acthar

Kasutab Acthar

Therapeutic Klass: diagnostiline aine, neerupealiste funktsioon

Farmakoloogilise Klass: Kortikotropiin

Seda ravimit ravimiseks kasutatakse ka liigesehaigused (nt psoriaatiline artriit, reumatoidartriit, anküloseeriva spondüliidi); autoimmuunhaigused (nt süsteemne erütematoosluupus või SLE, polümüosiit); ja teatud naha seisundid (nt multiformne erüteem, Stevens Johnsoni sündroom), silma (nt keratiit, optiline neuriit) ja kopsudes (nt sarkoidoos). Samuti kasutatakse teatud allergiad (nt seerumtõbe) ja turse (ödeem) organismis.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga hoidla kortikotropiin süsti raviks infantiilne spasmid imikutele ja lastele alla 2-aastastel lastel.

Enne Kasutades Acthar

Puuduvad andmed suhete kohta vanusest mõju hoidla kortikotropiin süsti eakatel patsientidel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See osa annab teavet nõuetekohase kasutamise mitmeid tooteid, mis sisaldavad kortikotropiin. See ei pruugi olla omased Acthar. Palun lugege hoolikalt.

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab teile või teie lapsele seda ravimit. Ravim manustatakse shot naha all või ühte oma lihaseid.

Hoidla kortikotropiin süstimine võib mõnikord pidada kodus patsientidele, kes ei pea olema haiglas. Kui te kasutate seda ravimit kodus, teie või teie lapse arst õpetab, kuidas valmistada ja süstida ravimit. Ole kindel, et saate aru, kuidas täpselt ravimit valmistab ja süstida.

Kui teie laps saab varamu kortikotropiin süsti raviks infantiilne spasmid, see ravim tavaliselt kaasas ravimi juhendis. On väga oluline, et lugeda ja järgige hoolikalt. Kindlasti pidage nõu oma lapse arsti midagi te ei saa aru.

Sulle näidatakse keha piirkondades, kus see pauk võib anda. Kasutage teist keha pindala iga kord, kui iseenda maha. Jälgi saad anda iga lasku, veendumaks, et pöörata keha piirkondades. See aitab ära hoida nahaprobleeme alates süsti.

Kasutada

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Ravim tuleb manustada kindla ajakava. Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma ravimit, pöörduge arsti või apteekriga juhiseid.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Õige kasutamine kortikotropiini

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Visake kasutatud nõelad raske, suletud mahutis, et nõelad ei torka läbi. Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ära saada elusvaktsiinideks ajal teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib suurendada infektsioonide tekkeriski tõttu. Vältida lähedal inimesi, kes on haiged või on infektsioonid, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Acthar

Kasutades liiga palju seda ravimit või kasutada seda pikka aega, võib suurendada riski, neerupealistes probleeme (nt Cushingi sündroom). Risk on suurem lastele ja patsientidele, kes kasutavad suurtes kogustes pikka aega. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks nendest sümptomitest, kui te kasutate seda ravimit: nägemise hägustumine; pearinglus või minestamine; kiire, ebakorrapäraste või südamepekslemine; luumurrud, suurenenud janu või urineerimine; ärrituvus; ümmargused või “kuu” nägu, kael, või pagasiruumi; kõhuvalu; õhuke nahk või kergesti verevalumid; kehakaalu tõus või langus või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim võib põhjustada vedelikupeetust (turse) mõnedel patsientidel. Järgige hoolikalt arsti ettekirjutusi spetsiaalse dieedi (eriti soola tarbimist).

See ravim võib varjata või peita sümptomeid teiste haiguste, kui te kasutate seda. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on infektsioonisümptomeid; must, tõrva meenutav väljaheide; muutused kehakaalus, hingamisraskused; kiire pulss; suurenenud janu; kõhuvalu, ebaharilik väsimus või oksendamine.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb tõsine kõhuvalu või mao- põletamine, krambid, või valud; verine või must, tõrva meenutav väljaheide, kõhukinnisus või kõhulahtisus; kõrvetised seedehäired, iiveldus, või oksendamine materjali, mis näeb välja nagu kohvipaksu. Need võivad olla sümptomid tõsine mao- või seedetrakti probleemi.

See ravim võib põhjustada muutusi tuju ja käitumist. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on unehäired, depressioon või ärrituvus, meeleolu või muid muutusi käitumises.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on mingeid muudatusi oma silmad, nagu punetus, sügelus, turse või nägemishäired, kui te kasutate seda ravimit. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silma arst.

See ravim võib väheneda luutiheduse kui kasutatakse pikka aega. Madal luutihedus võib põhjustada aeglase kasvu ja võib põhjustada osteoporoosi igas vanuses. Kui teil on küsimusi selle küsige oma arstilt.

Acthar kõrvaltoimed

Acthar (kortikotropiin)

Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist järsku, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Arst võib teie või teie laps järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Anküloseeriva spondüliidi prednisooni, naprokseen, Humira, aspiriin, diklofenak, CelebrexR

Chorioditis triamtsinoloon, kortisoon, Kenalog-40, kortikotropiini, H.P. Acthar Gel

Süsteemne erütematoosluupus prednisooni, aspiriin, triamtsinoloon, deksametasooni, Plaquenil, hüdroksüklorokiin

Psoriaatilise artriidi prednisooni Humira, metotreksaat, triamsinolooni, deksametasoon, Decadron