10 võimalust alandada kõrget vererõhku ilma ravimeid

Tehes neid 10 elustiili muutused, mida saab vererõhku alandada ja vähendada oma südamehaiguste riski.

Kui oled olnud diagnoositud kõrge vererõhk, siis võite olla mures ravimeid, et tuua oma numbrid maha.

Lifestyle mängib olulist rolli ravivad oma kõrge vererõhk. Kui teil edukalt kontrollida oma vererõhku tervisliku elustiili, siis võiks vältida, edasi lükata või vähendada ravimi vajadus.

1. Kaota liigsed kilod ja vaadata oma vöökohale

Siin on 10 elustiili muutused, mida saab teha, et vähendada oma vererõhku ja hoida seda all.

2. Teostada regulaarselt

Vererõhk on sageli suurendab kehakaalu suurenedes. Ülekaalulisus võib põhjustada ka häiritud hingamine magades (uneapnoe), mis omakorda tõstab vererõhku.

Kaalukadu on üks kõige tõhusam elustiili muutusi kontrollida vererõhku. Kaotanud vaid 10 naela (4,5 kg) aitab vähendada vererõhku.

Lisaks kadumas naela, siis üldiselt peaks ka silma peal hoida oma vöökohale. Kes liiga palju kaalu ümber oma talje võib panna sind suurem risk kõrge vererõhk.

Üldiselt

3. Söö tervislik toitumine

Mehed on ohus, kui nende vööümbermõõt on suurem kui 40 tolli (102 cm) .; Naised on ohus, kui nende vööümbermõõt on suurem kui 35 tolli (89 cm).

Need numbrid varieeruvad etnilisi rühmi. Küsige oma arstilt terve vööümbermõõt teile.

Regulaarne kehaline aktiivsus – vähemalt 30 minutit kõige rohkem päeva nädalas – võib alandada vererõhku 4-9 millimeetrit elavhõbedasammast (mm Hg). Oluline on olla järjekindel, sest kui sa lõpetada teostamise teie vererõhk võib taas tõusma.

Kui teil on natuke kõrge vererõhk (prehypertension), harjutus aitab teil vältida arendada täis puhutud hüpertensioon. Kui sul on juba hüpertensioon, regulaarne füüsiline aktiivsus võib tuua vererõhku alla ohutumale tasemele.

Parim liiki kasutada vererõhku hulka kõndimine, sörkimine, jalgrattasõit, ujumine või tantsimine. Harjutamiseks ka aitab alandada vererõhku. Rääkige oma arstiga, arendades treeningprogrammi.

4. Vähendada naatriumi oma dieeti

Söömine toit, mis on rikas täisteratooteid, puuvilju, köögivilju ja madala rasvasisaldusega piimatooteid ja skimps küllastunud rasva ja kolesterooli võib alandada vererõhku kuni 14 mm Hg. See toitumise kava tuntakse Dieet Approaches to Stop hüpertensioon (DASH) toitumine.

See ei ole lihtne muuta oma toitumisharjumusi, kuid neid nõuandeid, võite võtta tervislik toitumine

Isegi väike vähenemine naatriumi oma dieeti võib vähendada vererõhku 2 kuni 8 mm Hg.

Mõju naatriumi tarbimist vererõhule varieerub inimeste rühm. Üldiselt piirata naatriumi alla 2300 milligrammi (mg) päevas või vähem. Väiksemat naatriumi tarbimist – 1500 mg päevas või vähem – sobib inimestele suurema soola tundlikkus, sealhulgas

Et vähendada naatriumi oma dieeti, leiavad need nõuanded

Alkohol võib olla nii hea ja tervisele kahjulik. Väikestes kogustes võib see potentsiaalselt alandada vererõhku 2 kuni 4 mm Hg.

5. Vähendage alkoholi juua

Aga et kaitsev toime kaob, kui sa jood liiga palju alkoholi – tavaliselt rohkem kui üks juua päevas naistele ja meestele vanemad kui 65 aastased või rohkem kui kaks päevas meestel vanuses 65 ja nooremad. Üks jooki võrdub 12 untsi õlut, viis untsi veini või 1,5 untsi 80-proof likööri.

Joomine rohkem kui mõõdukas koguses alkoholi võib tegelikult tõsta vererõhku mitmeid punkte. Samuti võib vähendada tõhusust vererõhuravimid.