AIDSipuhune lümfoomi ravi (PDQ®): Ravi [] -AIDS Seotud tõttu kesknärvisüsteemile lümfoom

Kuni 1980, esmane kesknärvisüsteemi lümfoomi (PCNSL) oli haruldane haigus. PCNSL on tohutult kasvanud koos AIDS. [1] PCNSL moodustab umbes 0,6% esialgsest diagnoositud AIDSi ja on teine ​​kõige sagedasem kesknärvisüsteemi (CNS) mass kahjustus täiskasvanutel AIDS. Nagu teistegi AIDS-iga seotud lümfoomid, üldjuhul on need agressiivsed B-raku kasvajad, kas hajus suurerakulise või laialivalgunud immunoblastilist mitte-Hodgkini lümfoom. Erinevalt AIDS-iga seotud süsteemse lümfoomid, kus 30% kuni 50% kasvajate seostatakse Epstein-Barr viiruse (EBV), AIDS-iga seotud PCNSL On täheldatud, et on 100% koos EBV. [2] See protsent näitab patogeneetilised rolli EBV selle haiguse korral. Need patsiendid on tavaliselt tunnistust need arenenud AIDS, on tugevalt nõrgestatud ja praegu, mille fookuskaugus neuroloogilised sümptomid nagu krambid, muutused vaimses seisundis ja halvatus.

Väike lümfoom (SLL) on vähk, mis mõjutab teatud tüüpi valgete vereliblede nimetatakse “lümfotsüüt”, mis aitab organismil võidelda; Sorteerida kuulda oma arsti viidata SLL kui “mitte-Hodgkini lümfoomi,” mis on rühm vähkide, mis mõjutavad lümfotsüütide; Kui teil on SLL, liiga palju katkised lümfotsüüdid elada ja paljuneda lümfisõlmed. Need on hernes suurusega elundid kaelas, kubemes, kaenla ja mujal, mis on osa immuunsüsteemi; SLL kipub kasvama aeglaselt. Sa …

PSNCL on suurenenud omastamine ajal toksoplasmoosi kahjustused on metaboolselt aktiivsed. Vastased antikehad toksoplasmoosi võib olla ka väga kasulik, sest enamik peaaju toksoplasmoosi tagajärjel tekkima reaktiivsuse eelmise infektsioon. Kui IgG tiiter on väiksem kui 1: 4, haigus on tõenäoliselt toxoplasmotic. Lumbaalpunktsiion võib olla kasulik, et avastada nii palju kui 23% patsientidest, kellel pahaloomuliste rakkude nende tserebrospinaalvedelik (CSF). Hindamine CSF EBV DNA võib olla kasulik lümfoomi konkreetne vahend, sest EBV esineb kõikidele patsientidele PCNSL. Kõigest hoolimata nende hinnangute aga valdava enamuse patsientide PCNSL nõuda patoloogiliselt diagnoositud. [9, 10, 11] Diagnoos valmistatakse biopsia. Mõnikord biopsia on üritanud alles pärast ebaõnnestumist antibiootikume toksoplasmoosi, mis hakkab tootma kliinilise ja radioloogilise leiu paranemine 1 kuni 3 nädalat patsientidel peaaju toksoplasmoosi. [12] PCNSL sageli peetakse terminali ilming AIDS või lahkamist.