikum, mis pärsib bakterite kasvu.

See antibiootikum ravib ainult bakteriaalsete infektsioonide. See ei tööta viirusinfektsioonid (nt nohu, gripp). Asjatu kasutamine või liig antibiootikume võib kaasa tuua selle efektiivsuse vähenemist.

Tetratsükliin võib kasutada ka kombinatsioonis haavandiravimite ravimitega ravida teatud tüüpi maohaavandid.

Tetratsükliin töötab paremini, kui võtta tühja kõhuga 1 tund enne või 2 tundi pärast sööki. Kui seedehäireid tekib, pidage nõu oma arsti, kui te ei võta seda ravimit koos toiduga. Võtke iga doosi terve klaasi veega (8 untsi või 240 ml), kui arst suunab teid teisiti. Ärge heitke pikali 10 minuti jooksul pärast selle ravimi võtmist. Seetõttu ei võta ta vahetult enne magamaminekut.

Võtke seda ravimit 2-3 tundi enne või pärast mõnda toodet, mis sisaldab magneesiumi, alumiiniumi või kaltsiumi. Mõned näited antatsiidid, kvinapriilravi teatud vormid didanosiini (närimistabletid / dispergeeruvad puhverdatud tablette või lastel suukaudset lahust), vitamiine / mineraale ja sukralfaadis. Järgige samu juhiseid koos piimatoodetega (nt piim, jogurt), kaltsiumi rikastatud mahl, vismutsubsalitsülaati, raud ja tsink. Need tooted siduda tetratsükliin, mis takistavad selle täielikku imendumist.

Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravivastust. Kasutamiseks laste vanemad kui 8 aastat vana, annus põhineb ka kaalu.

Antibiootikumid toimivad kõige paremini siis, kui kogus ravimit, keha hoitakse konstantsena. Seega seda ravimit ühtlaste vahedega tagant.

Jätkake seda ravimit kuni täieliku ettenähtud summa on lõppenud, isegi kui sümptomid kaovad mõne päeva pärast. Peatumine ravimit liiga vara võib lubada bakterid kasvama, mis võib põhjustada taastekke infektsioon.

Teavitage oma arsti, kui teie seisund püsib või süveneb.

Iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, isutus, haavandid suus, must karvane keel, kurguvalu, peapööritus, peavalu, või pärasoole ebamugavustunne võib tekkida. Kui mõni neist kõrvaltoimetest püsivad või süvenevad, rääkige oma arsti või apteekrit kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: päikesepõletus (päike tundlikkus), küünte värvuse muutus, lihasvalu, raskendatud või valulik neelamine, muutus uriini, pruun / hall hamba värvimuutus, tuimus / kipitus käed / jalad, ebatavaline väsimus, uus infektsiooni nähud (nt püsiv kurguvalu, palavik, külmavärinad), kuulmine muutused (nt kohin kõrvus, kuulmislangus), kerged verevalumid / verejooks, raske kõhuga / kõhuvalu, kollaseks silmad / nahk, tume uriin.

Tetratsükliin võivad harva põhjustada tõsise kasvu koljusisene rõhk (intrakraniaalne hüpertensioon -IH). Risk see kõrvaltoime on suurem fertiilses eas naised, kes on ülekaalulised või kellel on olnud IH varem. Kui IH areneb, siis tavaliselt läheb ära pärast tetratsükliini on stoppe; Kuid on olemas võimalus püsiva nägemise kaotus või pimedus. Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on: püsiv / tugev peavalu, nägemishäired (nt hägune / kahelinägemine, nägemise vähenemine, ootamatu pimedus), püsiv iiveldus / oksendamine.

See ravim võib harva põhjustada tõsise soolte seisundit (Clostridium difficile-ga seotud kõhulahtisus) tingitud resistentsete bakterite. See võib juhtuda ravi käigus või nädalaid kuud pärast ravi lõppu .. Ärge kasutage kõhulahtisuse tooteid või narkootilisi valuvaigisteid, kui teil on järgmistest sümptomitest, sest need tooted võivad muuta halvemaks. Rääkige oma arstile, kui teil tekivad: püsiv kõhulahtisus, kõhuvalu või kõhuvalu / krampi, veri / lima väljaheites ..

Kasutage seda ravimit pikaajalisel või korduval perioodidel võib põhjustada suuõõne kandidoos või uue seennakkus (suuõõne või tupe seeninfektsioon). Võtke ühendust oma arstiga, kui märkate valged laigud suus, muutus tupest või muud sümptomid.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, nahakahjustused / haavandid, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused, uued või süvenevad turse / liigeste valu, valu rinnus, kiire / südame rütmihäired.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Vaata ka kõrvaltoimed jagu.

Enne tetratsükliin, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või teiste tetratsükliinid (nt doksütsükliin, minotsükliin) või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: neeruhaigus, maksahaigus, probleeme neelamisega, söögitoru probleemide (nt hiatal song, reflukshaigus-GERD).

See ravim võib tekitada pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

See ravim võib muuta teid tundlik päikese käes. Vältida pikaajalist päikese käes, parkimist kabiinid või päikeselambid. Kasutage päikesekreemi ja kandma kaitseriietust, kui õues.

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, et kasutate tetratsükliini.

Ettevaatlik peab selle ravimi kasutamisel eakatel, sest nad võivad olla tundlikumad oma mõju.

See ravim ei tohiks kasutada lastel nooremad kui 8-aastane, sest see võib põhjustada hammaste püsiva värvimuutus ja muid probleeme. Hammaste värvimuutus on esinenud ka vanematele lastele ja noortele. Pöörduge arsti poole lisainformatsiooni.

See ravim ei ole soovitatav kasutada raseduse ajal. See võib kahjustada loodet. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

See ravim eritub rinnapiima väga väikestes kogustes. Kuigi on olnud teateid kahju imikutel, konsulteerige oma arstiga enne rinnaga toitmist.

Vaata ka Kuidas kasutada.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: retinoidiga ravimeid võtta suu kaudu (näiteks atsitretiin, isotretinoiini), strontsium, digoksiin, kaoliin pektiin, live bakteriaalsed vaktsiinid, penitsilliinide, varfariini.

Kuigi enamik antibiootikume (sh tetratsükliin) tõenäoliselt ei mõjuta hormonaalset rasestumisvastast nagu pillid, plaaster või rõngas, mõned antibiootikumid (nagu rifampitsiin, rifabutiin) võib vähendada nende tõhusust. See võib põhjustada raseduse. Kui te kasutate hormonaalseid rasestumisvastaseid, pidage nõu oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

See toode võib tulemusi mõjutada teatud laboratoorsed uuringud. Veenduge laboratooriumi personali ja endale arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Ärge andke seda ravimit teistele.

See ravim on välja kirjutatud teie praegust seisundit ainult. Ärge kasutage seda hiljem veel infektsioon, kui Teile on selleks arst. Teistsugune ravim võib olla vajalik nendel juhtudel.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilise katseid võib teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Hoida toatemperatuuril vahemikus 59-86 kraadi F (15-30 kraadi C), valguse, niiskuse ja liigse soojuse. Ärge hoidke vannituba. Hoia kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. Võttes aegunud tetratsükliin võivad põhjustada tõsiseid haigusi. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte lähemalt, kuidas ohutult visake oma toodet.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.