Adrenocot süsti: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): deksametasoon SOD PHOSPHATE

See ravim kasutatakse erinevate tingimustega, näiteks tõsiseid allergilisi reaktsioone, artriit, verehaigused, hingamisprobleemid, teatud vähivormide, silmahaigused, seedetrakti häired ja nahahaigused. Samuti kasutatakse testimiseks neerupealistes häire (Cushingi sündroom). See vähendab teie organismi loomulikku kaitsemehhanismi vastuse ja vähendab sümptomeid, nagu turse ja allergilisi reaktsioone. Deksametasoon on kortikosteroidide hormooni (glükokortikoidi). See süstitav vorm deksametasooni kasutatakse siis, kui sarnaseid ravimi ei saa võtta suu või kui väga kiire reageerimine on vaja, eriti patsientidel, kellel raskeid meditsiinilisi seisundeid. Rääkige oma arstiga riskidest ja kasu deksametasooni, eriti kui see tuleb süstida lähedal selg (epiduraal). Harva, kuid tõsised kõrvaltoimed võivad ilmneda ka epiduraal kasutamiseks.

See ravim võib kasutada ka koos teiste ravimitega, mis asendavad teatud hormoone.

MUUKS: See lõik sisaldab kasutab seda ravimit, mis ei ole loetletud heakskiidetud erialase märgistuse ravim, kuid see võib ette oma tervishoiutöötaja. Kasutage seda ravimit seisund, mis on loetletud käesoleva paragrahvi vaid siis, kui see on nii ette nähtud oma tervishoiutöötaja.

See ravim võib kasutada ka ennetada põhjustatud iivelduse ja oksendamise vähi keemiaravist.

See ravim süstitakse veeni, lihasesse, liigeste, naha või haavade, nagu teie arst. Järgige oma arsti suundades hoolikalt. Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravile reageerimine. Ärge suurendage annust või kasutama seda ravimit sagedamini kui ettenähtud ilma arstiga konsulteerimata. Mõned patsiendid (eriti vastsündinutel) peaks saama säilitusaineteta kujul seda ravimit. Nendel patsientidel, kui segatakse seda tüüpi ravim, tuleb kindlasti kasutada IV vedelik, mis on ka säilitusaineid. Kasutage neid segusid 24 tunni jooksul.

Kui see ravim süstitakse liigesesse, ole ettevaatlik, kui palju rõhku paned, et ühist, isegi kui see on tunne paremaks. Küsige oma arstilt, kui palju saab liigutada / kasutada ühist, kui see on tervendav.

Kui olete kasutanud ravimit pikka aega, ei äkki kasutamine lõpetada ilma arsti nõusolekuta. Teie võib olla vaja annust järk-järgult vähenenud vähendada sümptomeid nagu nõrkus, kaalulangus, iiveldus või väsimus.

Kui teil on anda seda ravimit ise kodus, õppida kõik ettevalmistamise ja kasutamise juhiseid oma tervishoiutöötaja. Enne, kontrollige selle toote nähtavaid osakesi või värvimuutusi. Kui üks on olemas, ei kasuta vedelat. Õpi, kuidas hoida ja ära visata meditsiinitarbed ohutult.

Rääkige oma arstile, kui teie seisund püsib või süveneb.

Seedehäired, peavalu, pearinglus, menstruatsiooni muutused, unehäired, suurenenud söögiisu, kehakaalu tõus või valu / punetus / paistetus süstekohal võib tekkida. Kui mõni neist kõrvaltoimetest püsivad või süvenevad, rääkige oma arsti või apteekrit kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: luude / liigeste valu, kerged verevalumid / verejooks, must väljaheide, okse kohvipaksu, raske kõhuga / kõhuvalu, suurenenud janu / kiire / aeglane / raskepärane / südame rütmihäired, hingamisraskused, pahkluude turse / jalad, kõõluste valu, pidev kaalutõus, paistes nägu, ebatavaline juuste kasvu, hõrenemine naha, haavade aeglane paranemine, infektsiooni nähud (nt püsiv palavik / köha / kurguvalu valulik urineerimine, silmavalu / tühjenemise), lihasnõrkus / valu, vaimse / meeleolu muutused (nt meeleolu, depressioon, ärevus), nägemishäired, krambid, ebatavalised naha kasvajate.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne deksametasoon, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või teiste kortikosteroide (nt prednisoloon või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid (nt sulfitid), mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Rääkige oma apteekrilt rohkem üksikasju.

See ravim ei tohi kasutada, kui teil on teatud haigusseisundid. Enne selle ravimi kasutamist nõu oma arsti või apteekriga, kui teil on: praegune seeninfektsioone.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: teiste nakkuste (nt tuberkuloos, herpes, aju malaaria, threadworm), vere hüübimist, luude hõrenemine (osteoporoos), kõrge vererõhk, astma, südame probleemid ( nt südamepuudulikkuse hiljutine südameinfarkt), diabeet, silmahaigusi (nt katarakt, glaukoom, herpespõletikku silma), neeruhaigus, raske maksahaigus (tsirroos), vaimse / meeleolu tingimuste (nt, psühhoosi, ärevuse, depressioon), krambid, mao / seedehäired (nt divertikuliit, haavand, haavandiline koliit), kilpnäärme probleeme, ravimata mineraal probleeme (nt madal kaaliumi / kaltsium).

See ravim võib tekitada pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult.

See ravim võib maskeerida infektsiooni nähud või panna teid suurem risk haigestuda väga raskeid infektsioone. Aruanne oma arsti vigastuste või infektsiooni nähud (nt püsiv kurguvalu / köha / palavik, valu urineerimisel, lihasvalud), mis tekivad, kui seda ravimit või 12 kuu jooksul pärast seda peatamata.

