Adriamütsiini RDF intravenoosse: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): doksorubitsiin-HCl

See ravim tuleb aeglaselt veeni ainult. On väga oluline mitte süstida seda ravimit lihasesse või naha alla. Kui seda ravimit kogemata lekkimise ümbritsevasse koesse, nahk / lihaste võib tõsiselt kahjustada. Teavitage oma arsti kohe, kui punetus, villid, haavandid, valu või turse tekkida või süstekoha lähedal.

Doksorubitsiin võib põhjustada südameprobleeme, sealhulgas surmaga südamepuudulikkus. Südamehaiguste võib Doksorubitsiinravi ajal või kuu kuni aasta jooksul pärast seda ravimit. Teie risk haigestuda südame probleemid sõltub annusest, haiguslugu (sh eelmise südamehaigused, kiiritusravi rindkere piirkonda) ja eelmise kasutavad seda ja teisi ravimeid (sealhulgas daunorubitsiinist ja tsüklofosfamiid). Lapsed on suurem risk, mida tuleb jälgida hilisemas elus hilinenud südameprobleeme. Vaata ka kõrvaltoimed jagu.

Väga harva vähki põdevate inimeste keda ravitakse seda tüüpi ravimeid tekkisid teised vähid (nt sekundaarse leukeemia). Risk on suurem, kui olete üle 50-aastased või saanud teatud liiki keemiaravi või kiiritusravi. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

See ravim võib põhjustada teatud raske (harva surmaga) verehaigused (luuüdi supressioon viib madal punaste vereliblede / valgete vereliblede / vereliistakud). See võib vähendada teie organismi võimet võidelda infektsiooni ja verejooksu peatamiseks. Rääkige oma arstile, kui teil tekib mõni infektsiooni nähud (nt palavik, külmavärinad, püsiv kurguvalu), ebatavaline väsimus või kerge veritsus / verevalumid.

Arst jälgib teid, kui te ravitakse seda ravimit.

Eri tüüpi ravimit tööd erinevalt. Ärge lülitage tüüpi ravimit ilma arsti loata.

Doksorubitsiin on antratsükliini- tüüp keemiaravi, mida kasutatakse üksi või koos teiste raviviisidega / ravimitega ravida mitu erinevat tüüpi vähktõve. Doksorubitsiin töötab aeglustades või peatades vähirakkude kasvu.

Loe pakendi infolehest, kui saadaval apteekriga enne, kui hakkad saama doksorubitsiini ja iga kord, kui sa infusioonina. Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

See ravim süstitakse veeni tervishoiutöötaja. Annus sõltub teie tervislik seisund, keha suurusest ja ravivastust.

Kui seda ravimit puudutab nahka, kohe ja täiesti pesta nahka vee ja seebiga. Kui seda ravimit saab oma silmaga, avada silmalaud ja loputage rohke veega 15 minutit. Pöörduge koheselt arsti poole.

Hooldajad peavad võtma ettevaatusabinõud (nt kindaid), et vältida kontakti patsiendi uriini või teiste kehavedelike vähemalt 5 päeva pärast ravi.

Kui teie arst käsib teil muidu, juua palju lahedaid vedelikud ravi ajal seda ravimit. See aitab liikuda ravimi kiiresti läbi keha ja aitab vähendada mõningaid kõrvaltoimeid.

Iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja isutus võivad tekkida. Iiveldus ja oksendamine võivad olla tõsised. Mõningatel juhtudel ravimiga võib vaja hoida või leevendada iiveldust ja oksendamist. Ei söö enne ravi võib aidata leevendada oksendamine. Muutused toitumise ja elustiili, nagu söömine mitu väikest einet ja tegevuse piiramist, võib aidata vähendada mõned neist mõjudest. Kui mõni neist kõrvaltoimetest jätkata või süvenevad, teavitada oma arsti või apteekriga.

Doksorubitsiin võib punakat värvi uriin, pisarad, higi ja. See toime võib alustada esimese tunni jooksul pärast ravi ja võib kesta kuni mitu päeva. See on normaalne ravimi mõju ja neid ei tohiks ekslikult verd uriinis.

Ajutine juuste võivad tekkida. Peaks normaalne juuksekasv tagasi pärast ravi lõppu.

Küünte muutused (sh seeninfektsioonide küünevallide) võib harva.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: köha / kähedus, püsiv kõhulahtisus, punetus / punetus näo, silmade punetus / sügelus, ebatavaline väsimus, liigesvalu, valu alaseljas / side / kõht / kõhu valulik / raskendatud urineerimine, peatas / vastamata menstruatsioon, must / tõrvastel väljaheide, verine lima või heakskiidu väljaheide, kiire / südame rütmihäired, hingamisraskused, pearinglus, tursed pahkluude / jalad, vähenenud urineerimine.

Valus haavandid huultel, suus ja kurgus võivad tekkida. Et vähendada riski, piirata kuuma toitu ja jooke, oma hambaid hoolikalt vältima suuvee, mis sisaldab alkoholi ja loputage suud sageli jaheda veega.

Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on väga tõsised kõrvaltoimed, sealhulgas: valu rinnus.

