agorafoobiaga haigus

Agorafoobia (AG-uh-ruh-Rohelise Liikumise olla-uh) on teatud tüüpi ärevushäire, kus sa kardad ja sageli vältida kohti või olukordi, mis võivad põhjustada paanikat ja teha te tunnete lõksus, abitu või piinlik.

Selleta, sa kardad tegeliku või eeldatava olukord, kasutades näiteks ühistranspordi, olles avatud või suletud ruumide, seisab rida või on rahvahulga. Ärevus on põhjustatud hirmust, et ei ole lihtne põgeneda või abi otsima, kui tugev ärevus areneb. Enamik inimesi, kes on selleta töötada selle pärast, millel on üks või rohkem paanikahood, põhjustades nende hirm teise rünnaku ja vältida koht, kus see toimus.

Sümptomid

Inimesed selleta on sageli raske tunne ohutu mis tahes avalikus kohas, eriti kui rahvahulgad kogunevad. Sa võid tunda, et sa pead kaaslane, nagu sugulane või sõber, et minna koos teiega avalikes kohtades. Hirmud võib olla nii suur, et võite tunda suuda jätta oma kodu.

Hirm üksi igas olukorras; Hirm rahvarohketes kohtades; Hirm kaotada kontroll avalikus kohas; Hirm kohtades, kus see võib olla raske lahkuda, nagu lift või rongiga; Võimetus jätta oma kodu (Koju) või ainult võimalik lahkuda, kui keegi läheb sinuga; Sense abitus; Overdependence teised

Agorafoobia ravi võib olla keeruline, sest see tähendab tavaliselt tabavad oma hirmud. Aga rääkida ravi (psühhoteraapia) ja ravimeid, te ei pääse lõksu agorafoobiaga ja elada nauditavamaks elu.

Tüüpilised agorafoobia sümptomite hulka

Lisaks võib teil nähud ja sümptomid paanikahood, nagu

Kiire pulss; Liigne higistamine; Hingamis-; Värisemistunne, tuim või surisev; Valu rinnus või surve; Peapööritus või uimasus; Järsud punetus või külmavärinad; Seedehäired või kõhulahtisus; Tundes kontrolli kaotus; Surmahirmust

Mõned inimesed on paanikahäire lisaks selleta. Paanikahäire on teatud tüüpi ärevushäire, kus tunnete järsku äärmiselt hirm, et jõuda tippu mõne minuti jooksul ja vallandada intensiivse füüsilise sümptomeid (paanikahood). Võib arvata, et sa oled täiesti kaotada kontrolli, infarkti või isegi surma.

Võttes kalduvus olla närvis või ärevil; Kogevad stressirohke elu sündmused, nagu kuritarvitamine, surma vanema või ründa; Võttes sugulane selleta

põhjuste

Hirm teise paanikahood võivad viia vältida sarnaste asjaolude või koht, kus see toimus, püüdes vältida tulevikus paanikahood.

Agorafoobia võib tõsiselt piirata teie võimet suhelda, tööd, osaleda olulisi sündmusi ja isegi hallata üksikasjad igapäevaelus, näiteks asju ajama.

Ära lase selleta teha oma maailma väiksemaid. Helistage oma tervishoiuteenuse osutaja kui teil on sümptomid.

Võttes paanikahäire või muud foobiad, või kogevad stressi elusündmused, võib mängida olulist rolli arengu selleta.

Agorafoobia algab tavaliselt enne 35-aastane, kuid vanematel inimestel ka võimalik arendada. Naised on diagnoositud agorafoobia sagedamini kui meestel.

Riskitegurid

Lisaks võttes paanikahäire või muud foobiad, agorafoobia riskifaktoriteks on

Depressioon; Muud vaimse tervise häired, sealhulgas muud foobiad ja muud ärevushäired; Alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine proovida toime tulla hirm, süütunne, lootusetus, isolatsioon ja üksindus

tüsistused

Agorafoobia võib oluliselt piirata oma elu tegevust. Kui teie selleta on raske, siis ei pruugi isegi võimalik jätta oma kodu. Ilma ravita, mõned inimesed muutuvad Koju aastaid. Sa ei pruugi olla võimalik külastada koos pere ja sõpradega, minna kooli või tööle, jooksupoisiks olema, või osaleda teistes igapäevast tegevust. Võite muutuda sõltuvaks teiste abi.

