Acetospan süsti: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): triamkinoloonatsetoniidi

See ravim kasutatakse erinevaid tingimusi, nagu allergilised haigused, artriit, verehaigused, hingamisprobleemid, teatud vähiliikide, silmahaigused, seedehäirete, kollageeni ja nahahaigused. Rääkige oma arstiga riskidest ja eelistest triamsinolooni, eriti kui see tuleb süstida lähedal selg (epiduraal). Harva, kuid tõsised kõrvaltoimed võivad ilmneda ka epiduraal kasutamiseks.

Triamtsinoloonatsetoniidi tuntakse kortikosteroidi hormooni (glükokortikoidi). See toimib vähendades keha immuunvastust nende haiguste ja vähendab sümptomeid, nagu turse.

See ravim võib anda süstimist erinevates kohtades nagu lihasesse (intramuskulaarselt), nahakahjustus (intradermaalselt), või ühine (intraartikulaarselt). Süstid on tavaliselt koolitatud tervishoiutöötaja. Kui teil on anda ennast lihasesse, siis õpetab oma tervishoiutöötaja kohta, kuidas õigesti kasutada seda ravimit. Kui ükskõik milline teave on ebaselge, konsulteerige oma arsti käest.

Süstekohal, ajakava, annus ja ravi pikkus põhinevad oma tervisliku seisundi ja ravile reageerimine. Ärge süstige ravimit veeni (intravenoosselt) või võtta selg (epiduraalselt). See ravim ei soovitata süst ümber / silma sisse või teatud osad nina ohu tõttu pimedatele- või silmakahjustusi (s). Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kasutage seda ravimit ja järgige doseerimiseeskirja täpselt nii nagu arst, et saada kõige rohkem kasu saada. Ärge muutke annust või kasutage seda ravimit kauem kui ette nähtud. Kindlasti pidage nõu oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi oma ravi.

Peske käsi seebi ja veega enne selle ravimi kasutamist. Enne, kontrollige selle toote visuaalselt clumpy osakeste või värvuse muutumist. Kui üks on olemas, ei kasuta vedelat.

Enne süstimist iga annus lihasesse, puhastage süstekoht piiritust. Oluline on asukohta muuta süstekoha et vältida ebamugavustunnet või probleem aladel. Arst võib annuseid tuleb järk-järgult vähenenud vähendada sümptomeid nagu nõrkus, kaalulangus, iiveldus ja jõuetus.

Raputage viaali enne kasutamist jaotamist peatada. Süstige ettenähtud annus vahetult pärast tagasivõtmist süstlasse vältida settimist ravimit süstlasse.

Õpi, kuidas hoida ja ära visata süstlad, nõelad ja meditsiinitarbed ohutult. rohkem informatsiooni.

Kui olete kasutanud ravimit pikka aega, ei ootamatult lõpetada seda ilma arsti nõusolekuta. Mõned tingimused võivad halveneda, kui seda ravimit äkitselt seiskub.

See ravim võib süstida liigesesse seisundite ravimiseks nagu artriit ja bursiit. Kui olete saanud süsti ühiseks olla ettevaatlik, kui palju stressi paned, et ühist, isegi kui see on tunne paremaks. Küsige oma arstilt, kui palju saab liikuda ühise samas on tervendav.

Teavitage oma arsti, kui teie seisund halveneb või kui teil on uusi sümptomeid.

Punetust või valu süstekohal, seedehäired, peavalu, pearinglus, menstruatsiooni muutused, unehäired või kehakaalu tõus võib esineda. Kui mõni neist püsivad või süvenevad, teavitage sellest oma arsti või apteekrit kohe.

Pea meeles, et arst on teile seda ravimit, sest ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui mõni neist ebatõenäoline, kuid tõsised kõrvaltoimed esinevad: luuvalu, kerged verevalumid / verejooks, must väljaheide, okse kohvipaksu, raske kõhuga / kõhuvalu, suurenenud janu / kiire / raskepärane / ebaregulaarne pulss, õhupuudus, pahkluude turse / jalad, pidev kaalutõus, paistes nägu, ebatavaline juuste kasvu, hõrenemine naha, haavade aeglane paranemine, infektsiooni nähud (nt püsiv palavik / köha / kurguvalu, valulik urineerimine, silmavalu / tühjenemise), lihasnõrkus / valu, vaimse / meeleolu muutused (nt meeleolu, depressioon, ärevus, segadus), nägemishäired, krambid, ebatavalised naha kasvajate.

