AbleTex PSE suulise: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju, Pictures, hoiatused ja doseerimine

Üldnimetus (S): Guaifenesiin / pseudoefedriini HCL

See kombinatsioon ravimit kasutatakse ajutiselt köha ravimiseks ja vesine / nohu (ninakinnisus) põhjustatud infektsioonid (nagu nohu), allergiad (nagu heinapalavik) ja muu hingamisega seotud haigusi. See toode ei ole tavaliselt kasutatakse pidev köha suitsetamise või pikaajalise hingamisprobleemid (nagu krooniline bronhiit, emfüseem), kui arsti juhiste järgi. Guaifenesiin on Köha. See toimib hõrenemine ja kobestamiseks lima hingamisteedes, puhastades ummikuid ning muuta hingamise kergemaks. Pseudoefedriin on veresooni ahendav (adrenomimeetilisi). See vähendab ninakinnisus, kitsendades veresooni ninas.

Kui olete ise ravivad seda ravimit, siis on oluline, et lugeda pakendi juhiseid hoolikalt, enne kui hakkate kasutades seda toodet, et olla kindel, et see on õige. (Vt ka ettevaatusabinõud osas).

Köha -ja külma tooteid ei ole osutunud ohutuks ja efektiivseks lastel kui 6 aastat. Seega ei kasuta seda toodet raviks külmetushaiguse sümptomid lastel alla 6 aastat, kui nii on määranud arst. Mõned pikatoimeline tooteid ei soovitata kasutada lastel alla 12 aasta. Küsige oma arsti või apteekriga Täpsemat infot oma toodet ohutult.

Need tooted ei ravi või lühendada külmetushaiguse ja võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid. Et vähendada riski tõsiste kõrvaltoimete hoolikalt kõiki annuse suunas. Ära anda teistele köha -ja külma ravimeid, mis võivad sisaldada sama või sarnase koostisosa suhtes (vt ka Ravimite koostoimed osa). Küsi nõu arsti või apteekriga teiste võimalusi, et leevendada köha ja külm sümptomid (nagu joomine piisavalt vedelikku, kasutades niisutaja või soolase ninatilgad / spray).

Võtke seda ravimit suu kaudu koos toiduga või ilma, tavaliselt iga 12 tunni järel koos klaasi veega või vastavalt arsti poolt. Kui seedehäireid tekib, võtta koos toiduga või piima. Kui olete ise ravivad järgige kõiki toote pakendile. Selleks, et vältida unehäired, ärge võtke seda ravimit lähedal magamaminekut. Kui te ei ole kindel mis tahes teavet, pöörduge oma arsti või apteekriga.

Neelake kapslid tervelt ja ei ava neid. Ärge purustage ega närige kapsleid või tablette. Nii võib vabastada kõik ravimi korraga, suurendades kõrvaltoimete riski. Samuti ei poolitada, kui nad on poolitusjoon ja oma arsti või apteekriga käsib teil seda teha. Neelake terve või poolitatud tablett tervena või närimine.

Annus sõltub teie vanusest, tervislikust seisundist ja ravivastusest. Ärge võtke rohkem kui 2 annust päevas. Ärge suurendage annust või võtta seda ravimit sagedamini kui suunatud.

Joo palju vedelikku antud ravimi võtmise ajal. Vedelikud aitavad lõhkuda lima ja selge ummikuid.

Kofeiin võib suurendada kõrvaltoimete seda ravimit. Vältida rohkelt kofeiini sisaldavate jookide (kohvi, tee, koolajoogid), söömine suurtes kogustes šokolaadi, või võttes nonprescription tooteid, mis sisaldavad kofeiini.

Rääkige oma arstile, kui teie seisund on kaasas palavik, tugev kurguvalu, nahalööve, püsiv peavalu, või kui see ei kao, naaseb, või süveneb pärast 7 päeva. Need võivad olla märgid tõsine meditsiiniline probleem. Pöörduge koheselt arsti poole, kui te arvate, et teil on tõsine meditsiiniline probleem.

