abakaviiri (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Abakaviiril kasutatakse koos teiste ravimitega ravida inimese immuunpuudulikkuse viiruse (HIV) nakkuse. HIV on viirus, mis põhjustab omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi (AIDS).

Abakaviiril ei ravi või HIV-nakkuse ennetamiseks või sümptomite AIDS. See aitab hoida HIV viiruse paljunemist ja näib, et aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut tõsiseid terviseprobleeme, mis on tavaliselt seotud AIDS või HIV nakkuse. Abakaviiril ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad seda ravimit võib jätkata ka muid probleeme, mis on seotud AIDS või HIV nakkuse.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Tableti; Solution

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju abakaviirravist noorematele lastele 3 kuu vanuselt. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Allergia

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga abakaviiri eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud maksa, neeru, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide abakaviiri.

pediaatriline

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

vanurite

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teisi terviseprobleeme

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Doseerimine

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Samuti ärge lõpetage ravimi võtmist ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga.

See ravim tulevad koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

On oluline võtta abakaviiri koos teiste HIV ravimitega. Võtke kõik ravimid arsti poolt määratud õigel kellaajal. Need ravimid toimivad paremini, kui esineb pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida summa konstantne, ei jäta ühtki annust. Kui vajate abi paremaks planeerimiseks võtaks ravimeid, pidage nõu oma arstiga.

Kui teie pakkumine seda ravimit tühjeneb, saad oma apteegist või arstilt. Viiruse kogus veres võib suureneda, kui ravim on peatunud, isegi lühikeseks ajaks. Viirus võib tekkida resistentsus seda ravimit ja raskem ravida.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma.

Mõõda suulise vedelikku märgistatud mõõtelusikas, süstla või meditsiini tassi.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

vahelejäänud annus

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

ladustamine

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Võite salvestada vedelat ravimit külmkapis, kuid mitte külmutada.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage seda ravimit, kui te kasutate muid ravimeid, mis sisaldavad abakaviiri (nt Epzicom®, Triumeq®, Trizivir®).

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone mõnedel patsientidel. Need reaktsioonid tekivad tavaliselt 6 nädala jooksul pärast ravimi alustatakse, kuid võib tekkida igal ajal. Kui ravimata, võib see põhjustada raskeid madal vererõhk ja isegi surma. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel teate äkiline palavik, nahalööve, kõhulahtisus, iiveldus, kõhuvalu, oksendamine või tunne ebatavaline väsimus või haigus, köha, hingamisraskus või kurguvalu.

Kui sa hakkad selle ravimi võtmist, teie või teie laps antakse hoiatus kaart, mis kirjeldab tõsised allergilised reaktsioonid, mis võivad olla põhjustatud abakaviiri. Hoiatuskaardi ka teavet selle kohta, kuidas ravida neid allergilisi reaktsioone. Teie ohutuse, siis peaks olema hoiatust kaarti tuleb endaga kogu aeg.

Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist enne, kui arst teile seda teha. Kui te lõpetate ravi mingil põhjusel ei hakka uuesti ravimi võtmist ilma arstiga esmalt nõu oma arstiga.

Kui peate lõpetama abakaviiri tõttu allergiline reaktsioon, mida ei tohiks kunagi kasutada ravimit uuesti. Tagasi kasutamata ravim oma arsti või apteekriga. Hullem reaktsioon, võib-olla isegi surma, võib juhtuda, kui te kasutate ravimit uuesti. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on kunagi võtnud abakaviiri, eriti kui teil on esinenud allergilisi reaktsioone seda varem.

Kaks harvaesinev, kuid tõsine reaktsioon selle ravimi suhtes on laktatsidoosi (liiga palju hapet veres) ja maksa toksilisust, mis sisaldab maksa suurenemine. Need on rohkem levinud kui olete naissoost, väga ülekaaluline (rasvunud), või on võtnud HIV-ravimite pikka aega. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks nendest sümptomitest: ebamugavustunne kõhus või krambid, tume uriin, isutus, kõhulahtisus, üldine ebamugavustunne, heledat värvi väljaheide, lihaste krambid või valu, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus, hingamisraskused, oksendamine või kollased silmad või nahk.

Alustamisel HIV ravimid, immuunsüsteemi võib saada tugevamaks. Kui teil või teie lapsel on teatud infektsioonide, mis on peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, võite märgata uusi sümptomeid, kui keha püüab nende vastu võitlemiseks. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi tervist.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas või rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol .

See ravim võib suureneda risk südameinfarkti. See on tõenäolisem, kui te suitsetate või on juba südamehaigus, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolisisaldus veres või rasvade sisaldust veres. Helistage oma arstile kohe, kui teil on valu rinnus või kõhus, iiveldus, valu või ebamugavustunnet kätes, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus, higistamine või oksendamine. Need võivad olla sümptomid südameatakk.

See ravim ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et mõista ja praktiseerida turvaseksi, kasutades näiteks lateks kondoomid, isegi siis, kui teie partner on ka HIV. Ärge jagage nõelu, hambaharjad ja žiletiterasid kellelegi.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.