Aciphex: kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed,

Mis on Aciphex?

Aciphex kasutatakse lühiajaliste sümptomite raviks gastroösofageaalse reflukshaiguse (GERD) täiskasvanutel ja lastel, kes on vähemalt 1 aastane.

Aciphex kasutatakse ainult raviks täiskasvanutel seotud seisundite ülihappesuse, nagu Zollinger-Ellisoni sündroom. Rabeprazole kasutatakse ka täiskasvanutel edendada paranemise kaksteistsõrmiksoole haavandid või erosive söögitoru (kahju söögitoru põhjustatud maohappe).

Aciphex võib anda ka koos antibiootikumiga vältimiseks kaksteistsõrmiksoole haavand põhjustab nakatumine Helicobacter pylori (H. pylori).

oluline info

See ravim ei ole kohest abi kõrvetised sümptomid.

Te ei tohiks kasutada Aciphex kui te olete allergiline rabeprazole või sarnased ravimid nagu lansoprazole (Prevacid) esomeprasooli (Nexium), omeprasool (Prilosec, Zegerid) või pantoprasooli (Protonix). Aciphex ei ole kohest abi kõrvetised sümptomid.

Kõrvetised on sageli segi esimesed sümptomid südameatakk. Pöörduge arsti poole, kui teil on valu rinnus või raskustunne, valu levib kätte või õlga, iiveldus, higistamine ja üldine halb enesetunne.

Mõnda haigust ravida kombinatsiooni Aciphex ja antibiootikume. Kasutage kõiki ravimeid mida arst. Loe ravimi juhendis või patsiendi juhiseid iga ravimit. Ärge muutke ravimi annuseid ega ajakava ilma arstiga nõu.

Enne ravimi võtmist

Järgige kõiki juhiseid ravimi etikett ja pakendi. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate umbes kõik oma tervisliku seisundi kohta, allergiad, ja kõik ravimid, mida kasutada.

Kõrvetised on sageli segi esimesed sümptomid südameatakk. Pöörduge arsti poole, kui teil on valu rinnus või raskustunne, valu levib kätte või õlga, iiveldus, higistamine ja üldine halb enesetunne.

Te ei tohiks kasutada Aciphex kui te olete allergiline rabeprazole või

kui te võtate mõnda ravimit, mis sisaldab rilpiviriinile, nagu Edurant või Complera; või

kui te ka allergia ravimitele nagu rabeprazole, nagu esomeprazooli (Nexium), lansoprasool (Prevacid), omeprasool (Prilosec, Zegerid) või pantoprasooli (Protonix).

Veendumaks Aciphex on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

maksahaigus

osteoporoosi

madal luutihedus (osteopeenia)

madal magneesiumi sisaldus veres; või

tingimus, mis te võtate varfariini.

Võttes prootonpumba inhibiitor nagu Aciphex võib suureneda risk luumurdude puusas, randme või selg. See toime on toimunud peamiselt inimesed, kes on võtnud ravimit pikaajaliselt või suurtes annustes ja need, kes on 50-aastased ja vanemad. Ei ole selge, kas Aciphex on tegelik põhjus on suurenenud risk luumurdude.

See ravim ei ole oodata kahjustada loodet. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda.

Ei ole teada, kas rabeprazole eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Ärge andke seda ravimit lapsele ilma arsti poole. Teatud vormide ja tugevused rabeprazole ei tohi anda lapsele noorem kui 12-aastane.

Aciphex võetakse tavaliselt üks kord päevas. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Ärge andke seda ravimit lapsele ilma arsti poole. Teatud vormide ja tugevused rabeprazole ei tohi anda lapsele noorem kui 12-aastane.

Aciphex lühiajaliseks kasutamiseks, tavaliselt 4 kuni 8 nädalat. Arst võib soovitada teist ravikuuri, kui vajate täiendavat paranemist aega.

Kui ravitakse H. pylori infektsioon, võib olla vaja Aciphex ainult 7 päeva. Järgige oma arsti doseerimisjuhiste väga hoolikalt.

Kuidas ma peaksin Aciphex?