Iiveldus või peavalu võib tekkida. Kui üks neist püsivad või süvenevad, rääkige oma arsti või apteekrit kohe.

Kui arst on suunatud teil kasutada seda ravimit, pidage meeles, et ta on leidnud, et kasu teile on suurem kui kõrvaltoimete riski. Paljud inimesed kasutavad seda ravimit ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstile, kui mõni neist ebatõenäoline, kuid tõsised kõrvaltoimed esinevad: pearinglus, minestamine, kiire / ebaregulaarne / südamepekslemine, vaimse / meeleolu muutused (näiteks ärevus, segadus, närvilisus, ärrituvus), värisemine (treemor), unehäired raske / valulik urineerimine.

Väga tõsine allergiline reaktsioon see ravim on haruldased. Kuid pöörduda koheselt arsti poole, kui märkate sümptomeid tõsine allergiline reaktsioon, kaasa arvatud: lööve, sügelus / turse (eriti näo / keele / kõri), raske peapööritus, hingamisraskused.

See ei ole täielik loetelu võimalikud kõrvaltoimed. Kui märkate muid toimeid, mida pole loetletud eespool, pöörduge oma arsti või apteekriga.

USA-s –

Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088 või www.fda.gov/medwatch.

Kanadas – Helista oma arstile igast kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid Health Canada juures 1-866-234-2345.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile, kui te olete allergiline pseudoefedriini või guaifenesi; või kui teil on mõni muu allergia. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on olnud halb reaktsioon sarnased ravimid (sümpatomimeetikumid nagu efedriin, fenüülefriinile). See toode võib sisaldada abiaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või muid probleeme. Küsige nõu apteekrilt rohkem üksikasju.

Enne seda ravimit, rääkige sellest oma arstile või apteekrile oma haiguslugu, eelkõige: hingamisprobleemid (näiteks emfüseemi, kroonilise bronhiidi, astma, suitsetaja köha), köha vere või suures koguses lima, kõrge vererõhk, südamehaigused (nt valu rinnus, südamepuudulikkus, südameatakk), kiire / aeglane / südame rütmihäired, diabeet, teatud silmahaiguse (glaukoom), raskused urineerimisel (nt tingitud eesnäärme), kilpnäärme (hüpertüroidismi).

See ravim võib tekitada pearinglust. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ning hoiduge tahes tegevus, mis nõuab valvsust, kuni olete kindel, et on võimalik teha selliseid tegevusi ohutult. Limit alkohoolsed joogid.

Enne operatsiooni ajal, rääkige sellest oma arstile või hambaarstile, umbes kõik tooted, mida kasutada (sealhulgas retseptiravimid, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid).

Ettevaatlik peab olema antud toote lapsi, sest nad võivad olla tundlikumad selle kõrvaltoimeid, eriti närvilisus, ärrituvus, ja kõrge vererõhk. (Vt ka Kasutab jaos.)

Vanemad inimesed võivad olla tundlikumad kõrvaltoimetest seda ravimit, eriti kiire / südame rütmihäired, pearinglus, urineerimisega probleeme, unehäired või segadust.

Raseduse ajal seda ravimit tohib kasutada ainult hädavajadusel. Arutage riske ja kasu oma arstiga.

Pseudoefedriini selle toote eritub rinnapiima ja võib olla soovimatu mõju kohta imikule. On teadmata, kas guaifenesiin eritub rinnapiima. Arutage riske ja kasu oma arstiga enne rinnaga toitmist.

Mõju mõned ravimid võivad muutuda, kui kasutate teisi ravimeid või taimseid preparaate samaaegselt. See võib suurendada oma riski tõsiseid kõrvaltoimeid või võib põhjustada ravimid ei toimi korralikult. Need koostoimed ei ole võimalik, kuid alati ei esine. Teie arst või apteeker võib sageli ära hoida või juhtida vastasmõju muutes kuidas te kasutate oma ravimid või hoolikat jälgimist.