Iga sümptomid olete esinenud, ja kui kaua .; Sinu võti isiklikke andmeid, eriti olulist stressi või elu muutub, et olete kogenud umbes samal ajal teie sümptomid esmakordselt välja .; Teie meditsiinilist teavet, sealhulgas teiste füüsilise või vaimse tervise häireid, mis sul on. Samuti kirjutada nimed ja annuste mingeid ravimeid ja toidulisandeid te võtate.

Agorafoobia võib viia ka või olla seotud

Mis on Teie arvates põhjustab minu sümptomid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid ?; Kuidas te kindlaks oma diagnoosi ?; Kas ma katsetada aluskohustuste terviseprobleemid ?; Kas minu seisund võib ajutine või pikaajaline (krooniline) ?; Millist ravi soovitate ?; Mul on muid terviseprobleeme. Kuidas kõige paremini saan juhtida neid koos agorafoobiaga ?; Mis on risk kõrvaltoimete ravi sa soovitades ?; Kas on muid võimalusi ravimite võtmise ?; Kuidas kiiresti ootate minu sümptomid parandada ?; Mis ravi, siis ma lõpuks olema mugav olukordades, mis praegu hirmuta mind ?; Kas selleta suurendada oma riski teiste vaimse tervise probleemide ?; Kui ma näen, vaimse tervise spetsialisti ?; Kas on mingeid trükised, et ma ei pea? Mis veebilehed te soovitate?

Ettevalmistused oma ametisse

Kui teil on agorafoobiat, siis võib olla liiga karda või piinlik minna oma tervishoiuteenuse osutaja kabinetis. Mõtle, alustades selle asemel koos telefonikõne oma teenusepakkujalt. Mõned tervishoiuteenuse osutajad, eriti vaimse tervise eksperdid, kes on spetsialiseerunud agorafoobiaga ja ärevushäired, võib olla võimalik pakkuda võimalusi, mis on vähem stressi kui kohtumine kontoris.

Valmistada oma ametisse, teha nimekirja

Kas olete hiljuti olnud õigekirja või rünnak, kui äkki sa tundsid hirmu, ärevust või väga rahutu ?; Kas olete hiljuti närvilisus, ärevus või serva ?; Nende rünnakute hirmu ja ärevust, kas te olete kunagi tundnud, nagu sa ei saa hingata või nagu sa olid infarkti ?; Mis muud sümptomid sul on ?; Millal te esimest korda märgata neid sümptomeid ?; Kui oleme teie sümptomid kõige tõenäolisem ?; Kas midagi tundub, et teie sümptomid parem või halvem ?; Kas te vältida olukordi või kohti, sest sa kardad nad vallandada sümptomid ?; Mis te arvate, mis põhjustab teie sümptomid ?; Kuidas on teie sümptomid, mis mõjutavad teie elu ja inimesed jääksid teie ?; Kas olete olnud diagnoositud mõni haigus ?; Kas olete saanud ravi teiste psühhiaatriliste sümptomite või vaimuhaigus varem? Kui jah, siis millist ravi oli kõige kasulikum ?; Kas olete kunagi mõelnud, kahjustamata ennast või teisi ?; Kas sa juua alkoholi või kasutavad ebaseaduslikke narkootikume? Kui tihti?

Küsi usaldusväärne pereliige või sõber sinuga arsti vastuvõtule, kui võimalik, et aidata teil meeles pidada informatsiooni.

Kasutades ühistransporti, näiteks bussi või lennukiga; Olles avatud ruum, nagu parkla, silla või suur kaubanduskeskus; Olles suletud ruumis, näiteks kino, nõupidamisteruum või väike kauplus; Ootan ritta või on rahvahulga; Olles läbi oma kodus üksi

Valmistage küsimusi küsida oma tervishoiuteenuse osutaja, nii et saate kõige paremini oma ametisse. Sest selleta, mõned põhilised küsimused hulka

Ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni.

