abakaviiri, dolutegravir ja lamivudiini (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Sa ei tohiks seda ravimit kasutada koos dofetiliidiga (Tikosyn®). Kasutades neid ravimeid koos võivad põhjustada tõsiseid või eluohtlikke kõrvaltoimeid.

Tõsised allergilised reaktsioonid võivad tekkida ravimi võtmise ajal. See reaktsioon toimub tavaliselt 6 nädalat pärast ravimi käivitamise ajal, kuid võib esineda mis tahes ajal. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on järgmised sümptomid: raske lööve või lööve koos palavik, villid või naha koorumine, kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine, liigese- või lihasvalu, haavandid suus, näo, hingamisraskused, ebaharilik väsimus või nõrkus, või kollased silmad või nahk.

Kui sa hakkad selle ravimi võtmist, siis antakse hoiatus kaart, mis kirjeldab tõsised allergilised reaktsioonid, mis võivad olla põhjustatud Triumeq®. Hoiatuskaardi ka teavet selle kohta, kuidas ravida neid allergilisi reaktsioone. Teie ohutuse, siis peaks olema hoiatust kaarti tuleb endaga kogu aeg.

Kui peate lõpetama selle ravimi kasutamise tõttu tekib allergiline reaktsioon, mida ei tohiks kunagi kasutada ravimit uuesti. Tagasi kasutamata ravim oma arsti või apteekriga. Hullem reaktsioon, võib-olla isegi surma, võib juhtuda, kui te kasutate ravimit uuesti. Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi võtnud abakaviiri, eriti kui teil on esinenud allergilisi reaktsioone seda varem.

Kaks harvaesinev, kuid tõsine reaktsioon selle ravimi suhtes on laktatsidoosi (liiga palju hapet veres) ja maksa toksilisust, mis sisaldab maksa suurenemine. Need on rohkem levinud kui olete naissoost, väga ülekaaluline (rasvunud), või on võtnud HIV-ravimite pikka aega. Helistage oma arstile kohe, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: kõhuvalu või ebamugavustunne kõhus või krambid, tume uriin, isutus, kõhulahtisus, üldine ebamugavustunne, heledat värvi väljaheide, lihaste krambid või valu, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus, hingamisraskused, oksendamine või kollased silmad või nahk.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma tervises.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma keha kuju, sealhulgas suurenenud koguses keharasva kaela või ülaselja, näo, ümber rindkere või kõhu piirkonnas. Sa võid ka rasvkoe kadumist jalgadelt, kätelt või nägu.

See ravim võib suureneda risk südameinfarkti. Sümptomiteks on: valu rinnus või kõhus, valu või ebamugavustunnet kätes, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus, iiveldus, higistamine või oksendamine.

See ravim ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et te sellest aru ja harjutada turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV, kasutades lateks kondoomi või mõnda muud barjäärimeetodit. See ravim ei ole ka hoiab sind andes HIV teistele inimestele, kui nad puutuvad kokku oma verd. Ärge uuesti kasutada või jagada nõelu kellelegi.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.