5 asja Iialgi keegi liigsöömise häire

Kui keegi sulle meeldib on liigsöömise häire, võite küsida, kuidas rääkida neile seda. Võib-olla sa kardad isik saab häiritud või hullu. Või äkki sa ei ole kindel, et õigeid sõnu kasutada.

Ära ütle: “Meil on vaja rääkida just nüüd.”

Räägi oma kallimale, kui ta on valmis ja nõus. Valida vestlus kohas, kus ta tunneb end mugavalt – näiteks oma kodus, mitte avalikus ruumis. See on parim, et vältida kohti, kus toit on kaasatud, nagu restoran.

Ära ütle: “Sa pead saada abi.”

Sinu kallimale ei pruugi valmis saada abi – või isegi tunnistama, et ta on probleem. See on kuni tema otsustada, et ta tahab saada paremaks.

Lase ta teada, et teil toetada teda siis, kui ta tahab abi. Üks viis seda teha on alati vältida “sa avaldusi.” Näiteks “Sa süüa liiga palju,” või “Sa muretsed mulle.” Selle asemel kasutage “Ma avaldused” – “Ma olen mures sa. Ma olen siin, kui soovite rääkida. ”

Ära ütle midagi kaal.

Kunagi rääkimata oma kallimale kaalu, olenemata sellest, kas ta näeb õhem, raskem, või sama nagu tavaliselt.

Isegi avaldused, et sa mõtled positiivseks ( “Sa näed just fine!”) Saab valesti aru ja vaadelda kriitikat. Plus, muretseb kaalu või dieediga võib teha isik tõenäolisem on joodud. Sellepärast on oluline mitte arutada oma kaalu või toitumisharjumusi tema ees ka.

Ära ütle midagi toiduvalikut.

Isegi kui oma kallimale püüab mitte joodud või on toibunud liigsöömishäirest, see ei ole sinust kritiseerida, kiituse või kohtunik tema toiduvalikut. Jäta et kuni tema terapeut, dietoloog või ravi meeskond.

Liigsöömise häire ei ole ainult toit. See on vaimuhaigus. Paranemisel hõlmab palju rohkem kui “ei ülesöömist.”

Registreeru meie tasuta e-posti seeria umbes diagnoosimiseks, ravimiseks ja elab koos liigsöömise häire.

uus e-posti seeria diagnoosimiseks, ravimiseks ja elab koos liigsöömishäirest