Afluria 2015-2016 lihasesisese: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

See vaktsiin on kasutatud nakkuse vältimiseks gripiviirusega ( “gripp”) viirus. Seda nimetatakse ka hooajalise gripi maha. Gripp võib põhjustada rasket haigust (harva surmaga), eriti inimestel on suur risk nakatumise eest (näiteks väikelastele, eakatele ja krooniliste haigete tervise probleeme). Vaktsiinid põhjustavad toodab organism kaitse (antikehad) viiruse vastu.

Vaktsineerimine on parim viis ennetada infektsiooni ja väheneb tõsidust haigus kui te nakatuda. Brändi ja vaktsiini annust saate sõltub teie vanusest. Gripivaktsiinist ei soovitata imikutele vähem kui 6 kuud vana.

Sarnaselt ükskõik millise vaktsiiniga ei pruugi täiel määral kaitsta igaüht, kes saab selle. Kuna erinevate gripiviiruste põhjustada infektsiooni iga gripihooaeg tavaliselt uue vaktsiini toodetakse ja antakse iga gripihooaeg.

See gripivaktsiini ei sisalda elus viirust, nii et see ei põhjusta grippi.

Loe Vaktsiin Information Statement saate oma tervishoiutöötaja enne vaktsiini manustamist. Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma tervishoiutöötaja.

Vaktsiini manustatakse tavaliselt süstimise teel lihasesse tervishoiutöötaja. Täiskasvanud ja lapsed saavad tavaliselt süsti õlavarre ja imikute saada see reie.

Vaktsineerimine on tavaliselt antud aja septembrist novembrini, kui juhtumite arv gripiviiruse hakkab kasvama (algus “gripihooaeg”). Ainult üks annus on vaja inimest vanuses 9 aastat ja vanemad. Lapsed alla 9-aastastel lastel võib saada teise annuse sõltuvalt sellest, millal esimest annust anti. Arutle raviskeem koos arstiga.

Valulikkus / punetus / turse / verevalum süstekohal võib tekkida ja võib kesta kuni 1-2 päeva. Palavik, lihasvalu, peavalu või nõrkus võib ilmneda ka. Kui mõni neist kõrvaltoimetest jätkub pärast 2 päeva või muutuvad tüütu, rääkige sellest oma arstile.

Harva ajutised sümptomid nagu minestamine / pearinglus / peapööritus, nägemishäired, tuimus / kipitus või krambid -stiilis liigutused on juhtunud pärast vaktsiini süsti. Rääkige oma tervishoiuteenuse osutaja kohe, kui teil on mõni neist sümptomitest varsti pärast süsti. Istudes või lamades võib leevendada sümptomeid.

Pidage meeles, et tervishoiutöötaja on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui mõni neist haruldased, kuid väga tõsised kõrvaltoimed esinevad: vaimse / meeleolu muutused, krambid.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, tugev pearinglus, kihelus / turse (eriti näo / keele / kõri), hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

Võtke ühendust arstiga kõikidest kõrvaltoimete kohta. Järgmised numbrid ei paku arsti, kuid USA võid aru kõrvaltoimeid vaktsiini kõrvaltoime teavitussüsteemi (VAERS) at 1-800-822-7967. Kanadas, võite helistada Vaktsiini ohutus jaos on rahvatervise Agency of Canada juures 1-866-844-0018.

Enne saavad seda vaktsineerimist öelge oma tervishoiutöötaja kui te olete allergiline i; või mõnda muud vaktsiini; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid (nagu lateks, muna / kanatooteid leitud mõned margid, säilitusaineid nagu tiomersaali), mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne vaktsineerimist rääkige oma tervishoiutöötaja oma haiguslugu, eelkõige: palavik, kontrollimatud krambid või muud närvisüsteemi häired (nt entsefalopaatia), hüübimishäirete (nagu hemofiilia, trombotsütopeenia), ajalugu Guillain -Barre sündroom, immuunsüsteemi häired (nagu autoimmuunhaigused, kiiritusravi), krambid (nagu epilepsia allu ravile, febriilsete krampide) või ajaloo teiste närvisüsteemi häired, vaktsinatsioonikaardiga sealhulgas eelmise reageeri vaktsiine.

Raseduse ajal seda vaktsiini tuleb kasutada ainult hädavajadusel. Kuid gripi vastu vaktsineerimine on tavaliselt soovitatav kasutada raseduse ajal. Arutage riske ja kasu oma arstiga.

Ei ole teada, kas see vaktsiin eritub rinnapiima. Konsulteerige arstiga rinnaga -feeding.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda selle vaktsiini hõlmavad: “verevedeldajaid” (nt varfariini, hepariin), kortikosteroidid (nt hüdrokortisoon, prednisoloon), vähi keemiaravist, immuunosupressandid (nagu tsüklosporiin, takroliimus).

Ei ole kohaldatav.

Vaktsineerimine võib anda kõigile, kes soovivad vähendada võimalust saada gripp. Optimaalse kaitse vaktsiin tuleb korrata igal aastal, sest see võib sisaldada erinevaid tüvesid kui varasematel aastatel.

Ei ole kohaldatav.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada. Kaitsta valguse eest. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

November 2015 Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.