acycloviri (lokaalselt) ettevaatusabinõud

Naised, kellel genitaalherpes võib olla suurem tõenäosus saada emakakaelavähi (avamine emakas). Seetõttu on väga oluline, et Pap teste võtta vähemalt üks kord aastas, et kontrollida vähki. Emakakaelavähk on võimalik ravida, kui leitud ja töödeldud alguses.

Kui teie sümptomid ei parane 1 nädala jooksul, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Kaaluda võimalust viiruse vastupanu acycloviri kui vähe või üldse mitte sümptomite paranemist ravi ajal.

Mõjutatud piirkondades, herpes peab olema nii puhas ja kuiv kui võimalik. Samuti kandke laiu rõivaid vältida ärritavad haavandid (villid).

Herpes-infektsiooni genitaalide saab püütud või levitada oma partneri jooksul ühtegi seksuaalset aktiivsust. Kuigi võite saada herpes, kuigi oma seksuaalpartnerist haigusnähud puuduvad, nakkus on suurema tõenäosusega laiali kui haavandid on kohal. See on tõsi, kuni haavad on täielikult paranenud ja koorikud on ära kukkunud. Kasutamine kondoomi (profülaktilist) võib aidata leviku tõkestamiseks herpes. Kuid spermicidal (spermatosoidide hävitav) kapslites või diafragma ei aita leviku tõkestamiseks herpes. Seetõttu on parim, et vältida seksuaalset aktiivsust, kui teie või teie partner on mingeid sümptomeid herpes. Samuti on oluline meeles pidada, et acycloviri ei lase teil levib herpes teistele.