abiraterooni (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid regulaarselt külastab veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid on vaja kontrollida soovimatuid toimeid, mis võivad olla põhjustatud ravimit.

Naised ja lapsed ei tohiks seda ravimit kasutada. Rasedad naised või naised, kes võivad rasestuda ei peaks hakkama või puudutada tabletid ilma kaitse (nt kindad). See ravim võib ka põhjustada sünnidefekte, kui isa kasutab seda, kui tema seksuaalse partner rasestub. Sa pead kasutama kondoomi ja teine ​​tõhus rasestumisvastaseid ajal ja 1 nädal pärast viimast annust abiraterooni. Kui tekib rasedus, kui te kasutate seda ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Sul on ka vaja, et teie vererõhku mõõta enne seda ravimit ja kui te kasutate seda. Kui te märkate muutusi oma soovitatakse vererõhku, helistada arstile. Kui teil on küsimusi selle kohta, pidage nõu oma arstiga.

Ärge katkestada või lõpetada ravimi kasutamist koos prednisooni küsimata oma arstiga. See võib suurendada riski, neerupealistes probleeme. Rääkige oma arstile, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest, kui te kasutate seda ravimit: naha tumenemine, kõhulahtisus, pearinglus, minestamine, isutus, vaimne depressioon, iiveldus, nahalööve, ebatavaline väsimus või nõrkus või oksendamine .

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.