Adderall XR suulise: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): dextroamphetamine Sulf-laktaat / amfetamiini Sulf-aspartaadi

Kuritarvituste amfetamiini võib põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) südame ja vererõhuga probleeme. Amfetamiini tüüpi ravimid võivad olla sõltuvust tekitav. Kasutage ainult suunata. Kui te kasutate seda ravimit pikka aega, siis võib muutuda sõltuvaks ning teda on võõrutusnähud pärast ravimi võtmise lõpetamist. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju. (Vt ka Kuidas kasutada osa).

See kombinatsioon ravimit kasutatakse raviks tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire (ADHD) osana kokku raviplaani, sealhulgas psühholoogilised, sotsiaalsed ja muud ravi. See võib aidata suurendada võimet pöörata tähelepanu, keskenduda, viibimise keskendunud ja lõpetada nihelev.

See toode on kombinatsioon stimulandid (amfetamiin ja dextroamphetamine). Arvatakse, et töötavad tasakaalu taastamine teatud looduslikud ained (neurotransmitterite) ajus.

MUUKS: See lõik sisaldab kasutab seda ravimit, mis ei ole loetletud heakskiidetud erialase märgistuse ravim, kuid see võib ette oma tervishoiutöötaja. Kasutage seda ravimit seisund, mis on loetletud käesoleva paragrahvi vaid siis, kui see on nii ette nähtud oma tervishoiutöötaja.

See ravim võib kasutada ka täiskasvanutel teatud unehäired (narkolepsia). See ei tohiks kasutada raviks väsimus või korraldada välja magada inimestel, kes ei ole unehäired.

Loe Ravimite Guide ja kui võimalik, pakendi infolehest, mida apteekriga enne kui alustate amfetamiini / dextroamphetamine ja iga kord kui sa täitke. Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Võtke seda ravimit suu kaudu koos toiduga või ilma, nagu teie arst, tavaliselt kord päevas hommikuti. Võttes seda ravimit pärast keskpäeva võib põhjustada unehäireid (unetus).

Neelake kapslid tervelt. Ärge purustage ega närige kapsleid. Nii võib vabastada kõik ravimi korraga, suurendades kõrvaltoimete riski. Kui teil on raskusi neelamisega seda ravimit terve, siis võib puista kogu sisu kapsel väikeses koguses applesauce lihtsalt enne. Neelake segu kohe. Ärge närige segu, ja ei hoidke see edaspidiseks kasutamiseks. Joo klaas vedelik pärast iga annuse manustamist.

Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravile reageerimine. Arst võib teie annust leida annus, mis on teie jaoks parim. Järgige oma arsti juhiseid hoolikalt.

Kasutage seda ravimit regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu saada. Et aidata teil meeles pidada, võtke see samal ajal iga päev.

Ravi ajal võib arst aeg-ajalt soovitada peatumisteekonna ravimit lühikest aega, et näha, kas on mingeid muutusi oma käitumises ning kas ravi on siiski vajalik.

See ravim võib põhjustada võõrutusnähtude eriti kui seda on kasutatud korrapäraselt pikka aega või suurtes annustes. Sellistel juhtudel võõrutusnähud (sh tugev väsimus, unehäired, vaimse / meeleolu muutused, nagu depressioon) võib tekkida, kui te lõpetate järsku selle ravimi kasutamist. Selleks, et vältida võõrutusnähtude, võib arst vähendada annust järk-järgult. Konsulteerige oma arsti või apteekriga lähemalt, ning teatama mis tahes võõrutusnähtude kohe.

Koos selle kasu, see ravim võib harva põhjustada ebanormaalset narkootikumidega otsib käitumine (sõltuvus). See risk võib suureneda, kui olete kuritarvitanud alkoholi või narkootikumide varem. Võtke ravimit täpselt nii nagu ette nähtud, et vähendada riski sõltuvuse. Ärge suurendage annust või kasutama seda ravimit sagedamini või ettenähtust kauem. Korralikult selle ravimi kasutamise lõpetada, kui nii režissöör.

Kui seda ravimit kasutatakse pikka aega, võib see ei toimi nii hästi. Rääkige oma arstiga, kui seda ravimit lakkab töötamast hästi.

Rääkige oma arstile, kui teie seisund ei parane või kui see süveneb.

