Actagen C oraalne: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): pseudoefedriin HCL / kodeiinfosfaadi / triprolidiini

Tooted, mis sisaldavad kodeiini või dihüdrokodeiinist ei tohi kasutada lastel pärast teatud operatsioonide (sh kurgumandlite / adenoidne eemaldamine). Ka laste nooremad kui 12 aastat, ei kasuta kodeiin või dihüdrokodeiinist köha ravimiseks või valu välja arvatud juhul kui arst. Kasuta kodeiini või dihüdrokodeiinist ei ole soovitatav ravida köha ja valu lastel on 12 kuni 18 aastat vana, kes on hingamisprobleemid. Mõned lapsed on tundlikumad kodeiin või dihüdrokodeiinist ja on olnud väga raskeks (harva surmaga) hingamisprobleemid nagu aeglane / pinnapealne hingamine (vt ka kõrvaltoimed osa). Rääkige oma arstiga või apteekriga riske ja kasu seda ravimit.

Vaadake ka hoiatusi lõigus.

See kombinatsioon toodet kasutatakse sümptomite raviks põhjustatud külmetushaiguse, gripp, allergiad, heinanohu või muude hingamisega seotud haigusi (nt sinusiit, bronhiit). Dekongestandid aidata leevendada nohu sümptomeid. See toode sisaldab ka narkootilise köhaohjeldajad (köhapärssiv), mis mõjutab teatud ajuosa, vähendades tung köha. Antihistamiinikumid leevendavad vesised silmad, sügelevad silmad / nina / kurgu, nohu ja aevastamine.

Köha -ja külma tooteid ei ole osutunud ohutuks ja efektiivseks lastel kui 6 aastat. Seega, see toode ei ole soovitatav ravida külmetushaiguse sümptomid lastel nooremad kui 6 aastat. Mõned tooted (kaasa arvatud mõned pikatoimelised tabletid / kapslid) ei soovitata kasutada lastel alla 12 aasta. Küsige oma arsti või apteekriga Täpsemat infot oma toodet ohutult.

Need tooted ei ravi või lühendada külmetushaiguse ja võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid. Et vähendada riski tõsiste kõrvaltoimete hoolikalt kõiki annuse suunas. Annavad rohkem kui soovitatav annus või selle ravimi kasutamist koos teiste köha-ja külma tooted on toonud kaasa tõsised (isegi surmaga) kõrvaltoimeid, sealhulgas aeglustunud / peatatud hingamine. Rääkige oma arsti või apteekriga enne kui teised köha-ja külma ravimeid, mis võivad sisaldada sama või sarnase koostisosa suhtes (vt ka Ravimite koostoimed osa). Küsi ka teisi võimalusi leevendada köha ja külm sümptomid (nagu joomine piisavalt vedelikku, kasutades niisutaja või soolase ninatilgad / spray). Ärge kasutage seda toodet teha lapse uniseks.

Kui te võtate üle leti toode ise puhastada, loe kõigis suundades toote pakendile enne selle ravimi võtmist. Kui teil on küsimusi, pöörduge apteekri poole. Kui arst on teile seda ravimit võtta, tehke seda suunata.

Võtke seda ravimit suu kaudu koos toiduga või ilma koos klaasi veega (8 untsi või 240 ml) või, nagu teie arst. See ravim võib võtta koos toiduga või piima kui seedehäired toimub. Annus sõltub teie tervislik seisund, vanus ja ravile reageerimine.

Kui kasutate vedelal kujul, kasutage ravimit mõõteriista või lusikaga ettevaatlikult mõõta määratud annust. Ärge kasutage majapidamises lusikaga, sest sa ei pruugi saada õige annus. Kui teie vedelal kujul on vedrustus, raputa pudelit enne iga annust.

Kui kasutate pideva vabanemisega tabletid või kapslid, ravimit alla neelata tervikuna. Ärge purustage, närige ega murda tablettide või kapslite kujul. Nii võib hävitada pikk tegevus narkootikumide ja võib suurendada kõrvaltoimeid.

See ravim võib põhjustada võõrutusnähtude eriti kui seda on kasutatud korrapäraselt pikka aega (rohkem kui paar nädalat) või suurtes annustes. Sellistel juhtudel võõrutusnähud (nagu ärevus, rahutus, higistamine, külmavärinad, iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus) võib tekkida, kui te lõpetate järsku selle ravimi kasutamist. Selleks, et vältida võõrutusnähtude, võib arst vähendada annust järk-järgult. Konsulteerige oma arsti või apteekriga lähemalt, ning teatama mis tahes võõrutusnähtude kohe.

