Akne juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Akne on ühine nahahaigus. See on põhjustatud põletik karvanääpse ja naftat tootvate (Rasvane) näärmete, naha .; Karvanääpse on väike struktuurid, mis kasvavad juuksed peanaha. Rasunäärmed toodavad rasu. On valdkondi, kus akne arendab, rasunäärmed ümbritsevad karvanääpsude. Kombinatsioon rasunäärmed ja karvanääpsude on “rasunäärmete”, kus akne vistrikud ja tsüstid arendada. Tali niisutab juukseid ja nahka. Iga juuste surub üles läbi naha pinnal koos Tali .; Akne sageli algab puberteedieas. See tekib siis, rasunäärmed naha üle stimuleeritud toota rasu ja naharakud ei jäta tavaliselt. Need kleepuvad rakud blokeerida naha karvanääpsude, sulgedes Tali .; Blokeeritud, õliga täidetud folliikuleid siis põhjustab bakter tavaliselt karvanääpsude paljunema. See viib põletik, punetus ja vistrikud (mädavillid) .; Noorukitel, akne ägenemist ilmselt on seotud loomuliku kasvu androgeenide hormoonid teismeeas. Need androgeenide stimuleerivad rasunäärmete et toota liigset rasu. Pärilikud tegurid aitavad kaasa ka probleemi .; Teised tegurid, mis võivad viia akne hulka; Rasvase kosmeetika; niiskus; Heavy higistamine; Probleemid munasarjad või neerupealised; Ravimid, nagu; Liitium; Steroidid nii retsepti steroidid ja potentsiaalselt kahjuliku “jõuharjutuste” steroidid

Sümptomid

Akne võib põhjustada; Mustpeade ja vistrike (komedoonide). Comedones on laienenud karvanääpsude täis Tali. Mustpeade on komedoonid, mis on surutakse läbi naha pinnale. Kokkupuude õhk Tali mustaks. Whiteheads on komedoonid, mida ei surutakse läbi naha pinnale.

diagnoos

Arst tavaliselt saab diagnoosida akne põhineb lihtsal füüsiline läbivaatus. Ta näeb akne komedoonide, mädavillid, sõlmed ja tsüstid oma nägu, rind, selg, õlavarred ja õlad.

Kui kaua see kestab?

Akne ägenemist võivad esineda mis tahes ajal pärast puberteeti. Nad on enam levinud teismeeas.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Akne ei ole võimalik vältida.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Akne võib töödelda

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui teil või teie lapsel on akne, mis ei allu enam leti peseb või geelid. Isegi väikesed akne võib olla piinlik ja psühholoogiliselt valus noortele. Akne võib põhjustada löövet.

prognoos

Akne võib peaaegu alati kontrollitud ravimitega. Kuid tulemused ei pruugi näha mitu nädalat või kuud. Enamik aktuaalne ravimite toimet nelja kuni kaheksa nädalat. Tretinoiinil võib näidata tipp tulemusi kolm kuni kuus kuud.