afatinib (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast et hoida rasestumise ravi ajal ja 2 nädalat pärast viimase annuse ravimit. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Pöörduge kohe arsti poole, kui tekib kõhulahtisus Selle ravimi võtmise ajal. Teil võib tekkida vajadus ravimeid, mis aitavad hallata või vältida kõhulahtisust.

Nahareaktsioonid (nt akne, lööve või nahapunetus) võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil tekivad tõsised nahareaktsioonid, nagu villide või naha ketendus või raske lööve. Samuti vältida ülesäritada nahka päikesekiirguse eest. Kasutage alati päevitus- või blokeerides vedelikud ja kandma kaitseriietust ja mütsid, kui te kasutate seda ravimit.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb hingamisraskusi, õhupuudus, köha, valu rinnus, palavik või külmavärinad. Need võivad olla sümptomid tõsine kopsuprobleem.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Pöörduge arsti poole, kui teil on nägemishäired, nagu ähmane nägemine, raskused lugemisel või silmavalu, ärritus või turse, selle ajal või pärast ravi. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silma arst. Samuti rääkige oma arstile, kui te kannate kontaktläätsi.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on hingamisraskused, köha, kiire või ebakorrapärane südametegevus, kiire kaalutõus, pahkluude paistetus või jalad või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.