Kuigi see on väga ebatõenäoline, see ravim võib põhjustada ka ebanormaalne narkootikumidega otsib käitumine (narkomaania / harjumust). Ära suurendada annust, võtke see sagedamini või kasutada kauem kui ette nähtud. Korralikult lõpetate ravimi kui suunatud nii. See vähendab võimalusi sõltuvusse.

Kui kasutatakse pikemat aega, see ravim ei pruugi töötada nii hästi ja võivad vajada erinevaid manustamist. Rääkige oma arstiga, kui seda ravimit lakkab töötamast hästi.

Teavitage oma arsti, kui teie seisund püsib rohkem kui 1 nädal, kui see süveneb, või kui see tekib palavik, lööve või püsiv peavalu. Need võivad olla sümptomid tõsine meditsiiniline probleem ja tuleks kontrollida arst.

Uimasus, pearinglus, peavalu, nägemishäired, seedehäired, iiveldus, kõhukinnisus või suukuivus / nina / kurgu võivad tekkida. Kui mõni neist püsivad või süvenevad, teavitage sellest oma arsti või apteekrit kohe.

Et leevendada suukuivus, imeda (sugarless) Hard Candy või jää laastud, närida (sugarless) närimiskummi, juua vett või kasutada sülje asendaja. See ravim võib kuivama ja paksendamiseks lima kopsudesse, mistõttu on raskem hingata ja selge oma kopsud. Selle ennetamiseks mõju, juua rohkelt vedelikku ei ole teisiti arst.

Kui arst on suunatud teil kasutada seda ravimit, pidage meeles, et ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud: vaimse / meeleolu muutused (nt hallutsinatsioonid), kohin kõrvus, värisemine (treemor), häired urineerimisel, nõrkus, kerged verevalumid / verejooks, kiire / aeglane / ebaregulaarne südamelööke.

Pöörduda arsti poole kohe, kui teil on väga tõsised kõrvaltoimed, sealhulgas: krambid.

Toode võib põhjustada tõsiseid vaimse / meeleolu muutused ja väga rasked (harva surmaga) hingamisprobleemid. See toode võib sisaldada kodeiin või dihüdrokodeiinist. Kodeiin ja dihüdrokodeiinist on muutunud tugeva narkootilise (morfiin või dihüdromorfiiniga) keha. Mõnel inimesel see juhtub kiiremini ja täielikumalt kui tavaliselt, mis suurendab riski väga tõsised kõrvalnähud. Pöörduda arsti poole kohe, kui märkate järgmist: aeglane / pinnapealne hingamine, ebatavaline unisus / raske ärkamine, segadus.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid arstiabi kohe, kui märkate endal tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne selle toote kasutamist informeerige oma arsti või apteekrit, kui te olete allergiline i; või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: kõhu probleemid (nt krooniline kõhukinnisus, soolesulgus, sapipõie haigus, pankreatiit), neerupealiste probleemiga (nt Addisoni tõbi), teatud aju häired (nt pea kahju, kasvaja, suurenenud koljusisese rõhu), hingamisprobleemid (nt astma, emfüseem, uneapnoe), diabeet, teatud silmahaiguse (glaukoom), südamehaiguste, kõrge vererõhu, neeruprobleemid, maksahaiguste, vaimse / meeleoluprobleemide ( nt depressioon, psühhoos), krambid, mao / seedehäired (nt haavandid, ummistus), kilpnäärme probleeme (nt kilpnäärme ületalitluse, hüpotüreoidism), urineerimine probleeme (nt hädas urineerimisel tõttu eesnäärme uriinipeetus), kasutamise / kuritarvitamisega ravimite / alkoholi.

See ravim võib tekitada pearinglust või unisust või põhjustada nägemise hägustumist. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust või selge visioon, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Kasutamist piirata alkoholi ja teatud teiste ravimitega, mis põhjustavad unisust. (Vt ka Ravimite koostoimed).

Et vähendada uimasust ja peapööritust, tõusta aeglaselt tõuseb istuvast või lamavast asendist.

See ravim võib sisaldada aspartaami. Kui teil on fenüülketonuuria (PKU) või mõni muu seisund, mis nõuab teil piirata oma tarbimist aspartaami (või fenüülalaniin), konsulteerige oma arsti või apteekriga seoses ohutu selle ravimi kasutamise kohta.

See ravim võib sisaldada suhkrut ja / või alkoholi. Ettevaatlik peab kui teil on diabeet, alkoholisõltuvuse või maksahaigus. Küsige oma arsti või apteekriga ohutut kasutamist seda toodet.

Laste võib olla tundlikumad kõrvaltoimeid antihistamiinikumid. Väikelastel see ravim võib põhjustada ärevus / põnevust asemel uimasust. Lapsed võivad olla ka tundlikumad kõrvaltoimeid narkootilist köhapärssija, eriti suur unisus, segasus või aeglane / pinnapealne / lärmakas hingamine. (Vt ka Ettevaatust lõik.)

