Abivahendite inimeste kuulmine, kõne, kõne või keele häireid

Mis on Abivahendite?

Milliseid Abivahendite on olemas?

Milliseid abivahendeid kuulamise seadmeid on saadaval?

Mis on telecoil?

Milliseid Alternatiivkommunikatsioon seadmeid on saadaval suhtlemisel näost näkku?

Mis Alternatiivkommunikatsioon seadmeid on saadaval sidepidamiseks telefoni teel?

Milliseid häiresüsteemid on saadaval?

Mis teadus on läbi abitehnoloogia?

Kust saada lisateavet?

Sellel leheküljel

Terminid abivahend või abitehnoloogia võib viidata mis tahes seade, mis aitab isikul kuulmiskahjustuse või hääle, kõne või keele häire suhelda. Need terminid viitavad sageli seadmeid, mis aitavad inimene kuulda ja mõista, mida räägitakse selgemalt või väljendada mõtteid kergemini. Mis areng digitaalse ja traadita tehnoloogiad, rohkem ja rohkem seadmeid muutuvad kättesaadavaks, et aidata inimestel kuulmine, kõne, kõne ja keele häired suhelda otstarbekalt ning osaleda täielikumalt oma igapäevaelus.

Tervishoiutöötajad kasutada erinevaid nimesid kirjeldada Abivahendite

Mitut liiki ALDs on saadaval parandada heli edastamise kuulmispuudega inimeste. Mõned on mõeldud suurte rajatiste nagu klassiruumid, teatrid, pühakodade ja lennujaamades. Teist tüüpi on ette nähtud isiklikuks kasutamiseks väikestes seaded ja üks-ühele vestlused. Kõik saab kasutada koos või ilma kuulmisaparaadi või sisekõrva implantaadi. ALD süsteemid suurte rajatiste hulka kohtuistungil ahelaga süsteemid, sagedus-(FM) süsteemid ja infrapuna.

Kuulmise loop (või magnetkontuurile) süsteemid kasutavad elektromagnetilise energia edastamiseks heli. Kohtuistung ahela süsteem koosneb neljast osast

Võimendatud heli liigub läbi silmuse ja tekitab elektromagnetvälja, mis on kiirenenud otse ärakuulamist loop vastuvõtja või telecoil (vt kõrvalt), miniatuurne traadita vastuvõtja, mis on ehitatud palju kuuldeaparaadid ja sisekõrva implantaadid. Kiirenemist signaali, kuulaja peab olema seljas vastuvõtja ja asuma või lähedal silmus. Kuna heli on kiirenenud otse vastuvõtja, heli on selgem, ilma nii palju võistlevad taustamüra seotud paljude kõlakeskkondade. Mõned ahelaga süsteemid on teisaldatavad, mistõttu on võimalik, et inimesed kuulmislangus, et parandada oma kõlakeskkondade, kui vaja, kui nad jätkata oma igapäevast tegevust. Kohtuistung loop saab ühendada valjuhäälditega, televisiooni või mis tahes muu heliallikas. Neile, kes ei ole kuuldeaparaadid varjatud telecoils, kaasaskantav loop vastuvõtjad on ka olemas.

Telecoil, mida kutsutakse ka T-pooliga, on spiraal traat, mis on paigaldatud sees palju kuuldeaparaadid ja sisekõrva implantaadid tegutseda miniatuurne traadita vastuvõtja. See oli algselt mõeldud häälitseb selgem kuulaja telefoni teel. Samuti on kasutatud mitmesuguseid muid abivahendeid pealtkuulamisvahendite, nagu kuulmine loop (või induktiivvastuvõtja) süsteemid, FM süsteemid, infrapuna- ja isiklikku võimendid.

Telecoil toimib saavad elektromagnetilise signaali kohtuistungil silmus ja seejärel pöördub ta tagasi heli sees kuuldeaparaati või sisekõrva implantaadi. See protsess välistab palju häirivat taustamüra ning annab heli kohandatud enda vajadus. Inimestele, kes on raske kuulmispuudega, kes ei ole telecoil varustatud kuuldeaparaati või sisekõrva implantaadi, loop vastuvõtjad kõrvaklapid pakuvad sarnast kasu, kuid ilma kohandatud või “parandatud heli” funktsioon, mis sobib oma kuulmislangus muster.

