adalimumab nahaalune: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Ühise kaubamärgi nimetus (ed): Humira

Üldnimetus (S): adalimumabivastaste

See ravim võib vähendada keha võimet võidelda infektsiooni. See toime võib põhjustada väga tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) infektsioonid (nagu seennakkused, bakteriaalsete infektsioonide, sealhulgas tuberkuloosi). Rääkige oma arstile oma haiguslugu, eriti varasemate / hiljutine / praegune infektsioonid. Samuti peate rääkima oma arstile, kui te olete elanud või reisinud piirkondades, kus teatavaid seeninfektsioone (nt koktsioidmükoos, histoplasmosis) on ühised või kui teil on lähedal keegi, kellel on tuberkuloos. Piirkonnad, kus seda tüüpi seennakkuste on tavaliselt leitud hulka Ohio ja Mississippi jõe orud ja USA edelaosas. Rääkige oma arstile, kui teil tekivad infektsiooni (vt kõrvaltoimed osa).

Arst kontrollib teid tuberkuloosi (TB) nakkuse enne ravi ja ravi ajal selle ravimiga. Kui teil on diagnoositud TB, arst esmalt määrata ravi selle ärahoidmiseks tõsine TB infektsioon kasutades adalimumab.

Kuigi see on väga ebatõenäoline, on oht (eriti lastel / teismeliste / noortel täiskasvanutel) haigestuda vähki (nt lümfoom, nahavähk) tänu sellele ravimeid või tänu oma haigusseisundi. Arutage riske ja kasu ravi oma arstiga. Rääkige oma arstile, kui teil tekivad sellised sümptomid nagu palavik, mis ei lähe ära, ebatavaline muhud / kasvajate, lümfisõlmede suurenemine, ebaselge põhjusega kaalulangus või öine higistamine.

See ravim vähendamiseks kasutatakse valu ja paistetus tingitud teatud liiki artriiti (nagu reumatoidartriit, psoriaatiline, juveniilse idiopaatilise, anküloseeriva spondüliidi). See ravim on ravimiseks kasutatakse ka teatud nahakahjustused (nagu naastulise psoriaasi, mädane higinäärmepõletik). See blokeerib proteiini (kasvaja nekroosi faktor või TNF) leidub organismi immuunsüsteemi, mis põhjustab liigeste turse ja kahju artriit samuti punased ketendavad laigud psoriaasi. Adalimumab kuulub ravimite klassi, mida nimetatakse TNF blokaatoreid. Vähendades liigeste turse, see ravim aitab vähendada veelgi liigeskahjustuste ja säilitada liigese funktsiooni.

See ravim on ravimiseks kasutatakse ka teatud sooleseisundeid (Crohni tõbi, haavandiline koliit).

Loe Ravimite Guide ja kasutusjuhendid sätestatud apteekriga enne, kui hakkate kasutades adalimumab ja iga kord kui sa täitke. Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Kui te kasutate seda ravimit kodus, õppida kõik ettevalmistamise ja kasutamise juhiseid oma tervishoiutöötaja ja toote pakend.

Enne, kontrollige selle toote nähtavaid osakesi või värvimuutusi. Kui üks on olemas, ei kasuta vedelat. Ärge raputage seda toodet.

Kui eemaldate selle ravimi külmkapist, jätke see toatemperatuuril 15 kuni 30 minutit enne süstimist. Ärge soojendada seda ravimit muul viisil nagu kuumutamisega mikrolaineahjus või asetades kuumas vees.

Kasutage seda ravimit täpselt nii nagu ette nähtud. Süstige ravimit naha alla on reie või kõhu, nagu teie arst tavaliselt igal teisel nädalal või kord nädalas mõnel juhul. Kui te kasutate seda ravimit psoriaasi, mädane higinäärmepõletik, Crohni tõbi või haavandiline koliit, võib arst määrata teistsuguse ajakava / suurema annuse alguses oma ravi. Järgige hoolikalt arsti juhistele seda ravimit.

Enne süstimist iga annus, puhastage süstekoht piiritust. Vahetage süstekohta iga kord, et vähendada vigastuse naha alla. Uus süstid tuleb vähemalt 1 toll (2,5 cm) vanast kohas. Ärge süstige tahes nahapiirkondadele, mis on valus, muljutud, punane või raske.

Õpi, kuidas hoida ja ära visata meditsiinitarbed ohutult.

Annus sõltub teie tervislik seisund ja ravile reageerimine. Lastel doosi põhineb ka kaalu.

Kasutage seda ravimit regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu saada. Et aidata teil meeles pidada, märkige päev kalendris kui teil on vaja saada seda ravimit. Ärge suurendage annust või kasutama seda ravimit sagedamini või ettenähtust kauem.