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti segadust, pearinglus, uimasus, aeglane / pinnapealne hingamine, kiire pulss, kõhukinnisus ja probleeme urineerimisel. Segadus, pearinglus ja unisus võib suurendada kukkumisohtu.

Enne seda ravimit, fertiilses eas naised peaksid rääkima oma arstiga (te) kohta riske ja kasu. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või kui te plaanite rasestuda. Raseduse ajal seda ravimit tohib kasutada ainult hädavajadusel. See võib veidi suurendada sünnidefektide riski, kui neid kasutatakse kahel esimesel raseduskuul. Samuti kasutatakse seda pikka aega või suurtes annustes lähedal oodata tarnekuupäeva võib kahjustada sündimata last. Et vähendada riski võtta väikseim efektiivne annus võimalikult lühikese aja jooksul. Rääkige arstile, kui teil ilmnevad vastsündinul nagu aeglane / pinnapealne hingamine, ärrituvus, ebanormaalne / pikaajalised nutuhood, oksendamine või kõhulahtisus.

Toode võib erituda rinnapiima. Konsulteerige arstiga, kui rinnaga toitmise ajal. Tooted, mis sisaldavad kodeiini või dihüdrokodeiinist võib harva olla soovimatu mõju kohta imikule. Rääkige arstile kohe, kui teie laps areneb suurenenud unisus, hädas imetamise, hingamisraskused või ebatavaline limpness. Kui toode sisaldab kodeiini või dihüdrokodeiinist, arutada võimalikke riske ja kasu oma arstiga enne rinnaga toitmist.

Ravimi koostoime võib muuta, kuidas oma ravimeid tööle või suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid. See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiga / nonprescription ravimid ja taimsed tooted) ja jagada seda oma arstile ja apteekrile. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ühegi ravimi kasutamist ilma arstiga heakskiidu.

Mõned tooted, mis võivad suhelda see ravim sisaldab: teiste antikolinergilisi ravimeid (nt benstropiin, belladonna alkaloidid), antihistamiinikumid nahale.See (nagu difenhüdramiin kreemi, salvi, spray), beetablokaatoreid (nt metoprolool, atenolooli), tsimetidiini guanetidiin teatud inhalatsioonanesteetikumid (nt halotaanita), metüüldopaks, narkootikumide antagonistid (nt naltreksoon, naloksooni), reserpiin, skopolamiin, tritsüklilised antidepressandid (nt amitriptüliin, desipramiin).

MAO inhibiitorite See ravim võib põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) ravimite koostoimete. Vältida MAO inhibiitorid (isocarboxazid, linesoliidravi metüleensinisest, moklobemiidiga, fenelsiin prokarbasiinil, rasagilüni, selegiline, tranüültsüpromiin) ravi ajal seda ravimit. Enamik MAO inhibiitorid ei tohiks samuti võtta kaks nädalat enne selle ravimi kasutamist. Küsige oma arstilt, millal alustada või lõpetada selle ravimi võtmist.

Tõsiste kõrvaltoimete (nagu aeglane / pinnapealne hingamine, rasked unisus / uimasus) võib suurendada, kui seda ravimit võetakse koos teiste toodetega, mis võivad mõjutada ka hingamine või põhjustada uimasust. Seetõttu rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te võtate teisi tooteid, näiteks alkoholi, ravimite magada või ärevus (nt alprasolaami, diasepaam, zolpideem), lihaslõõgastid ja narkootilisi valuvaigisteid (näiteks kodeiin).

Saate silte kõiki oma ravimeid (nt köha-ja külma tooteid, toitumine AIDS), sest need võivad sisaldada koostisosi, mis võivad mõjutada teie südame löögisagedus / vererõhk või põhjustada uimasust. Küsige oma apteekrilt, kuidas ohutu kasutamise nende toodete.

See ravim võib segada arsti / laboratoorsed uuringud (sh amülaasi / lipaasi taseme, aju skaneerimise Parkinsoni tõbi), mis võivad põhjustada vale testi tulemused. Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse. Üleannustamise sümptomid võivad olla: segasus, külmad / niiske nahk, kiire / aeglane / südame rütmihäired, aeglane / pinnapealne hingamine, krambid, teadvuse kadu.

Kui arst on teile seda ravimit, ei jaga seda teistega. See on seadusega vastuolus.

Ärge kasutage seda ravimit mitu päeva enne Allergiaanalüüside sest katse tulemused võivad olla mõjutatud.

Kui te kasutate seda toodet regulaarselt ja unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Ärge hoidke vannituba. Mitte külmutada vedelal kujul seda ravimit. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.