Paljud sisekõrva implantaadid on telecoil ehitatud heli protsessor või kasutada välist telecoil aksessuaar nii kuuldeaparaati ühilduvad telefonid ja avaliku ahelaga süsteemid. Lihtne lüliti või programmeerimine manöövri läbi kasutaja aktiveerib seda funktsiooni.

Vaata teabelehte Kuuldeaparaadid rohkem teavet.

FM süsteemid kasutavad raadiolaineid edastavad võimendatud heli. Neid kasutatakse sageli klassiruumides, kus õpetaja kannab väike mikrofon ühendatud saatja ja õpilane kannab vastuvõtja, mis on häälestatud kindla sageduse või kanal. Inimesed, kes on telecoil sees oma kuuldeaparaati või sisekõrva implantaadi võib kanda traat ümber kaela (nn neckloop) või taga oma abi või implantaat (nn siluett induktor) teisendada signaali signaalide et saab kätte otse poolt telecoil. FM süsteemid võivad edastada signaale kuni 300 jalga ja suudavad kasutada paljudes avalikes kohtades. Siiski, kuna raadiolaineid suudavad tungida seinad, kuulajad ühes ruumis võib vaja kuulata erinevat kanalit, kui on teises toas, et vältida saavad vastuolulisi märke. Personal FM toimivad samamoodi nagu suuremas mastaabis süsteeme ning seda saab kasutada, et aidata kuulmispuudega inimeste järgima üks-ühele vestlused.

Infrapuna süsteemid kasutavad infrapunast valgust edastada heli. Saatja teisendab heli valgussignaalil ja talad see vastuvõtja, mis on kulunud kuulaja. Vastuvõtja dekodeerib infrapuna signaali tagasi heli. Nagu FM süsteemid, inimesed, kelle kuuldeaparaadid või sisekõrva implantaadid on telecoil võib kanda neckloop või siluett induktor teisendada infrapuna signaali magnet signaali, mis võib olla kiirenenud kaudu telecoil. Erinevalt magnetkontuurile või FM süsteemid, infrapuna signaali ei saa läbi seinte, mistõttu on eriti kasulik kohtusaali, kus konfidentsiaalne teave on sageli räägitud, ja hoonetes, kus võistlevad signaale võib olla probleemiks, nagu klassiruumi või kinos. Siiski, infrapuna- ei saa kasutada keskkondades liiga palju konkureerivaid valgusallikate, näiteks välitingimustes või tugevalt valgustatud ruumides.

Personal võimendid on kasulikud sellised kohad, kus eespool süsteemid puuduvad või telesaate, on väljas, või reisivad autoga. Info suurus mobiiltelefoni need seadmed suureneb müra ja vähendavad taustamüra kuulaja. Mõned on suunamata mikrofonid, mida saab kallutada suunas kõneleja või muu heli allika. Sarnaselt teiste ALDs, võimendatud heli saab kiirenenud vastuvõtja, mis kuulaja on seljas, kas peakomplekt või kõrvaklapid.

Lihtsaim AAC seade on pilt pardal või puutetundliku ekraani, mis kasutab pilte või sümboleid tüüpilised teemad ja tegevused, mis moodustavad inimese igapäevast elu. Näiteks inimene võib puutuda pilt klaasi küsida juua. Paljud pilt plaadid saab kohandada ja laiendada põhineb inimese vanus, haridus, elukutse ja huvid.

Klaviatuurid, puuteekraanid ja mõnikord inimese piiratud kõnes võib kasutada suhelda soovitud sõnad. Mõned seadmed kasutavad tekstiga ekraan. Kuvapaneelil tavaliselt nägu väljapoole nii, et kaks inimest saavad vahetada teavet, kui vastamisi. Õigekiri ja sõna arvamine tarkvara saab teha seda kiirem ja lihtsam sisestada teavet.