Isutus, kaalulangus, suukuivus, seedehäired / valu, iiveldus / oksendamine, uimasus, peavalu, kõhulahtisus, palavik, närvilisus ja unehäired võivad tekkida. Kui mõni neist kõrvaltoimetest püsivad või süvenevad, rääkige sellest oma arstile kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

See ravim võib tõsta vererõhku. Kontrollige regulaarselt teie vererõhku ja rääkige oma arstile, kui tulemused on kõrged.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: tuimus / valu / naha värvimuutus / temperatuuri tundlikkus sõrmede või varvaste ebatavaline haavad sõrmede või varvaste vaimse / tuju / käitumise muutused (nt agitatsioon , agressiivsus, tujukus, depressioon, ebatavalised mõtted, enesetapumõtted), kontrollimatud liigutused, pidevalt närimisliigutuste / hammaste krigistamine, pursked sõnad / helisid, muutus seksuaalne võime / soov, sagedased / pikaajaline erektsioon (meestel).

Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on väga tõsised kõrvaltoimed, sealhulgas: hingeldus, rindkere / lõualuu / vasaku käe valu, minestus, tugev peavalu, kiire / raskepärane / südame rütmihäired, krambid, nõrkus ühel kehapoolel, ebaselge kõne, segadus, paistetus pahkluude / jalad, väsimus, nägemise hägustumine.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või teiste sümpatomimeetikumide (nagu lisdexamfetamine või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Rääkige oma apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: vereringehäired (nt Raynaud tõbi), teatud vaimse / meeleolu tingimused (nagu rahutus, psühhoos), isiklik / perekondlik mentaalse / meeleoluhäired ( nagu bipolaarne häire, depressioon, psühhootiline häire, suitsiidimõtteid) südameprobleeme (sealhulgas südame rütmihäired / rütm, südame isheemiatõbi, südamepuudulikkus, kardiomüopaatia, südameprobleeme struktuuri nagu ventiil probleeme), kelle perekonnas on esinenud probleeme südamega (näiteks kui äkksurma / rütmihäired / rütm), insult, kõrge vererõhk, kilpnäärme (hüpertüroidismi), teatud silmahaiguse (glaukoom), krambid, isiklik / perekonna ajalugu regulaarne kasutamine / uimastite kuritarvitamine / alkoholi, isiklikke või perekonnas on esinenud kontrollimatu lihastõmblused (nagu Tourette’i sündroom), neeruhaigus, maksahaigus.

See ravim võib tekitada pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, umbes kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiravimid, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid).

Laste võib olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti kaalukaotus. See ravim võib aeglustada lapse kasvu. Arst võib soovitada ajutiselt katkestada ravi aeg-ajalt seda riski vähendada. Jälgida oma lapse kaalu ja pikkuse. Konsulteerige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti valu rinnus, unehäired või kehakaalu langus.

Raseduse ajal seda ravimit tohib kasutada ainult hädavajadusel. Arutage riske ja kasu oma arstiga. Vastsündinutel, kelle emad on sõltuv see ravim võib sündida liiga kiiresti (enneaegne) ja madala sünnikaaluga. Nad võivad olla ka võõrutusnähud. Rääkige oma arstile, kui te märkate võimalikke meeleolu muutused, ärevus või ebatavaline väsimus oma vastsündinud.

See ravim eritub rinnapiima ja võib olla soovimatu mõju kohta imikule. Seega imetamise ei ole soovitatav, kui kasutate seda ravimit. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

MAO inhibiitorite See ravim võib põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) ravimite koostoimete. Vältida MAO inhibiitorid (isocarboxazid, linesoliidravi metüleensinisest, moklobemiidiga, fenelsiin prokarbasiinil, rasagilüni, selegiline, tranüültsüpromiin) ravi ajal seda ravimit. Enamik MAO inhibiitorid ei tohiks samuti võtta kaks nädalat enne selle ravimi kasutamist. Küsige oma arstilt, millal alustada või lõpetada selle ravimi võtmist.

Saate silte kõiki oma ravimeid (nt köha-ja külma tooteid, toitumine AIDS), sest need võivad sisaldada koostisosi, mis võivad suurendada südame löögisagedust või vererõhk. Küsige oma apteekrilt, kuidas kasutada neid tooteid ohutult.

Dextroamphetamine on väga sarnane lisdexamfetamine. Ärge kasutage ravimit, mis sisaldab lisdexamfetamine kasutades dextroamphetamine.

See ravim võib segada arsti / laboratoorsed uuringud (sealhulgas vere ja uriini steroid taset, aju skaneerimise Parkinsoni tõbi), mis võivad põhjustada vale testi tulemused. Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse. Üleannustamise sümptomid võivad olla: raske vaimse / meeleolu muutused, krambid, rasked / püsiv peavalu, tugev rahutus, kiire hingamine.

Ärge andke seda ravimit teistele. See on seadusega vastuolus.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nagu vererõhku, südame löögisagedust, kasvu monitooring lastel) võib teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub hommikutundidel. Kui see on pärast keskpäeva või lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Ärge hoidke vannituba. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

November 2015 Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.