Rääkige oma arstile, kui teie seisund püsib või süveneb.

Vaadake ka hoiatusi lõigus.

Punetus, sügelus, valu või turse süstekohal võib tekkida. Kui mõni neist kõrvaltoimetest püsivad või süvenevad, rääkige oma arsti või apteekrit kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil tekivad infektsiooni ajal kasutate seda ravimit, näiteks: kurguvalu, mis ei lähe ära, köha, mis ei lähe ära, palavik, külmavärinad, öine higistamine, hingamisraskused, valulik või sage urineerimine ebatavalised tupest, valged laigud suus (suu kandidoos).

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: paistetus pahkluude / jalad, ebatavaline väsimus, kiire / ebaregulaarne / südamepekslemine, veri väljaheites, vaimse / meeleolu muutused, tugev peavalu, kerged verevalumid või verejooks, jalavalu või turse, tuimus või kipitus käed / käsi / jalgu / jalad, tasakaaluhäired, seletamatu nõrkus, raskused rääkimisega / närimine / neelamine / näo liigutused, nägemishäired, liigesevalu, liblikas-kujuline lööve nina ja põsed.

Adalimumab võib harva põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) maksahaiguse kokkupuutuvate inimeste B-hepatiidi viirus. Arst võib määrata teile vereanalüüsid ja olge sümptomid ravi ajal ja mitu kuud pärast viimast ravi. Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on mingeid sümptomeid maksakahjustusi, sealhulgas: iiveldus / oksendamine, mis ei lõpe, isutus, mao / kõhuvalu, kollaseks silmad / nahk, tume uriin.

Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on väga tõsised kõrvaltoimed, sealhulgas: krambid, valu rinnus.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Vaadake ka hoiatusi lõigus.

Enne adalimumab, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid (nagu loodusliku kautšuki / lateks), mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: praeguse / hiljutine / korduv infektsioonid (hepatiit B, TB infektsioon, histoplasmosis), vere / luuüdi probleeme (näiteks punaste / valgete vereliblede ja vereliistakuid), krambid, teatud aju / närvikahjustus (nagu hulgiskleroos, Guillain-Barre sündroom), vähk, südamehaigused (eriti südamepuudulikkuse), lupus.

Adalimumab võib sind tõenäolisem, et saada infektsioonid või võib halvendada tahes jooksvad infektsioonid. Peske käsi hästi, et vältida nakkuse levikut. Vältida kontakti inimestega, kellel on infektsioonid, mis võivad levida ka teistele (näiteks tuulerõuged, leetrid, gripp). Pöörduge arsti poole, kui teil on kokku puutunud infektsioon või rohkem üksikasju.

Ei ole immuniseerimise / vaktsineerimised nõusolekuta oma arstiga. Vältida kontakti inimestega, kes on viimasel ajal saanud elusvaktsiinideks (näiteks gripivaktsiini sisse hingata läbi nina).

Et vähendada võimalust saada lõigatud, muljutud või vigastatud, tuleb kasutada ettevaatlikult, teravate esemete nagu pardlid ja küünte lõikamisega ja vältida tegevusi, nagu kontakti sport.

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, umbes kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiravimid, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid).

Vanemad inimesed, võib olla suurem risk infektsioonide kasutades seda ravimit.

Raseduse ajal seda ravimit tohib kasutada ainult hädavajadusel. Arutage riske ja kasu oma arstiga.

See ravim eritub rinnapiima. Pöörduge arsti poole, enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim on: teisi TNF blokaatoreid (nt etanertsept, infliksimab), teiste ravimid, mis nõrgendavad immuunsüsteemi (nt abatatseptile anakinra tofacitinib).

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Ärge andke seda ravimit teistele.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt vereanalüüs, maksafunktsiooni) tuleb teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke ühendust oma arsti või apteekriga kohe, et luua uus doseerimiseeskirja. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada. Pensüstleid ja eeltäidetud süstlaid võib hoida toatemperatuuril, eemal niiskusest, vaid tuleb ära visata pärast 14 päeva. Mõned viaalid võib säilitada ka toatemperatuuril. Küsige oma apteekrilt või lugeda toote pakend, kas teie viaali võib hoida toatemperatuuril ja kui kaua. Kui ravim on säilitada toatemperatuuril, ei tohi seda panna tagasi külmkappi. Hoidke ravimit originaalpakendis, valguse eest kaitstult. Visake kasutamata jäänud ravim. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

RAVI ALERT: Teie seisund võib põhjustada komplikatsioone kiirabiauto. Teavet registreerimisega MedicAlert helistage 1-888-633-4298 (USA) või 1-800-668-1507 (Kanada).

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.