Selleks, et aidata oma arsti ja apteekriga teile parimat ravi, rääkige oma arsti ja apteekrit kõiki tooteid kasutate (sh retseptiravimite, nonprescription ravimeid ja taimseid tooteid) enne ravi alustamist selle toote. Kuigi kasutades seda toodet, ei alga, peatage või muuta annust mingeid muid ravimeid te kasutate ilma arsti nõusolekuta.

Mõned ravimid, mis võivad suhelda selle toote on: teiste dekongestandid (suu kaudu või pihustada ninna), tritsüklilised antidepressandid (nt nortriptyline, amitriptüliin).

MAO inhibiitorite See ravim võib põhjustada tõsiseid (mis võib lõppeda letaalselt) ravimite koostoimete. Vältida MAO inhibiitorid (isocarboxazid, linesoliidravi metüleensinisest, moklobemiidiga, fenelsiin prokarbasiinil, rasagilüni, selegiline, tranüültsüpromiin) ravi ajal seda ravimit. Enamik MAO inhibiitorid ei tohiks samuti võtta kaks nädalat enne selle ravimi kasutamist. Küsige oma arstilt, millal alustada või lõpetada selle ravimi võtmist.

Pseudoefedriin võib vähendada tõhusust mõned vererõhuravimid (näiteks beetablokaatorid, reserpiin, guanetidiin metüüldopaks, mekamüülamiin).

Saate silte kõiki oma ravimeid (nt köha-ja külma tooteid, toitumine AIDS), sest need võivad sisaldada koostisosi, mis võivad suurendada südame löögisagedust või vererõhk. Enne nende toodete ravimit, pidage nõu oma apteekrilt, kuidas neid kasutada turvaliselt.

Pseudoefedriin ja guaifenesiin on saadaval nii retsepti ja nonprescription tooteid. Saate silte kõik oma ravimid hoolikalt, veendumaks, et ei võta rohkem kui üks toode, mis sisaldab neid ravimeid.

Guaifenesiin selle toote võib tulemusi mõjutada teatud laboratoorsed uuringud (nt uriini tase teatud happed). Veenduge labori töötajad ja kõik arstid teavad te kasutate seda ravimit.

See dokument ei sisalda kõiki võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Hoidke nimekirja kõik tooted, mida kasutada. Jaga seda nimekirja oma arsti ja apteekriga, et vähendada oma riski tõsise ravimeid probleeme.

Üleannustamise kahtluse korral pöörduge mürgistuskeskusesse või traumapunkti kohe. USA elanikud saavad helistada oma kohaliku mürgituskeskus at 1-800-222-1222. Kanada elanikud saavad helistada maakonna mürgistuskeskusesse. Üleannustamise sümptomid võivad olla: tugev pearinglus / minestamine, kiire südame rütmihäired, kiire / aeglase / pinnapealne hingamine, hallutsinatsioonid, krambid.

Kui arst teile seda ravimit, ei jaga seda ravimit teistele.

Hoidke kõik regulaarne meditsiiniline ja laboratoorne kohtumisi.

See ravim on mõeldud vaid ajutiseks kasutamiseks. Ärge võtke seda ravimit rohkem kui 7 päeva, kui arst teile seda teha. Rääkige oma arstile, kui teie seisund kestab kauem kui 7 päeva.

Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea kui see teile meenub. Kui ta on lähedal aeg järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake oma tavalist annustamisskeemi. Ärge võtke kahekordset annust, kui jõuda.

Säilitada toatemperatuuril, valguse ja niiskuse eest. Ärge hoidke vannituba. Erinevat marki seda ravimit on eri ladustamise vajadusi. Kontrollige toote pakendi juhiseid, kuidas hoida oma brändi või küsige apteekrilt. Hoidke kõik ravimid eemal lastest ja koduloomadest.

Mitte valada ravimid WC-potti või valage need äravoolu, kui seda teha palutakse. Korralikult visake seda toodet, kui see on lõppenud või enam ei vajata. või kohaliku jäätmekäitlusettevõte lähemalt, kuidas ohutult visake oma toodet.

Oktoobrini 2015. Copyright (c) 2015

Mis ‘s meditsiin kapis, saate vaadata koostoimeid ravimitega.