Kõne genereerivate seadmete minna veelgi kaugemale, tõlkides sõna või pilte kõnes. Mõned mudelid võimaldavad kasutajatel valida mitme erineva häälega, nagu mees või naine, laps või täiskasvanu, ja isegi mõned piirkondlikud aktsendid. Mõned seadmed kasutavad sõnavara Nauhoitettu sõnad, samas kui teised on piiramatu sõnavara, kõnesünteesi kui sõnad kirjutatakse. Tarkvara, mis konverteerib personaalarvutid arvesse rääkides seadmeid on ka olemas.

Aastaid kuulmispuudega inimeste kasutanud teksti telefoni või telekommunikatsiooni seadmete, nimetatakse TTY või TDD masinad, suhelda telefoni teel. Sama tehnoloogia on kasulik ka inimestele kõneraskusi. TTY masin koosneb kirjutusmasina klaviatuur, mis kuvab kirjutatud vestlusi peale näit paneeli või trükitakse paberile. Helistajad kas kirjutada üksteisele sõnumeid süsteemi üle, või kui kõne saajale ei ole TTY masin, kasutada riigi tasuta telekommunikatsiooni relee teenust 711 suhelda. (Vt telekommunikatsiooniteenuste kohta rohkem teavet.) Läbi relee teenus, kommunikatsiooni assistent toimib sillana kahe helistajad, lugemine kirjutatud teile ette, et isiku ärakuulamise ajal transkribeerivate räägitav arvesse tüüpi inimene kuulmislangus.

Tänase uue elektroonilise side seadmeid, aga TTY masinad on saanud peaaegu minevikku. Inimesed saavad kaudu helistamiseks telekommunikatsiooni vaheserveriteenuse kasutades peaaegu iga seadme klahvid, sh sülearvuti, pihuarvuti ja mobiiltelefoni. Tekstisõnumid on muutunud ka populaarseks meetod side, jättes vahele vaheserveriteenuse kokku.

Teine süsteem kasutab häältuvastustarkvara ja ulatuslik raamatukogu videoklippe kujutav ameerika viipekeel tõlkida allkirjastaja sõnad tekstis või arvuti genereeritud kõne reaalajas. Samuti on võimalik tõlkida kõnet tagasi viipekeel või teksti.

Lõpuks ka kerge kuni mõõduka kuulmislangus, pealkirjaga telefonid võimaldavad teil tegele rääkinud vestlus, pakkudes samas ärakirja teise inimese sõnu näit paneeli või arvutiekraani kui back-up.

Hoiatamiseks või alarmseadmetele kasutada heli, valgus, vibratsioon, või nende kombinatsioon tehnikaid lasta kellelgi teada, millal konkreetne sündmus on toimunud. Kellad ja tasuta tualett-häiresüsteemid võimaldavad isikul valida ärgata vilkuvad tuled, sarved, või õrnalt raputades.

Visuaalne hoiatus signaliseerijad jälgida erinevaid majapidamis- seadmete ja muude helide, näiteks uksekella ja telefonid. Kui telefon heliseb, visuaalne märguanne signaler aktiveeritakse ja vibreerib või vilgub kerge lasta inimesed teavad. Lisaks serveri vastuvõtjad paigutatud ümber maja võib hoiatada isikut ruumi. Kaasaskantav vibreeriv piiparid ei lase vanematel ja majahoidjate teada, kui laps nutab. Mõni laps seireseadmed analüüsida lapse nuttu ja süttib pildi, mis näitab, kui laps kõlab näljane, igav, või unisust.

National Institute on kurtus ja muud kommunikatsioonihäirete (NIDCD) vahenditest uuringuid mitmes abitehnoloogia, nagu on kirjeldatud allpool.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele.

Kasutage järgmised märksõnad, mis aitavad teil otsida organisatsioone, mis võivad vastata küsimustele ja anda trükitud või elektroonilise teabe Abivahendite

Lisateavet täiendavaid aadressid ja telefoninumbrid või trükitud organisatsioonide nimekirja, kontakti

Info Keskus; 1 Side Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055; Faks: (301) 770-8977 E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

 11-7672; detsember 2011