Actonel kaltsiumi

Mis on Actonel kaltsiumi?

Kaltsium on mineraal, mis on vajalik paljude organismi funktsioonidele, eriti luude moodustamiseks ja säilitamiseks.

Actonel kasutatakse ravimiseks või vältimiseks postmenopausis ja steroid indutseeritud osteoporoos. Actonel on ravimiseks kasutatakse ka Paget tõbi luu.

Kaltsiumkarbonaat on kasutatud, et ennetada ja ravida kaltsiumi puudujääke.

oluline info

Actonel kaltsiumiga võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Te ei tohiks kasutada Actonel kaltsiumi kui teil on madal kaltsiumi tase veres (hüpokaltseemia) või probleem lihaste liikumise söögitoru.

Ärge võtke Actonel tablett, kui te ei saa sirgelt istuda või seista vähemalt 30 minutit. Risedronate võib põhjustada tõsiseid probleeme maos või söögitoru (elund, mis ühendab suud ja magu).

Te ei tohiks kasutada Actonel kaltsiumi kui te olete allergiline kaltsiumkarbonaat või risedronaadi või kui teil on

Enne ravimi võtmist

madal kaltsiumi tase veres (hüpokaltseemia); või

probleem lihaste liikumise söögitoru.

Ärge võtke Actonel tablett, kui te ei saa sirgelt istuda või seista vähemalt 30 minutit. Risedronate võib põhjustada tõsiseid probleeme maos või söögitoru (elund, mis ühendab suud ja magu). Sa pead jääma sirgelt vähemalt 30 minutit pärast selle ravimi võtmist.

Veendumaks Actonel kaltsiumiga on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

madal või kõrge kaltsiumi tase veres

neeruhaigus

neelamisraskused; või

haavandi magu või söögitoru.

Harvadel juhtudel võib see Actonel kaltsiumiga võib põhjustada luu kadu (osteonecrosis) lõualuu. Sümptomiteks on lõualuu valu või tuimus, punane või paistes igemed, hammaste või aeglane paranemine pärast hambaarsti töö. Mida kauem kasutada Actonel kaltsiumiga, seda tõenäolisemalt olete arendada seda tingimust.

Lõualuu osteonekroosil võib tõenäolisemalt kui teil on vähk või saanud keemiaravi, kiiritusravi või steroide. Täiendavad riskitegurid vere hüübimise häired, aneemia (punaste vereliblede) ja eelnevalt olemasolevate hammaste probleem.

Räägi oma arstiga riskidest ja eeliseid kasutades seda Actonel kaltsiumiga.

Ei ole teada, kas Actonel kaltsiumiga kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda.

Ei ole teada, kas kaltsiumkarbonaat ja risedronaadi eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Võtke Actonel kaltsiumiga täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Actonel kaltsiumiga on pakitud kahe eraldi ravimitega: 4 risedronaattabletid ja 24 kaltsiumi tablette. Võtke risedronaadi tableti ühel päeval nädalas, esimene asi hommikul, vähemalt 30 minutit, enne kui süüa ega juua või võtta muid ravimeid. Võtke kaltsiumi tablett koos toiduga iga päev 6 päeva vahel oma risedronaadi annustes.

Ainult kaltsiumi tablett tuleb võtta koos toiduga. Actonel tuleb võtta tühja kõhuga.

Võtke Actonel tableti esimese asjana hommikul, vähemalt 30 minutit, enne kui süüa ega juua või võtta muid ravimeid. Võtke Actonel tablett samal päeval nädalas ja alati esimese asjana hommikul.

Võtke Actonel tablett koos klaasi (6.-8 untsi) vett. Kasutage ainult puhast vett (mitte mineraalveega), kui võtta Actonel tablett.

Ärge purustage, närige ega imeda tablett. Neelake tablett tervelt alla.

Kuidas ma peaksin Actonel kaltsiumi?

Pärast tegevate Actonel tablett, hoolikalt alltoodud juhiseid

Ärge heitke pikali või istuda vähemalt 30 minutit.

Ära söö ega joo midagi muud kui tavaline vesi.

Ärge kasutage mingeid muid ravimeid, kaasa arvatud vitamiinid, kaltsium, või antatsiide vähemalt 30 minutit. See võib olla kõige parem võtta oma teiste ravimitega erineval ajal päeval. Rääkige oma arstiga, milline on parim raviskeem oma muid ravimeid.