Hirm või ärevus, et peaaegu alati tuleneb avatusest olukorras; Vältimine olukorda, vajavad kaaslane sinuga või vastupidavust selles olukorras äärmise stressi; Hirm või ärevus, mis on välja proportsionaalselt tegeliku ohtlikkuse olukorda; Olulist stressi või probleeme sotsiaalsetes olukordades, töö või muudes valdkondades oma elu, mida põhjustab hirmu, ärevuse või maksustamise vältimist; Püsivad foobia vältimist, mis kestab tavaliselt kuus kuud või kauem

Testid ja diagnoosi

Olles valmis vastama teie tervishoiuteenuse osutaja küsimused võivad lahkuda aeg minna üle kõik punktid soovite rääkida põhjalik. Olge valmis vastama järgmistele küsimustele oma teenusepakkuja

Et teie hirmud on tõenäoliselt teoks; Et teie ärevus väheneb järk-järgult, kui te ei jää avaliku ja saate hallata neid sümptomeid, kuni nad teevad; Millised tegurid võivad põhjustada paanikahood või paanikat sarnased sümptomid ja mis teeb neid halvemaks; Kuidas toime tulla need sümptomid; Kuidas muuta soovimatu või ebaterve käitumise kaudu desensitisatsioon, mida nimetatakse ka kokkupuudet ravi ohutult nägu kohti ja olukordi, mis põhjustavad hirmu ja ärevust

Agorafoobia diagnoositakse nähud ja sümptomid, samuti põhjaliku intervjuu oma tervishoiuteenuse osutaja. Sul võib olla ka füüsilist läbivaatust, et välistada muud tingimused, mis võivad põhjustada teie sümptomid.

Et olla diagnoositud agorafoobia, siis peab vastama loetletud kriteeriume diagnostiline ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete (DSM-5) avaldatud Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon. Käesolev juhend on kasutusel vaimse tervise pakkujad diagnoosida vaimsete seisundite ja kindlustusseltsid hüvitama ravi.

Hooldamine ja narkootikumid

Diagnoosimise kriteeriumid agorafoobia olla raske hirmu või ärevuse umbes kahe või enama järgmistest olukordadest

Need olukorrad põhjustavad ärevust, sest sa kardad sa ei saa põgeneda või leida abi, kui teil tekib paanika sarnased sümptomid või muud puuet või piinlik sümptomid.

Antidepressandid. Teatud antidepressandid nimega selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid (SSRI), nagu paroksetiin (Paxil’it, Pexeva) ja fluoksetiin (Prozac), kasutatakse raviks paanikahäire koos agorafoobiaga. Teist tüüpi antidepressandid, nagu tritsüklilised antidepressandid või monoaminooksüdaasi inhibiitorid, võib ravida efektiivselt agorafoobia, kuigi nad seostatud ka kõrvaltoimeid kui SSRI-d .; Anti-ärevuse ravi. Nimetatakse ka bensodiasepiinide, anti-ärevus ravimid on rahustid, et piiratud juhtudel võib arst määrata ärevuse sümptomid. Drugs selles kategoorias, mida kasutatakse raviks paanikahäire koos agorafoobiaga hulka alprasolaami (Niravam, Xanax) ja clonazepam (Klonopin). Bensodiasepiinid kasutatakse üldiselt ainult leevendab äge ärevust lühiajaline alus. Sest nad saavad olla sõltuvust tekitav, need ravimid ei ole hea valik, kui olete olnud probleeme alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine.

Alternatiivmeditsiin

Lisaks diagnostilistele kriteeriumidele selleta hulka

Toimetulek ja tugi

Agorafoobia ravi sisaldab tavaliselt nii psühhoteraapiat ja ravimeid. See võib võtta aega, kuid ravi aitab teil paraneda.

Tuntud ka kui rääkida ravi või psühholoogiline nõustamine, psühhoteraapia on seotud tööga terapeut, et vähendada oma ärevuse sümptomid. Kognitiivkäitumisteraapia on üks kõige tõhusam vormid psühhoteraapiat ärevushäired, sh agorafoobia.

Üldiselt lühiajaline ravi, kognitiiv-käitumuslik teraapia keskendub õpetamise te spetsiifilisi oskusi tasapisi tagasi tegevust olete vältida, sest ärevus. Selle protsessi kaudu oma sümptomid paranevad, kui tugineda oma esialgse edu.

Ärahoidmine

Sa võid õppida

Kui teil on probleeme, jättes oma kodu, siis võib küsida, kuidas võiks minna terapeudi kabinetis. Terapeut, kes kohtlevad selleta saab ka sellest probleemist teadlikud. Nad võivad pakkuda, et näeme esimest kodus, või nad võivad kohtuda, mida sa kaaluma kindlas kohas (ohutu tsoonid). Nad võivad pakkuda ka mõned istungid üle telefoni, e-posti teel või kasutades arvutiprogramme või muu meedia.

