Aggrenox® all: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on Aggrenox® all?

Dipüridamoolil hoiab vere trombotsüütide kokkukleepumist hüübida.

Aggrenox® all kasutatakse, et vähendada insuldiriski inimesi, kes on esinenud trombe või “mini-insult” (nimetatakse ka mööduv isheemiline atakk).

Aggrenox® all turustatakse sisaldav kapsel 200 mg dipüridamooli pikatoimelist graanulid ja ümmargune valge tablett sisaldab kohese vabanemisega aspiriini 25mg.

oluline info

Te ei tohiks kasutada Aggrenox® all, kui teil on astma või polüübid ninas, või kui te olete allergiline aspiriini või MSPVA (mittesteroidsed põletikuvastased ravim).

Aggrenox® all võib suurendada verejooksu riski, mis võib olla raske või eluohtlik. Helista oma arsti või kiirabi poole, kui teil on verejooks, mis ei lõpe, kui sul on must või verine väljaheide, või kui sa laduma vere või okse kohvipaksu.

Ärge kasutage teisi üle leti valuvaigistite ilma küsimata oma arsti või apteekriga. Aspiriin, salitsülaadid ja mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) sisalduvad paljud ravimid käsimüügist. Kui te võtate teatud toodete koos võid kogemata liiga palju teatud tüüpi ravimeid. Loe sildi mingeid muid ravimeid te kasutate, et näha, kui see sisaldab aspiriin, ibuprofeen, naprokseen, ketoprofeeni, magneesiumi ja / või koliini salitsülaatide. Aspiriin ei tohi anda lapsele või teismeline, kes on palavik, eriti juhul, kui lapsel on ka gripi sümptomeid või tuulerõuged. Aspiriin võib põhjustada tõsist ning mõnikord fataalne seisund, mida nimetatakse Reye sündroom lastel.

Vältige alkoholi tarbimist kui te võtate Aggrenox® all. Alkohol võib suurendada mao verejooksu riski. Kui juua rohkem kui kolme alkohoolse joogi päevas, ei võta Aggrenox® all ilma arstiga nõu.

Enne ravimi võtmist

Te ei tohiks kasutada Aggrenox® all kui te olete allergiline aspiriini või dipüridamool, või kui teil on

astma

polüübid ninas; või

Astma infarkt või raskekujuline allergiline reaktsioon pärast aspiriini või MSPVA (mittesteroidsed põletikuvastased ravim), nagu Advil, Motrin, Aleve, Orudis, Indocin, Lodine, Voltaren, TORADOL®, Mobic, Relafen, Feldene ja teised.

Ärge andke seda ravimit laps või teismeline palavik, gripi sümptomid, või tuulerõuged. Aspiriin võib põhjustada Reye sündroom, raske ja mõnikord fataalne seisund lastel.

Veendumaks Aggrenox® all on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

ajalugu maohaavandid või veritsemine

verejooks või vere hüübimise nagu hemofiilia

südamehaigused, südame paispuudulikkus

südame isheemiatõbi (veresoonte lupjumise)

maksahaigus

neeruhaigus

madal vererõhk; või

müasteenia.

Aspiriini raseduse lõpus võib tekitada verejooksu ema või laps sünnituse ajal. Rääkige oma arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda Aggrenox® all.

Aspiriin ja dipüridamool võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Võtke Aggrenox® all täpselt nii, nagu see oli kirjutatud teile. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge kasutage seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Te võite võtta Aggrenox® all koos toiduga või ilma.

Ärge närige, murda või avada pikatoimelist kapsel. Neelake see tervikuna.

Kuidas ma peaksin Aggrenox® all?

Aggrenox® all võib põhjustada peavalu, kui te esimest algab võtmist. Helistage oma arstile, kui need peavalud on raske.

Aggrenox® all teha lihtsamaks veritsema, isegi väike vigastus, näiteks kukkumise või kühm peas. Võtke ühendust oma arstiga või pöörduge abi saamiseks kiirabi poole, kui jääte või löögi pähe, või on veritsus, mis ei peatu.

Kui teil on vaja operatsiooni või hambaarsti töö, öelge kirurgile või hambaarstile enne tähtaega, et te kasutate Aggrenox® all. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega enne operatsiooni, et vältida liigset verejooksu.

Ärge lõpetage Aggrenox® all, kui arst on määranud.

Hoidke Aggrenox® all oma originaalpakendis toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võttes kombinatsioon aspiriin ja dipüridamool (Aggrenox® all) ei ole võrdväärne võttes iga ravimeid eraldi. Võtke ainult ravimeid nagu arst on määranud.

Tavaline annus täiskasvanutele eest isheemilise insuldi – profülaktika

1 tablett / kapsel (25 mg aspiriini / 200 mg pikendatud vabanemisega dipüridamooli) suukaudselt kaks korda päevas; 1 annusena hommikul ja 1 annus õhtul.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla soojus värin, higistamine, rahutus, pearinglus, nõrkus, kiire südametegevus või kohin kõrvus.

Alkoholi tarbimine ravimi võtmise ajal võib suurendada verejooksu riski.

Aggrenox® all doseerimisinfo

Küsige nõu arsti või apteekriga enne mõne külma, allergia või valuvaigistite. Paljud ravimid saadaval käsimüügist sisaldavad aspiriin, salitsülaadid, või mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Võttes teatud toodete koos võivad põhjustada teil saada liiga palju seda tüüpi ravimeid. Kontrollige etiketilt, kas ravim sisaldab aspiriini, ibuprofeeni, ketoprofeeni, naprokseeni, magneesiumi ja / või koliini salitsülaatide.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Aggrenox® all: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

Mis juhtub üleannustamise korral?

või süvenev valu rinnus

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

kuulmispuuetega, kohin kõrvus

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Aggrenox® all?

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimus, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad)

märke maoverejooksu – kõhuvalu, raske kõrvetised, verine või tõrva meenutav väljaheide, veriköha või okse kohvipaksu; või

märke ajuverejooks – segadust, mälu probleemid, tugev peavalu, minestamine.

Ühine Aggrenox® all kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

peavalu

kõrvetised, seedehäired

iiveldus, kõhuvalu; või

kõhulahtisust.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Rääkige oma arstile kõigist ebatavalistest või tüütu kõrvalnäht. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

atsetasoolamiidiga

metotreksaat

probenetsiidile

südame või vererõhuravimid, sealhulgas diureetikum ehk “vett pill”

ravim Alzheimeri tõbi

suuline diabeedi ravim

verevedeldaja – varfariin (tarvitamist Jantoven)

krambid meditsiin – fenütoiin, valproehappe

NSAID – aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib, diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised; või

teised ravimid, mida kasutatakse, et ravida või vältida trombide – Anagreliidvesinikkloriidi, alteplaasiga, tsilostasol klopidogreel eltrombopaagolamiini, prasugreeliga, hepariin, ticagrelor, tiklopidiin, urokinaas ja teised.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda aspiriini ja dipüridamool, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

Aggrenox® all kõrvaltoimeid

3.03.2016-02-15, 11:28:38.

Millised teised ravimid mõjutavad Aggrenox® all?

Aggrenox® all (aspiriin / dipüridamooli)

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Isheemilise insuldi profülaktika Plavix, aspiriin, klopidogreel, pravastatiini Pravachol, Ecotrin, Bayer Aspiriin, aspiriin / dipüridamool Aspir-Low, Fasprin, artriidi valu, Bayer Aspiriin raviskeemi Durlaza, Halfprin