Mõne päeva kuni nädala pärast doksorubitsiini ravi, tõsine nahareaktsioon, mis näeb meeldib raske päikesepõletus (kiirituse taastumise) võib areneda mistahes kehapiirkonda, mis on eelnevalt ravitud kiirgust. Rääkige oma arstile, kui teil tekib naha punetus, valu, hellus, turse, koorimine, või villid. Arst võib kirjutada ravimeid, mis aitavad nahka paraneda kiiremini ja vähendada turse. Lisaks tuleks vältida pikaajalist päikese käes, parkimist kabiinid ja päikeselambid. Kasutage päikesekreemi ja kandma kaitseriietust, kui õues.

Lastel kiirituse taastumise võivad esineda kopsudesse. Rääkige arstile, kui märkate vilistav hingamine või hingamisraskus lapse.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne doksorubitsiin, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või lincomyci; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: praegune infektsioon, vererakkude vähesus (nt aneemia, neutropeenia, trombotsütopeenia), podagra, südame probleemid (nt hiljuti infarkt, südamepuudulikkus, ebaregulaarne südamelöögid), varem saanud ühtegi antratsükliinil-tüüpi ravimite (nt doksorubitsiin, idarubitsiiniga, daunorubitsiinist, mitoksantrooni), neeruprobleemid, maksahaigus, raske suuhaavandid (stomatiit), kiiritusravi (eriti rindkere).

Ei ole immuniseerimise / vaktsineerimised nõusolekuta oma arstiga, ja vältida kontakti inimestega, kes on viimasel ajal saanud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini.

See ravim võib muuta teid tundlik päikese käes. Vältida pikaajalist päikese käes, parkimist kabiinid ja päikeselambid. Kasutage päikesekreemi ja kandma kaitseriietust, kui õues.

Et vähendada võimalust saada lõigatud, muljutud või vigastatud, tuleb kasutada ettevaatlikult, teravate esemete nagu ohutuse pardlid ja küünte lõikamisega ja vältida tegevusi, nagu kontakti sport. Kasutage pehmet harjastega hambahari alandada riski veritsevad igemed.

Peske käsi hästi, et vältida nakkuste levikut.

Ettevaatlik peab olema kasutate seda ravimit lastele, sest need võivad olla tundlikumad mõju narkootikumide, eriti Kiiritusest kopsudes, südameprobleemid või muu vähk hilisemas elus. Doksorubitsiin, kombinatsioonis teiste keemiaravide võib aeglustada lastele kasvamiseks enne puberteeti.

See ravim võib vähendada spermatosoidide arvu või võib põhjustada muutusi spermatosoidide moodustumine, mis võivad põhjustada viljatust või sünnidefekte. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

See ravim võib mõjutada menstruatsiooni naistel ja põhjustada enneaegset menopausi. Konsulteerige oma arsti või apteekriga üksikasjad.

See ravim ei ole soovitatav kasutada raseduse ajal. See võib kahjustada loodet. Soovitatav on, et mehed ja naised kasutama efektiivseid rasestumisvastast vahendit (nt kondoomi ja rasestumisvastaseid tablette) ravi ajal selle ravimiga ja 6 kuud pärast ravi ravimeid. Pöörduge arsti poole, täpsemalt ja arutada usaldusväärne rasestumisvastast vahendit.

See ravim eritub rinnapiima. Kuna võimalikku ohtu imiku rinnaga toitmise ajal kasutate seda ravimit ei ole soovitatav. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: tsüklosporiin, digoksiin, progesteroon, streptosotsiini, didanosiini, trastuzumabi, zidovudiini.

Teised ravimid võivad mõjutada eemaldamine doksorubitsiin kehast, mis võivad mõjutada seda, kuidas doksorubitsiin teoseid. Näidetena asooliühendeid (nt ketokonasool), kaltsiumikanali blokaatorid (nt verapamiil, nifedipiini), rifamütsiinid (nt rifabutiini), naistepuna, ravimid, mida kasutatakse krampide raviks (nt karbamasepiin, fenütoiin, fenobarbitaal), teiste hulgas .

Vältida toitude söömist või tooteid, mis sisaldavad kurkum (curcumin), võttes samal ajal doksorubitsiin. See võib vähendada doksorubitsiin toimet. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse. Üleannustamise sümptomid võivad olla: krambid, seletamatu verejooks.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt vere mineraalainete tasemele, täisvere, südame uuringud, maksafunktsiooni testid) tuleks teha regulaarselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju. Hoidke kõik meditsiiniline ja laboratoorne kohtumisi.

Suhe parima võimaliku kasu, on oluline saada iga doosi planeeritud seda ravimit vastavalt juhendile. Kui te unustate annuse võtmata, võtke ühendust oma arsti või apteekriga kohe, et luua uus doseerimiseeskirja.

Pöörduge toote juhiseid ja oma apteekrilt säilitamise detaile. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

RAVI ALERT: Teie seisund võib põhjustada komplikatsioone kiirabiauto. Teavet registreerimisega MedicAlert helistage 1-888-633-4298 (USA) või 1-800-668-1507 (Kanada).

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.