Lisateavet Agorafoobia

Veel Agorafoobia

Otsige terapeut, kes aitab teil leida alternatiive ametis kohtumisi, vähemalt algul oma ravi. Võite võtta usaldusväärne sugulane või sõber oma ametisse, kes suudavad pakkuda mugavust ja aitab, kui vaja.

Antidepressant ja ärevusvastane ravimeid kasutatakse sageli raviks agorafoobia ja paanikasümptomid sageli kaasnevaid lagendikupelgus. Te võib-olla proovida mitmeid erinevaid ravimeid, enne kui leida üks, mis töötab teie jaoks parim.

Arst tõenäoliselt ette ühe või mõlemad järgmistest

Nii algab ja lõpeb muidugi antidepressandid võivad põhjustada kõrvaltoimeid, mis tunduvad nagu paanikahood. Sel põhjusel oma tervishoiuteenuse osutaja tõenäoliselt järk-järgult suurendada annust ravi ajal ja aeglaselt vähendada annust, kui ta tunneb, et sa oled valmis katkestage ravimi kasutamist.

Teatud toidu ja ravimtaimede täiendab väidavad, et on rahustav ja anti-ärevus kasu. Enne kui võtate mõnda neist eest selleta, rääkige oma arstiga. Kuigi need täiendused on võimalik osta ilma retseptita, on neil siiski kujutada võimalikke terviseriske mõned inimesed.

Näiteks taimsete täiendada nimega kava tundus olevat paljutõotav ravi ärevus, kuid kirjeldatud tõsiseid maksakahjustusi ??? isegi lühiajaliseks kasutamiseks ??? põhjustanud paljudes Euroopa riikides ja Kanadas lahti tõmmata turul. Food and Drug Administration on välja andnud hoiatusi, kuid mitte keelatud müüki USAs. Vältige kava kuni rangem uuringud on tehtud, eriti kui teil on probleeme maksaga või võtta ravimeid, mis mõjutavad teie maksa.

Elu selleta võib teha elu keeruliseks. Professional ravi aitab teil ületada selle häire või hallata seda tõhusalt, et sa ei saanud vang oma hirmud.

Võite võtta ka neid samme, et toime tulla ja hoolitseda ise, kui teil on agorafoobiaga

Püsi oma raviplaani. Võtke ravimeid vastavalt juhendile. Hoia ravi kohtumisi. Järjepidevus saab teha suur erinevus, eriti kui on tegemist võttes oma ravimeid .; Püüa mitte vältida kardetud olukordi. On raske minna kohtadesse või olla olukordades, mis teeb teid ebameeldiv või et tuua sümptomid ärevus. Aga harjutamiseks läheb rohkem ja rohkem kohti võib muuta need vähem hirmutav ja ärevus provokatiivseid. Perekond, sõbrad ja teie terapeut aitab teil tööd selle .; Loe rahustav oskusi. Töö oma tervishoiutöötaja, saate teada, kuidas rahustavad ise. Saab harjutada neid oskusi oma, eriti esimesel vihje ärevus .; Praktika rahustamise võtteid. Meditatsioon, jooga ja kujundlikkus on lihtne rahustamise võtteid, mis võib aidata ??? ja mida saate teha neid mugavalt oma kodus. Praktika neid meetodeid, kui te ei ole ärevust või muret, ja siis pane need tegudeks ajal pingelistes olukordades .; Vältida alkoholi ja narkootikumide. Need ained võivad halvendada teie paanika või ärevuse sümptomid .; Hoolitse enda eest. Maga piisavalt, olla füüsiliselt aktiivne iga päev ja süüa tervislikku toitumist, sealhulgas palju puu- ja köögivilju.

Ei ole kindel, kuidas vältida selleta. Kuid ärevus kipub suurendama rohkem te vältida olukordi, et sa kardad. Kui hakkad on kerge hirm läheb kohti, mis on ohutud, proovida harjutada kavatse neid kohti enne oma hirmu muutub suur. Kui see on liiga raske teha ise, küsi pereliige või sõber sinuga, või otsima professionaalset abi.

Kui teil tekib ärevus läheb kohti või on paanikahood, et ravi saada nii kiiresti kui võimalik. Saa aitab varakult hoida sümptomid süvenemist. Ärevus, nagu paljud teised vaimse tervise häireid, võib olla raskem ravida kui sa oodata.

1

)