acanthosis nigricans

Acanthosis nigricans on nahahaigus, mida iseloomustab valdkondades tume, sametine värvimuutus keha voldid ja kortsud. Kahjustatud naha võivad muutuda paksenenud. Enamasti acanthosis nigricans mõjutab kuti, kubemes ja kaela.

Naha muutused acanthosis nigricans (ak-an-thoe-sis NIE-grih-Kuns) esinevad inimestel, kes on rasvunud või kellel on diabeet. Lapsed, kellel tekib seisund on suurem risk haigestuda 2. tüüpi diabeeti. Harva acanthosis nigricans võib olla ohumärk vähkkasvaja in siseelunditesse, nagu maos või maksas.

Millal näha arsti

Ei vaja eriravi on saadaval acanthosis nigricans. Ravi tervislikku seisundit võib taastada mõned tavalist värvi ja tekstuuri mõjutatud piirkonnad nahal.

Mida sa saad teha

Nahamuutused on ainsad märke acanthosis nigricans. Märkad tume, paksenenud, sametine nahk keha voldid ja kortsud – tavaliselt kuti, kubemes ja kaela taga. Naha muutused ilmnevad tavaliselt aeglaselt. Kahjustatud naha võib olla ka lõhna ega sügelust.

Mida ootate oma arsti

Pöörduge arsti poole, kui te märkate muutusi oma nahal – eriti siis, kui muudatused äkitselt. Teil võib olla aluseks, mis vajab ravi.

Acanthosis nigricans on seostatud

Acanthosis nigricans riskifaktorite hulka

Inimesed, kes on acanthosis nigricans on palju tõenäolisem, et arendada 2. tüüpi diabeeti.

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti. Ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud nahakahjustused (nahaarst) või hormooni probleeme (endokrinoloog). Kuna kohtumiste saab lühidalt ja seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse.

Enne oma ametisse, võiksite loetleda vastused järgmistele küsimustele

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Acanthosis nigricans tavaliselt avastatud naha eksami. Harva väike Nahaproov eemaldada (biopsia) tutvumiseks laboris. Kui põhjus acanthosis nigricans on ebaselge, võib arst soovitada vereproovid, röntgen või muud testid otsida võimalikke põhjuseid.

Paljudes olukordades, kus ravitakse põhiprobleemi aitab Tugevneda värvimuutus. Näiteid võib sisaldada

Kui olete mures välimust nahka või kui kahjustusi muutuda ebamugavaks või hakkavad lõhn halb, võib arst soovitada

külastada oma arsti