adderall xr

Amfetamiinid on kõrge kuritarvitamise potentsiaal ja pikaajalist manustamist aega võib põhjustada narkomaania. Väärkasutamine amfetamiini võib põhjustada äkilist surma ja raskete kardiovaskulaarsete kõrvaltoimete tekkeks.

Kasutab Adderall XR

Therapeutic Klass: kesknärvisüsteemi stimuleerimine

Keemiline Klass: Amfetamiin

Amfetamiini ja dextroamphetamine kombinatsioon toimib ADHD raviks suurendada tähelepanu ja väheneb rahutus patsientidel, kes on üliaktiivne, ei saa keskenduda, või on lihtsalt segane. Seda kasutatakse osana kogu ravi programm, mis hõlmab ka sotsiaal-, haridus- ja psühhoteraapiaga.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti. Ettekirjutused ei tohi uuesti täita. Uus retsept peab olema saadud oma arsti iga kord, kui on vaja seda ravimit.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades Adderall XR

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga amfetamiini ja dextroamphetamine kombinatsioon ATH raviks lastel. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel alla 6-aastastele (pikatoimelist kapslit) või noorematele lastele 3-aastased (tabletid).

Vastavad uuringud seost vanuse mõju amfetamiini ja dextroamphetamine kombinatsioon ei ole läbi viidud ka eakatel inimestel.

Uuringud naised rinnaga toitmise ajal on näidanud kahjulikku imiku mõju. Alternatiiv seda ravimit tuleb ette või siis tuleb rinnaga toitmine lõpetada selle ravimi kasutamise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See osa annab teavet nõuetekohase kasutamise mitmeid tooteid, mis sisaldavad dextroamphetamine ja amfetamiini. See ei pruugi olla omased Adderall XR. Palun lugege hoolikalt.

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem või vähem, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Kui te võtate liiga palju, võib ravim muutunud harjumust (põhjustab vaimset või füüsilist sõltuvust).

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid küsimusi.

Kui arvad, et see ravim ei tööta korralikult, kui olete võtnud seda mitu nädalat, ei suurenda annust ja kontrollida oma arstiga.

Võtke regulaarsete tablett hommikul ja varase pärastlõuna. Kui te võtate tableti õhtul, siis võib olla raskusi uinumisega öösiti.

Kui te kasutate pikatoimelist kapsel

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine dextroamphetamine ja amfetamiini

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda ravimi töötab korralikult ning kontrollida, kas kõik soovimatud mõjud.

Ärge võtke amfetamiini ja dextroamphetamine koos monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite (nt isocarboxazid [Marplan®], fenelsiin [Nardil®], selegiline [Eldepryl®], tranüültsüpromiin [Parnate®]). Ärge alustage ravimi võtmise ajal 2 nädalat pärast te lõpetate MAO inhibiitor. Kui te võtate neid koos või ei oota 2 nädalat, siis võib tekkida segadus, rahutus, peavalu, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge kehatemperatuur, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti (OTC)) ravimid, ja eriti neile, isu kontrolli, astma, nohu, köha, heinanohu, allergia, või sinus probleeme.

See ravim võib põhjustada tõsiseid südame või veresoonte probleeme. See võib olla tõenäolisem patsientidel, kellel on perekonnas esinenud südamehaigusi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu rinnus, hingamisraskused või minestamine Selle ravimi võtmise ajal.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Adderall XR

Rääkige oma arstile, kui teil või teie perekonnas märkate ebaharilikke muutusi käitumises, nagu suurenenud agressiivsus, vaenulikkus, ärrituvus või ärrituvus. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on hallutsinatsioonid või ebatavalised mõtted, eriti kui need on uued või halveneb kiiresti.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel tunda petliku mulje heaolu või saada pearinglust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. See võib põhjustada ka nägemise ähmastumist või teisi nägemishäireid. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik.

Kui teil on selle ravimi kasutamist pikka aega ja sa arvad, et sa võisid olla vaimselt või füüsiliselt sõltub see, pidage nõu oma arsti. Mõned märgid sõltuvus võib olla

See ravim võib põhjustada aeglase kasvu. Kui teie laps kasutab seda ravimit, arst vaja jälgida oma lapse pikkuse ja kaalu.

See ravim võib põhjustada Raynaud fenomen, mis on probleem vereringet sõrmedes või varvastes. Rääkige oma arstile, kui teil on kihelus või valu, külma tunne, kahvatus või nahavärvi muutused sõrmede või varvaste eriti kokkupuutel külma. Helistage oma arstile kohe, kui teil on seletamatu haavandid või haavandid sõrmede või varvaste.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Adderall XR kõrvaltoimed

Adderall XR (amfetamiin / dextroamphetamine)

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Graafik 2 Kõrge võimalikku kuritarvitamist

ADHD Adderall, Vyvanse, metüülfenidaat, Ritalin, Strattera, Concerta Focalin, amfetamiin / dextroamphetamine, Focalin XR, Atomoksetiiniga, Quillivant XR, dexmethylphenidate

Narkolepsia Adderall, metüülfenidaat, Ritalin, Concerta, modafiniil Provigil, amfetamiin, Nuvigil, dextroamphetamine, amfetamiin / dextroamphetamine, Dexedrine, Evekeo