Võtke seda ravimit koos klaasi veega.

Kui te võtate Aciphex raviks kaksteistsõrmiksoole haavandid, võtke ravimit pärast sööki. Kui te võtate Aciphex et vältida haavandite Helicobacter pylori poolt põhjustatud, võtke ravimit koos toiduga. Kui te võtate seda ravimit mis tahes muu tingimus, võite võtta rabeprazole koos toiduga või ilma.

Aciphex Puista viivitatud vabanemisega kapsleid tuleb võtta 30 minutit enne sööki.

Ärge purustage, murdke ega närige tabletti kujul ravimit. Tablett tuleb neelata tervelt.

Selleks, et võtta Aciphex Puista avage kapsel ja puista ravimit lusikatäis pehme toit nagu õunamoosi, jogurt, või imikutoit valmistatud puu või köögivilja. Sul võib ka segada ravimi õunamahla, Pedialyte või piimasegu. Swallow kohe ilma närimata. Ärge hoidke segu hilisemaks kasutamiseks; see läheb paha pärast 15 minutit.

Mõnda haigust ravida kombinatsiooni rabeprazole ja antibiootikume. Kasutage kõiki ravimeid mida arst. Loe kogu patsiendi andmed, ravimid juhendid ja juhendeid antakse teile. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Ärge muutke ravimi annuseid ega ajakava ilma arstiga nõu.

Võtke ravimit täieliku ettenähtud aja jooksul. Teie sümptomid võivad paraneda enne teie seisund on täielikult kustutatud.

Helistage oma arstile, kui teie sümptomid ei parane või kui need süvenevad kasutades Aciphex.

Kui kasutate Aciphex kauem kui 3 aastat, siis võiks arendada vitamiini B-12 puudus. Rääkige oma arstiga, kuidas juhtida seda tingimust kui see ilmneb.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Mis juhtub üleannustamise korral?

See ravim võib põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla märk uue nakkuse. Kui teil on vesine või verine, pöörduge arsti poole. Ärge kasutage kõhulahtisuse meditsiinis, kui arst on määranud.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Aciphex: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Mida tuleks vältida Aciphex?

Helistage oma arstile, kui teil on

kõhuvalu, vesine või verine

haigushoog (krambid)

Rabeprazole kõrvaltoimeid

neeruprobleemid – urineerimisel rohkem või vähem kui tavaliselt, veri uriinis, tursed, kiire kehakaalu tõus

sümptomid madal magneesiumi – pearinglus, segasus; kiire või ebaühtlane pulss; värinad (värisemine) või tõmblevad lihaste liigutusi; ärevustunne; lihasvalu või nõrkus, lihaste spasmid kätes ja jalgades; köha või lämbumine tunne; või

verejooksu nähtude (kui te võtate varfariini) – peavalu, ebatavaline nõrkus, pearinglus; ebatavaline verejooks (ninaverejooks, igemete veritsemist); punane või roosa uriiniga; ebanormaalne vaginaalne verejooks või raske menstruatsiooni; verine või tõrva meenutav väljaheide, veriköha või okse kohvipaksu; või verejooks, mis ei peatu.

Ühine Aciphex kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

peavalu

käre kurk

kõhulahtisus, kõhukinnisus; või

kõhuvalu, kõhugaase, iiveldust, oksendamist.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

metotreksaat (Otrexup, Rasuvo, Trexall); või

varfariini (tarvitamist Jantoven).

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda rabeprazole, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

10.01.2016-04-27, 01:40:50

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu 10+ aastat kinnitas valitsus 2002

Barretti söögitoru omeprasool, pantoprasooli, Nexium, Prilosec, Protonix, Dexilant

GERD omeprasool, pantoprasooli, Nexium, ranitidiin, Prilosec, Protonix

Erosiivse Ösofagiit omeprasool, pantoprasooli, Nexium, ranitidiin, Prilosec, Protonix

Millised teised ravimid mõjutavad Aciphex?

Kaksteistsõrmiksoole haavand omeprasool, pantoprasooli, ranitidiin, Prilosec, Protonix, famotidiin

Aciphex (rabeprazole)