acidophilus

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Juba mitu aastakümmet, tervis ja toitumisalane kasu on väitnud sisaldavate toodete Lactobacillus kultuure. Paiksed või intravaginaalseks kohaldamise jogurt tooted on teatatud, et kontrollida pärmi ja bakteriaalsete infektsioonide.

L. acidophilus on viidatud kui probiootikum defineeritud mikroorganismid, mis avaldavad soodsat mõju vastuvõtva parandades omadused põlisrahvast mikrofloorale. Tooted, mis sisaldavad elusaid kultuurides on uuritud nende võime konkureerida patogeenide mikrokeskkond võimaldades seeläbi taasloomist normaalse bakteriaalse floora. Lactobacillus on pikka aega peetud olevat komponenti kaitsev taimestiku tuppe. Hiljuti Lactobacillus liigid, mis toodavad vesinikperoksiidi on leitud normaalse tupeflooraga. Järelikult ravivat Lactobacillus tooted on uuritud naistel tupe ja kuseteede infektsioonid. Selle väärtus ravis alumiste kuseteede infektsioonid jääb selgusetuks. Acidophilus on kasutatud ka raviks suu valulikkus põhjustatud Candida infektsioone. Kuigi mõned kliinilised uuringud on positiivsed, rohkem uuringuid on vaja täpselt kindlaks määrata ravivat acidophilus.

L. acidophilus tavaliselt leidub inimese seedekulglas. Järelikult suukaudset manustamist sisaldavate toodete L. acidophilus võib olla kasulikud juhtimise erinevaid seotud seisundite muutunud GI mikrofloorat. Nende kasulikke mõjusid võib olla seotud pärssivate patogeenide kasvu. Acidophilus ka on teatanud laboratooriumileiud kasvu pärssimiseks C. pylori, segatud happe-peptiline haigus. Veel kliinilistes uuringutes on vajalikud, et kinnitada need leiud. Allaneelamine jogurt tooted on seostatud langused kontsentratsioon mitu fekaalse ensüüme, mis on võimelised muutma procarcinogens et carginogens käärsooles. See näitab, et tarbimine Lactobacillus sisaldavat tooteid võib olla kasulik mõju, kuigi ei ole rohkem andmeid, et toetada seda hüpoteesi.

Allaneelamine Lactobacillus preparaadid on soovitatav vähendada sümptomeid antibiootikumi indutseeritud kõhulahtisust. Mõned uuringud näitavad, et Lactobacillus -piimarasvade tooted aitavad vähendada esinemissagedus kõhulahtisus, iiveldus, krambid, puhitus ja pärmi superinfekteerimisel patsientidel antibiootikume. Kuid siiani pole konsensust saavutatud tõhususe osas selles kasutamine. Acidophilus ei takistanud reisijate kõhulahtisus teises kliinilises uuringus.

Teised aruanded on näidanud, et sissevõtmist acidophilus sisaldavad tooted võivad vähendada vere kolesteroolitaset. Acidophilus baktereid on võime assimileerida kolesterooli. Kuid vastuolulisi kliiniliste uuringute tulemused jäävad puudutavad Lactobacillus liigid-mõju vere kolesteroolitaset.

Acidophilus piima on kasutatud patsientide raviks laktoositalumatus, kuigi poleemikat kahtlane selle toime laktoosi seedimist.

Sarnaselt jogurt, kasutatakse toidu.

Täielik vältimine L. acidophilus lastel lühikese soole sündroomi võib aidata ennetada episoode D-laktatsidoosi.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

L. acidophilus peetakse üldiselt ohutuks, sest see on tavaliselt leitud inimese seedekulglas. Kuid patsientidel, kellel esineb südameklappide, kes on hiljuti kogenud hambaarsti manipuleerimine, endokardiit põhjustatud Lactobacillus liigid ei ole teatatud.

Puuduvad andmed.

viited