Kui olete saanud süsti seda ravimit ühisesse ajutist ebamugavust ühise võivad tekkida. Rääkige oma arstile, kui teil on palavik, suurenenud / raske valu turse liigese nõrkus ühise või vähenenud vahemikus algatusel on ühine.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on ebatõenäoline, kuid pöörduda koheselt arsti poole, kui see toimub. Sümptomid tõsine allergiline reaktsioon võib hõlmata: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline i; või teiste kortikosteroide (nt metüülpredniso- või kui teil on mõni muu allergia. See toode võib sisaldada abiaineid, mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Rääkige oma apteekrilt rohkem üksikasju.

See ravim ei tohi kasutada, kui teil on teatud haigusseisundid. Enne selle ravimi kasutamist nõu oma arsti või apteekriga, kui teil on: ravimata aktiivne seeninfektsioone.

Kui teie on teatud verejooksuga (idiopaatiline purpur), konsulteerige oma arstiga enne süstimist seda ravimit lihasesse.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eriti veritsus probleeme, ajalugu vere hüübimist, luude hõrenemine (osteoporoos), kõrge vererõhk, teatud südameprobleemide (nt südamepuudulikkus), diabeet, teatud silma haigused (nt katarakt, herpesnakkuse glaukoom), neeruhaigus, praegune infektsioonide (nt tuberkuloosi, threadworm), raske maksahaigus (tsirroos), teatud vaimse / meeleolu tingimuste (nt, psühhoosi, depressiooni), peatrauma, eelnevalt nakatatud ühine, krambid, mao / seedehäired (nt divertikuliit, haavand, haavandiline koliit), kilpnäärme probleeme, ravimata mineraal probleeme (nt madal kaaliumi või kaltsiumi).

See ravim võib sind pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult.

See ravim võib maskeerida infektsiooni nähud või panna teid suurem risk haigestuda väga raskeid infektsioone. Raport vigastuste või infektsiooni nähud (nt püsiv kurguvalu / köha / palavik, valu urineerimisel, lihasvalud), mis tekivad, kui seda ravimit või 12 kuu jooksul pärast seda peatamata.

Kasutades kortikosteroidide ravimeid pikka aega võib raskendada keha reageerida füüsilist koormust. Seega, enne operatsiooni ajal või esmaabi, või kui saad tõsine haigus / vigastus, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, et kasutate seda ravimit või on kasutanud seda ravimit jooksul viimase 12 kuu jooksul. Rääkige oma arstile, kui teil tekib ebatavaline / väsimus või kaalulangus. Kui te kasutate seda ravimit pikka aega, kanda hoiatust kaardi või meditsiinilise ID käevõru, mis tuvastab teie kasutada seda ravimit.

Ei ole immuniseerimise vaktsineerimised või naha testid, kui te kasutate seda ravimit välja arvatud juhul kui arst. Vältida kontakti inimestega, kes on viimasel ajal saanud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini.

Vältida kokkupuudet tuulerõugete või leetrite infektsiooni ravimise ajal. Kui olete kokku puutunud nende infektsioonide korral pöörduda koheselt arsti poole.

Kui teil on esinenud haavandeid või võtta suurtes annustes aspiriini või teiste artriidi ravimeid, piirata alkohoolsete jookide kasutamise ajal seda ravimit. Alkohol võib suurendada riski mao / soole verejooks.

Kui teil on diabeet, see ravim võib suurendada oma veresuhkru taset. Kontrolli oma veresuhkru taset regulaarselt vastavalt arsti poolt. Rääkige oma arstile, kui teil on sümptomid nagu suurenenud janu ja urineerimine. Teie antidiabeetilises ravimeid või dieet võib vajada korrigeerimist.