Kasutades kortikosteroidide ravimeid pikka aega võib raskendada keha reageerida füüsilist koormust. Seega, enne operatsiooni ajal või esmaabi, või kui saad tõsine haigus / vigastus, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, et kasutate seda ravimit või on kasutanud seda ravimit jooksul viimase 12 kuu jooksul. Rääkige oma arstile, kui teil tekib ebatavaline / väsimus või kaalulangus. Kui te kasutate seda ravimit pikka aega, kanda hoiatust kaardi või meditsiinilise ID käevõru, mis tuvastab teie kasutada seda ravimit.

Ei ole immuniseerimise vaktsineerimised või naha testid välja arvatud juhul kui arst. Live vaktsiinid võivad põhjustada tõsiseid probleeme (nt infektsioon) kui antud, kui te kasutate seda ravimit. Vältida kontakti inimestega, kes on viimasel ajal saanud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini või gripivaktsiini sisse hingata läbi nina.

Vältida kontakti inimestega, kellel on tuulerõuged või leetrid, kui olete varem neid haigusi (nt lapsepõlves). Kui olete kokku puutunud ühe nende infektsioonide ja sa ei ole varem olnud see, pöörduda koheselt arsti poole.

Kui teil on esinenud haavandeid, või kui te võtate suurtes annustes aspiriini või teiste artriidi ravimeid, piirata alkohoolsete jookide ravimise ajal, et vähendada riski mao / soole verejooks. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

Kui teil on diabeet, see ravim võib suurendada oma veresuhkru taset. Kontrolli oma veresuhkru taset regulaarselt vastavalt arsti poolt. Rääkige oma arstile, kui teil on sümptomid nagu suurenenud janu ja urineerimine. Teie antidiabeetilises ravimeid või dieet võib vajada korrigeerimist.

Ettevaatlik peab selle ravimi kasutamisel eakatel, sest nad võivad olla tundlikumad selle kõrvaltoimeid, eriti osteoporoosi. Rääkige oma arstiga, kuidas vältida luukoe kadu.

See ravim võib aeglustada lapse kasvu, kui kasutatakse pikka aega. Nõu arsti või apteekriga rohkem üksikasju. Vaata arst regulaarselt nii oma lapse kõrgus ja kasvu on võimalik kontrollida.

See ravim peaks kasutama ainult hädavajadusel raseduse ajal. Harva on teateid kahju lootele, kui kasutatakse kortikosteroide raseduse ajal. Arutage riske ja kasu oma arstiga. Vastsündinutel, kelle emad on kasutanud seda ravimit pikema aja võib olla madal kortikosteroidide hormooni. Rääkige oma arstile, kui te märkate sümptomid nagu püsiv iiveldus / oksendamine, äge kõhulahtisus, või nõrkus oma vastsündinud.

Ei ole teada, kas see ravim eritub rinnapiima. Samas võivad sellised ravimid erituvad rinnapiima ja tõenäoliselt kahjustada imikule. Konsulteerige arstiga, kui rinnaga toitmise ajal.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: aminoglutetimid, rasestumisvastaseid tablette / plaastrit / rõngas, kaspofungiinravi, cobicistat, tsüklosporiin, teatud vähiravimite (dasatiniibravi, lapatinib sunitiniibi, aldesleukin), digoksiin, elvitegraviir, ravimeid, mis võivad põhjustada verejooksu / verevalumid (sh antitrombotsütaarne ravimid nagu klopidogreel, “verevedeldajaid” nagu dabigatraaniga / varfariini, mittesteroidsed põletikuvastased nagu aspiriin / tselekoksiibi / ibuprofeen), efedriin, östrogeeni hormoonasendusravi, HIV proteaasi inhibiitorid (nagu indinaviir) isoniazid mifepristooni, rilpiviriinile, talidomiidi .

Teised ravimid võivad mõjutada eemaldamine deksametasooni keha, mis võib mõjutada deksametasooni teoseid. Näideteks asooliühendeid (nagu ketokonasool), barbituraadid (nagu fenobarbitaal), rifamütsiinid (nagu rifampitsiin), teatud ravimid kasutatakse krampide raviks (nagu fenütoiin, karbamasepiin), teiste hulgas.

Kui arst on suunatud teil võtta väikeses annuses aspiriini infarkti või insuldi vältimiseks (tavaliselt annustes 81-325 milligrammi päevas), siis tuleb jätkata selle kasutamist, kui arst käsib teil teisiti. Küsige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

See ravim võib mõjutada teatud laboratoorsete analüüside (sh naha testid), mis võivad põhjustada vale testi tulemused. Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Ärge andke seda ravimit teistele.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt verepilt, veresuhkru / mineraalainete sisalduse, vererõhku, luutihedust testid, kõrgus / massi mõõtmine, silma uuringud, röntgen) tuleb teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid pikaajalise ravi. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Elustiili muutused, mis aitavad vähendada luumassi kadu (osteoporoos) pikaajalise ravi hulka teeb keha koormustreening, saada piisavalt kaltsiumi ja D-vitamiini, suitsetamise lõpetamine ning piirata alkoholi. Rääkige oma arstiga elustiili muutused, mis võivad kasu teile.

Kui te kasutate seda ravimit pikemat aega mitte, siis tuleb kanda või kanda identifitseerimine märkides, et te kasutate seda.

Kui te unustate annuse, kasutage seda niipea, kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Pöörduge toote juhiseid ja oma apteekrilt säilitamise detaile. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

Detsembrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.