Actonel koos Kaltsium on ainult osa terviklikust ravi programmist, mis võivad sisaldada ka dieedi muutused, kasutamise, võttes vitamiine. Järgige oma dieeti, ravimite ja kasutamise rutiinid väga tähelepanelikult.

Võtke ainult kaltsiumi kogus, mis arst soovitab. Ärge kasutage teisi kaltsiumilisandid, kui arst on teile rääkinud.

Teie luutihedust tuleb sageli kontrollida. Sa ei pea seda ravimit kauem kui 3 kuni 5 aastat, kui te võtate seda osteoporoosi.

Hoidke Actonel kaltsiumiga toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Tavaline annus täiskasvanutel Osteoporoosi

Ennetamiseks ja raviks postmenopausis naiste osteoporoosi; risedronaadi: 35 mg üks kord nädalas suukaudselt .; kaltsiumkarbonaat: 1250 mg suukaudselt koos toiduga üks kord päevas kõikide ülejäänud 6 nädalapäevadel.

Kui te unustate võtta Actonel tablett: Kui te unustate ravimit esimese asjana hommikul, ärge võtke seda hiljem päeva. Oodake, kuni järgmisel hommikul ravimit võtma ja jätke unustatud annus vahele. Ärge võtke kaks (2) tabletti ühel päeval.

Kui te unustate kaltsiumkarbonaat tablett: Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Actonel kaltsiumiga doseerimisinfo

 Jooge klaas piima ja pöörduge kohaliku mürgituskeskus või traumapunkti kohe. Ärge kutsuge esile oksendamist ega heitke maha.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Üleannustamise sümptomid võivad olla iiveldus, kõrvetised, kõhuvalu, kõhulahtisus, lihaskrambid, tuimus või pakitsus, tihe lihaseid nägu, krambid (tõmblused), ärrituvus ja ebatavalised mõtted või käitumine.

Ärge kasutage mingeid muid ravimeid, kaasa arvatud vitamiinid, kaltsium, või antatsiide vähemalt 30 minutit pärast pildistamist Actonel tablett.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Ärge võtke raua täiendada samal ajal võtate kaltsiumi tablett. Võtke neid mineraale eri aegadel päevas.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Actonel kaltsiumiga: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Peata selle ravimi kasutamist ja helistage oma arstile, kui teil on

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Actonel kaltsiumi?

valu rinnus, kõrvetised või nende süvenemine

raskendatud või valulik neelamine

valu või põletustunne ribide all või taga

raske ühist, luust või lihasvalu

uutest või ebatavalistest valu reie- või hip

lõualuu valu, tuimus või turse; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine Actonel kaltsiumiga kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

Kerge kõrvetised, iiveldus või seedehäired

kõhulahtisus, gaas või kõhukinnisus

lihaste, liigeste või seljavalu

valu või põletustunne urineerimine

Kerge nahalööve; või

peavalu või meeleolu langus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

türoksiini või muu kilpnäärmeravimit

diureetikum ehk “vett pill”

raua täiendada

steroidid (prednisooni ja teised)

antibiootikum – tsiprofloksatsiin, doksütsükliin, levofloksatsiinist, minotsükliin, Moksifloksatsiiniga, ofloksatsiini, tetratsükliin ja teised; või

Actonel kaltsiumiga kõrvaltoimeid

aspiriini või teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) – ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib, diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda Actonel kaltsiumiga, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

Millised teised ravimid mõjutavad Actonel kaltsiumi?

Actonel kaltsiumi (kaltsiumkarbonaat / risedronaat)

7.04.2015-07-13, 06:05:01

Saadavus tootevalikus lõpetatud

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Osteoporoos hüdroklorotiasiidi, alendronaatravi Fosamax, östradiooli, kaltsiumkarbonaat, Prolia’ga Premarin’i Evista’ga Caltrate, Actonel, raloksifeenile, Boniva, kaltsium / D-vitamiini FORTEO, Reclast, Zometa Caltrate 600 + D, ibandronaati Citracal + D, Denosumabi, kaltsitoniini risedronaadi Miacalcin, Prempro