abatatseptile (intravenoosselt, subkutaanselt) nõuetekohase kasutamise

vahelejäänud annus

ladustamine

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab teile või teie lapsele seda ravimit. Ravim manustatakse shot naha all või veeni.

Kui seda ravimit antakse läbi käsivarreveeni tuleb süstida arst aeglaselt ja teie IV toru vaja, viibima 30 minutit. Te saate seda ravimit uuesti 2 nädalat ja 4 nädalat pärast esimest annust ning seejärel iga 4 nädala järel.

Abatatseptile võib ka antud tulistas naha all. Mõnikord võib anda kodus patsientidele, kes ei pea olema haiglas. Kui teie või teie laps kasutate seda ravimit kodus, arst või õde õpetab, kuidas valmistada ja süstida ravimit. Ole kindel, et saate aru, kuidas täpselt ravimi kasutamise kohta.

See ravim on kaasas patsiendi Kasutusjuhend infolehes. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kui te kasutate seda ravimit kodus, siis näidatakse keha piirkondades, kus see pauk võib anda. Kasutage teist keha pindala iga kord, kui iseenda või oma lapse lastud. Jälgi saad anda iga lasku, veendumaks, et pöörata keha piirkondades. See aitab ära hoida nahaprobleeme.

See ravim on saadaval kahes vormis: viaal (klaas konteinerisse) või eeltäidetud süstlas. Eeltäidetud süstal on ainus, mida saab kasutada kodus.

Kui ravimit süstel värv on muutunud või kui näed osakesi, ei kasuta seda.

Visake kasutatud nõelad raske, suletud mahutis, et nõelad ei torka läbi. Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

Ravim tuleb manustada kindla ajakava. Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma ravimit, pöörduge arsti või apteekriga juhiseid.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.