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti segadus või vaesemate veresuhkru kontrolli diabeetikutel.

See ravim võib aeglustada lapse kasvu, kui kasutatakse pikka aega. Nõu arsti või apteekriga rohkem üksikasju. Vaata arst regulaarselt nii oma lapse kõrgus ja kasvu on võimalik kontrollida.

Süstimine seda ravimit lihasesse ei soovitata lastel kui kuus aastat. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

See ravim peaks kasutama ainult hädavajadusel raseduse ajal. Harva on teateid kahju lootele, kui kasutatakse kortikosteroide raseduse ajal. Arutage riske ja kasu oma arstiga. Vastsündinutel, kelle emad on kasutanud seda ravimit pikema aja võib olla madal kortikosteroidide hormooni. Rääkige oma arstile, kui te märkate sümptomid nagu püsiv iiveldus / oksendamine, äge kõhulahtisus, või nõrkus oma vastsündinud.

See ravim eritub rinnapiima. Kuigi on olnud teateid kahju imikutel, konsulteerige oma arstiga enne rinnaga toitmist.

Sinu tervishoiutöötajatele (näiteks arsti või apteekriga) võib juba olla teadlik võimalikest koostoimetest ja võib järelevalve sa neid. Ärge alustage, lõpetada või muuta annust ravimit enne kontrollides neist esimene.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile kõikidest retsepti ja nonprescription / taimseid tooteid, mida võib kasutada, eriti: ALDESLEUKIIN mifepristone, suhkurtõve ravimeid, östrogeenid (nt rasestumisvastased tabletid), ravimid, mis võivad põhjustada verejooksu / verevalumite (sh trombotsüütide vastaste ravimitega, nagu klopidogreel “verevedeldajaid” nagu dabigatraaniga / varfariini, mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, nagu aspiriin / tselekoksiib / ibuprofeen), ravimid mõjutavad maksaensüümide et eemaldada triamsinolooni kehast (rifamütsiinid nagu rifampi; teatud anti-arestimise ravimid nagu fenütoiin ja fenobarbitaal), elusvaktsiinideks teatud taimseid tooteid (nt Lagrits).

Kui arst on suunatud teil võtta väikeses annuses aspiriini infarkti või insuldi vältimiseks (tavaliselt annustes 81-325 milligrammi päevas), siis tuleb jätkata selle kasutamist, kui arst käsib teil teisiti. Küsige oma arsti või apteekriga rohkem üksikasju.

See toode võib segada mõnede laboratooriumkontrollid. Veenduge laboratooriumi personali ja endale arstid teavad te kasutate seda ravimit.

See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid. Seega, enne selle toote kasutamist oma arsti või apteekriga kõik tooted, mida kasutada. Hoidke nimekirja kõik oma ravimid sinuga ja jagada nimekirja oma arsti ja apteekriga.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse.

Ärge andke seda ravimit teistele. Elustiili muutused, mis aitavad vähendada luumassi kadu (osteoporoos) pikaajalise ravi hulka kaalu koormustreening, saada piisavalt kaltsiumi ja D-vitamiini, suitsetamise lõpetamine ning piirata alkoholi. Arutle elustiili muutused, mis võivad kasu sa sellest oma arstile.

Laboratoorsed ja / või meditsiinilisi analüüse (nt verepilt, veresuhkru / mineraalainete sisalduse, vererõhku, luutihedust testid, kõrgus / massi mõõtmine, silma uuringud, röntgen) tuleb teha perioodiliselt jälgida oma edusamme või kontrollige kõrvaltoimeid pikaajalise ravi. Pöörduge arsti poole, rohkem üksikasju.

Kui te võtate seda ravimit pikemat aega mitte, siis tuleb kanda või kanda identifitseerimine märkides, et te kasutate seda.

See ravim peaks kasutama plaanipäraselt. Kui te unustate annuse võtmata, võtke ühendust oma arsti või apteekriga juhiseid. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Mitte külmutada. Ärge hoidke vannituba. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.